Est Rus

5 Levinud küsimust

02.12.2021

1.KUS KOHAST PEAKS ALUSTAMA?

Kõik algab ideest. Kui oled võtnud plaani paigaldada soojuspump tuleks esmalt valida sobiv partner ja pöörduda spetsialisti poole ning rääkida oma ideest. Sellest täiesti piisab, et saaksime juba kõik ülejäänud asjad koos paika panna.

Selleks, et asjaga edasi liikuda teeme samm-sammult läbi terve rea erinevaid vajalikke toiminguid, et jõuda lahenduseni, mida siis juba nii paberil kui ka tegelikkuses ellu viime.

Tehniline nõustamine – viime Su põhjalikult kurssi pakutava lahenduse, kasutatavate seadmete ning prognoositavate tulemustega.

Olustikuga tutvumine – olgu selleks detailne projekt, kliendi enda visandatud eskiis või lihtsalt uljas idee, mis ootab võimalust tegelikkuseks saada.

Hinnapakkumine – kui meil on selge, millised on Sinu vajadused ja objekti olustik, saame teha võimalikult täpse hinnapakkumise.

Tasuvusanalüüs ning arvutused – arvutuste ning analüüside eesmärk on anda üksikasjalik ülevaade pakutavate lahenduse tootlikkusest ning üleüldisest tasuvusajast.

Läbides kõiki eelnevaid tegevusi peaks Sinul tekkima hea ning põhjalik ülevaade, et viia protsess järgmisele tasandile.

Liigume Sinuga koos energiasäästliku küttelahenduse poole ja aitame kokku hoida sinu igapäevastelt küttekuludelt!

2. KUI TIHTI TULEKS SOOJUSUPUMPA HOOLDADA?

Maasoojuspumpa tuleks hooldada mitte harvemini kui üks kord aastas. Kõik mis liigub, see kulub. Meie pikaaegne kogemus on näidanud, et korralikult hooldatud soojuspumba eluiga on oluliselt pikem võrreldes mittehooldatud süsteemiga.

Korralise hoolduse käigus kontrollitakse üle kõik olulised süsteemi-komponendid ning nende tööfunktsioonid. Korraline hooldusvisiit hõlmab endas üsnagi pika loetelu erinevatest toimingutest.

Hoolduse tulemuseks on veendumus sellest, et soojuspump töötab talle tehase poolt ettenähtud parameetritel ning kui säärastest parameetritest esineb kõrvalekaldeid – siis saame selge pildi ette, milliste toimingutega antud soojuspump jällegi õigesti toimima panna.

Õhk-vesi soojuspumpa tuleb hooldada enamasti peamiselt kevadel ja sügisel ehk kaks korda aastas. Soojuspumba hooldus on väga oluline just seetõttu, et süsteem toimiks tõrgeteta. Lisaks aitab korraline hooldus ennetada lekkeid ja erinevaid tõrkeid.

Soojuspumba hoolduse käigus puhastatakse tavaliselt suruõhuga välisosa soojusvahetid, mõõdetakse rõhud, kontrollitakse erinevaid lekkeid ja pingutatakse üle elektriühendused.

Õhk-vesi soojuspumba sisepinnal puhastatakse kütteringi filtrid, kontrollitakse lekkeid, paisupaagi vasturõhku ja ülerõhuklappide korrasolekut. Üks korralik hooldus kindlustab seadmele pikema eluea ja tuleb kindlasti suureks kasuks.

Juhul kui soojuspump ei jaksa hoolduse käigus tehtavat kontrolli läbida, siis on järelikult kuskil juba tekkinud rike, mis tuleks kiiremas korras tuvastada ning parandada.

Õhksoojuspumba soovitatav hooldus on vähemalt üks kord kuus. Hooldus ise võrreldes teiste pumpadega on üsna lihtne ja kiire.

Ainuke hooldus, mida õhksoojuspump järjepidevalt vajab, on tegelikult filtrite puhastus. Filtreid tuleb vahetade sel põhjusel, et paratamatult satub filtrite pinnale tolmu, milletõttu seadme tööjõudlus langeb.

Soojuspumba jahutamise protsessi käigus võb muutuda tolm niiskeks ning seal hakkavad tekkima bakterid, mis kahjustavad ruumi õhukvaliteeti. Lisaks ummistab kogu see protsess äravoolu, mille tõttu hakkab välja tilkuma kondensaatvesi, mis omakorda võib kahjustada teie põrandat või läheduses olevat mööblieset. Puhastamata filtritega õhksoojuspumba küttevõimsus on tunduvalt väiksem ja elektrikulu suurem.

Meie soovitame igaljuhul filtri puhastamist kindlasti teha ja võimalusel edasi mitte lükata. Kogu protsess võtab aega kõigest mõned minutid ja on väga lihtne. Selleks, et sinu puhastamismeetod oleks võimalikult tõhus, palu kohe alguses enda soojuspumba paigaldajal näidata, kuidas õhksoojuspumba filtreid puhastatakse. Tavaliselt on seda kõige lihtsam teha tolmuimejaga, kasutades pehme harjaga otsikut.

3. KUI KAUA AEGA VÕTAB SOOJUSPUMBA PAIGALDUS?

Maasoojuspump

Maasoojuspumba paigaldamisel on mitu etappi ning kokku võtab paigaldusprotsess aega tavaliselt 3-5 tööpäeva. Täpne paigaldamise aeg oleneb puhtalt kui pikalt maakollektorit paigaldada tuleb. Näiteks 6 kW maasoojuspump tahab reeglina ca 350 kuni 450 meetrit maakollektorit. Sellise mahu puhul võtab maakollektori paigaldus aega kuni 2 päeva.

Õhk-vesi soojuspump

Õhk-vesi soojuspumba paigaldus sõltub puhtalt objekti iseärasustest. Näiteks eramajade lahendused võtavad reeglina mitte rohkem kui 2-3 tööpäeva. Õhk-vesi soojuspump paigaldatakse spetsiaalsele raamile või siis seinakandurile sõltuvalt paigalduslahendusest ja soojuspumba mudelist. Seadmete paigaldus teostatakse nii, et hiljem oleks võimalik ka teostada järelhooldust, mida on oluline teha igal aastal.

Õhksoojuspump

Õhksoojuspumbapaigaldus on võrreldes paljude küttseüsteemidega üsna kiire töö. Õhk-õhk soojuspumba paigaldamine võtab tavaliselt aega 2-3 tundi. Selle töö käigus tekib kõigest veidi puurimisest ja paigaldamisest tingitud tolmu. Õhksoojuspumba välisosa kinnitatakse tavaliselt, kas maja seinale või siis maapinnale.

Pumpade siseosa paigaldatakse vastavalt valitud mudelile. Tavaliselt on valikutes nii seinale kui ka lae alla paigaldatavad mudelid, aga saadaval on ka mudelid paigutamiseks nii põranda lähedusse või siis ripplae sisse.

4. KUI SUUR PEAKS OLEMA KRUNT, KUI ON SOOV PAIGALDADA MAAKOLLEKTORIT?

Krundi vajalik suurus sõltub mitmest asjaolust. Rusikareegel ütleb seda, et 3 meetrit maakollektorit vajab ca 3,6 ruutmeetrit krundi pinda. Maakollektori jooksvate meetrite hulga arvestamisel tuleks arvesse võtta ka seda, mis pinnasega tegu on. Näiteks kuiva ning liivase pinna puhul saame ca 10 vatti jooksva meetri kohta. Aga näiteks vesiliiva puhul saame meetri kohta ca 20 vatti soojusenergiat. Loomulikult sõltub maakollektori jooksvate meetrite arv ka maja küttekoormusest ning vastava maasoojuspumba võimsusest, mida planeeritakse paigaldada.

Suuremate objektide puhul, kus kontuuri jooksvad meetrid ulatuvad tuhandetesse meetritesse, tuleks maakontuurile lisada kollektorkaev. Kollektorkaev ühendatakse maassoojuspumbaga läbi magistraaltorude ning kaev jaotab maakontuuri võimalikult ühtlaselt mitmeks erinevaks kontuuriringiks. Soovitatav oleks mitte dimensioneerida ühte kontuuriringi pikemaks kui 400 meetrit, kuna kontuuri takistus võib minna liiga suureks.

5. MIKS JUST ALPHA INNOTEC SOOJUSPUMP?

Alpha Innoteci toodetel on tunnustatud Saksa kvaliteet. Kõik pumbad on toodetud Saksamaal ning meie süsteemid on töökindlad. Alpha pumpade eluiga on pikk – kuni 20 aastat!

Teiseks on Alpha Innoteci pumbad ülivaiksed. Isegi Sinu külmutuskapp teeb valjemat häält. Sinu kodu on hubaselt soe ja mingisugust lärmi ei ole.

Kolmandaks on Alpha soojuspumbad Eesti turul pikalt vastu pidanud. Paljud Eesti suurimad ja erilisemad soojuspumpade baasil tehtud lahendused toetuvad just Alpha Innotecile. Siit portfellist leiad nii kortermajumõisasidbüroohooneid kui ka haridus-asutusi.

Neljandaks pakume Alpha Innoteci pumpadele korralikku järelteenindust, mis annab kindluse, et tehtav investeering end pikalt õigustab. Meie eesmärk pole Sulle pumpa maha müüa ja siis ära kaduda. Vaid vastupidi – soojupumba soetamisel alles meie suhe algab.

Viiendaks pole Alpha Innoteci inimesed mitte ainult pädevad ning asjatundlikud, vaid ka lõbusad ja vahvad.

Alpha Innoteci inimeste all ei pea me silmas vaid AIT-Nordi inimesi vaid kogu Alpha Innoteci Eesti kommuuni. Siit leiad terve hulga nii edasimüüjaid, kui ka projekteerijaid. Kui Sinu pumbaga peaks midagi juhtuma, oleme sinu jaoks alati olemas.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat