AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Alpha innotec Alterra V-Line

postitas Ait-Nord | 25.august 2017


Inverterkompressoriga varustatud maasoojuspumbad 1.5 kuni 17 kW

Alpha innotec Alterra V-Line tooteseeria koondab enda alla vaieldamatult kõige laiema valiku erinevaid võimsusastmeid. V-Line maasoojuspump on saadaval lausa neljas erinevas võimsusevahemikus.

  • Alterra WZS 62 V-Line võimsusega 1.5 – 6 kW. Soojuspump on mõeldud kuni 150 m2 eramute kütmiseks;
  • Alterra WZS 92 V-Line võimsusega 2 – 9 kW. Maasoojuspump kuni 230 m2 eramute kütmiseks;
  • Alterra WZS 122 V-Line võimsusega 3 – 13 kW. Soojuspump on mõeldud kuni 320 m2 eramute kütmiseks;
  • Alterra WZS 162 V-Line võimsusega 4 – 17 kW. Maasoojuspump kuni 400 m2 eramute kütmiseks.

NB! Köetava pinna suurused on antud indikatiivselt.

Alterra V-Line seeria maasoojuspumbad on saadaval nii integreeritud tarbevee boileriga (mudeli nimetus „WZS“) kui ka ilma (mudeli nimetus „SWC“).

Kõik V-Line maasoojuspumbad on varustatud A-klassi (sagedusmuunduriga) ringluspumpadega. Automaatselt seadistuva kiirusega ringluspumbad tagavad võimalikult efektiivse kütmise.

Kõik V-Line maasoojuspumbad on varustatud nutika juhtautomaatikaga Luxtronik 2.1. Vastav automaatika võimaldab koondada kogu kütte-ning jahutussüsteemi ühte tsentraalsesse juhtimiskeskusesse.

Ühendades seadme meie veebi-mooduliga (kliendile tasuta) omame terviklikku ülevaadet kõikidest soojuspumbale olulistest parameetritest. Juhul kui seadmel peaks tekkima mingisugune tõrge, teavitab süsteem koheselt sellest nii klienti kui ka meie järelhoolduse osakonda.

Inverterkompressor kohandub vastavalt hoone kütte hetkevajadusele, mis omakorda tagab seadmele sujuvad töötsüklid ning madalad küttekulud kliendile. See on ka peamine eelis, mida inverter-tüüpi soojuspump omab on-off tüüpi seadme ees.

See muidugi ei tähenda otseselt seda, et inverter on hea ning on-off on halb. Huvitav on siinkohal asjaolu, et sesoonsest soojustegurit (SCOP) arvestades on on-off tüüpi soojuspumbad isegi teatud tingimustel efektiivsemad võrreldes inverter-tüüpi seadmetega. Nimelt kui inverter-seade on aladimensioneeritud, kaotab ta oluliselt efektiivsust. Põhjus on selles, et inverter-tüüpi soojuspumbad on täisvõimsusel töötades madalama efektiivsusega võrreldes on-off seadmetega.

Seega on äärmiselt oluline, et seade valitaks justnimelt konkreetse hoone vajadustele. Alterra V-Line maasoojuspumpade kohta täpsem informatsioon leitav: https://ait-nord.ee/kuttesusteemid/maasoojuspumbad/alpha- innotec-alterra- wzs/