AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Akumulatsioonipaak – miks vajalik ning millest peaks valiku tegemisel lähtuma?

postitas Ait-Nord | 2.juuni 2015

Akumulatsioonipaak on tarvilik küttesüsteemi veemassi tõstmiseks. Selle tulemusel tekib meil olukord, kus soojuspump (maasoojuspump / õhk-vesi soojuspump / vesi-vesi soojuspump) saab ühe töötsükliga kütta üles suurema hulga küttevett tagades seeläbi pikemad ning ühtlasemad töötsüklid.

Pikematest ning ühtlasematest töötsüklitest lõikab kasu nii soojuspump kui ka tellija:

  • Soojuspump ei pea liigselt sisse/ välja-lülitustsükleid tegema ning seeläbi säästame soojuspumba kompressorit;
  • Liiga tihedad sisse/välja-lülitustsüklid kulutavad märgatavalt rohkem elektrienergiat võrreldes süsteemiga, millele on sobiva suurusega akumulatsioonipaak lisatud;
  • Kui soetatud lahenduseks on õhk-vesi soojuspump, on akumulatsioonipaak täiesti hädavajalik. Kui õhk-vesi soojuspump läheb üle sulatustsüklisse (kui aurusti pinnale on liigselt kondenseerunud niiskust jäätunud ning vajalik õhuvool ei ole tagatud), on tarvilik kütteveelt soojusenergiat ammutada aurusti üles-sulatamiseks. Akumulatsioonipaak on siinkohal tarvilik tagamaks vajalik sulatus-võimekus samas ilma maja küttesüsteemi liigselt jahutamata.

Optimaalse suurusega akumulatsioonipaak on ca 20 liitrit ühe kilovati peale. Seega kui meil on õhk-vesi soojuspump võimsusega näiteks 14 kW (üldiselt A2/Wx  //  A7/Wx standarditelt välja antud võimsus), oleks optimaalne akumulatsioonipaak suurusega 300 liitrit. Tegemist nö rusikareegliga. Akumulatsioonipaak võib olla ka näiteks 200 liitrit, kuid arvestades võimsust 14 kW, siis sellest allapoole ei soovitaks akumulatsioonipaagi mahtu dimensioneerida.

Juba täpsemate arvutuste ning analüüside saamiseks soovitame pöörduda AIT-Nord OÜ müügiesindajate poole.

Ikka parimat,

Perekond AIT-Nord