AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Aiandus- ja lillepäevad 2014 Saaremaal

postitas Ait-Nord | 31.mai 2014

Saaremaal 23. – 24. mail toimus Kuressaare 13. Aiandus ja Lillepäevad. Tegemist on ütlemata toreda traditsiooniga, kus põnevat ning kasulikku leidsid endale igas vanuses külastajad.

Esmakordselt tutvustati aianduspäevadel ka energiasäästu-võimalusi. Oma teadmisi ning kogemusi tuli jagama MTÜ Esakoda. Seadsime üles sinakas-kollase telgi, tegime grillile tule alla, panime valmis jääkülma kesvamärjukese ning tekitasime tõeliselt hubase olemise.

MTÜ Esakoda esindasid Saaremaal:

  • AIT-Nord OÜ – maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad, vesi-vesi soojuspumbad;
  • Smartvent OÜ – ventilatsioon;
  • Küttepartner OÜ – põrandaküte, radiaatorküte ning kõik sellega seonduvad olulised komponendid;
  • NAPS Solar Estonia OÜ – elektripaneelid;
  • Anrebell OÜ – päikeseküte.

Olgugi, et Aianduspäevad on eestkätt orienteeritud erinevatele aiatöödega seonduvatele teemadele, valmistas suurt rõõmu, et huviliste ring energiasäästu võimaluste osas oli äärmiselt lai.

Ütleme nii, et jututeemat jagus: maaküte, päikeseküte, soojuspumbad, elektripaneelid, ventilatsioon, radiaatorküte, põrandaküte, jahutuslahendused ja palju muud.

Mis puudutab soojuspumpasid, siis eeskätt pakkus inimestele huvi just nimelt maaküte. Ei saa öelda, et säärane tendents midagi üllatavat oleks. Maaküte – ehk kahtlemata odavaim kütmismeetod arvestades tänapäevaseid energia hindasid (kergkütteõli, elekter, gaas jne). Huvi tunti ka alternatiivsetest võimalustest nagu seda on näiteks õhk-vesi soojuspump.

Meie hubane sinakas-kollane telk oli justkui külluslik Rootsi laud, kust külaline sai oma ala ekspertidelt noppida kasulikku infot oluliste energiasäästu-võimaluste kohta nagu seda on päikeseküte, ventilatsioon, soojuspumbad (maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad, vesi-vesi soojuspumbad), elektripaneelid, radiaatorid, põrandaküte jne.

Lisaks külluslikule infole sai ka oma sõrme ning varbaga tunda, kuidas päikeseküte lihtsa vaevaga 2,5 m3 mahuga kümblustünni meeldiva 35 kraadini küttis. Julgemad söandasid ka sisse hüpata ☺. Loomulikult said vahvad kümblejad endale ilma pikema jututa ka külma õlletopsi näpu vahele.

Arvan, et räägin kogu MTÜ Esakoja nimel, kui ütlen, et tegemist oli ütlemata suurepärase nädalavahetusega. Kindlasti sooviksime ka järgmise aasta sellest meeldivast traditsioonist osa võtta!

Lugupidamisega,
Perekond AIT-Nord