Mul on olemas puukatel. Kas maasoojuspumpa saaks liita minu küttesüsteemi?

Maasoojuspump töötab suurepäraselt ka koostöös puukatlaga. Üheks väga levinud küsimuseks klientide seas on see, et kas ma saaks olemasolevat akumulatsioonipaaki ära kasutada soojuspumbaga või peaksin soetama ka eraldiseisva akumulatsioonipaagi. Ühene vastus siinkohal puudub. Kõik oleneb sellest kui suur on olemasolev akumulatsioonipaak ning kui võimas on olemasolev puidukatel.

Kui akumulatsioonipaak on liiga väike ning lisaks puidukatlale ühendame paaki ka maasoojuspumba, tekib olukord kus soojuspump võib hakata ülerõhu häiresignaali andma (eriti külmematel perioodidel, mil küttevee temperatuurid on juba suhteliselt kõrged). Miks see nii on?

Maasoojuspump saab oma tööjuhised puhtalt juhtimisautomaatikalt. Automaatika toimib niiöelda reageerivalt. Maasoojuspump töötab vastavalt seadistatud reziimile. Kui nüüd äkitselt teha puidukatlasse tuli alla, võib juhtuda see, et akumulatsioonipaagis tõuseb temperatuur liialt kiiresti ning soojuspumpa sisenev küttevee järsult tõusnud temperatuur võib ajada soojuspumba ülerõhu häiresse.

Kui aga akumulatsioonipaak on piisavalt suure mahuga, saab soojuspumba liita ka olemasolevasse akumulatsioonipaaki.
Kui olemasolev akumulatsioonipaak ei ole piisava mahuga ning esineb kahtlus tulevikus potensiaalselt tekkivate ülerõhu häirete osas, oleks mõistlik lisada koos soojuspumbaga süsteemi ka eraldiseisev akumulatsioonipaak soojuspumbale. Hüdrauliliselt ei ole siin midagi keerulist ning vana puidukatel koos akumulatsioonipaagiga jäävad samuti alles niiöelda alternatiivseks varuväljapääsuks.

Eraldiseisva akumulatsioonipaagiga toimib süsteem nii, et kui katlasse tuli alla tehakse ning vanas akumulatsioonipaagis temperatuur tõuseb vastavalt automaatikas seadistatud temperatuurini, lülitab maasoojuspump enda kompressori välja ning tsirkulatsioon jätkub läbi vana akumulatsioonipaagi. Kui tuli katlas raugema hakkab ning temperatuur kukub, teavitab andur sellest meie automaatikat, mis omakorda annab signaali soojuspumbale uue töötsükli alustamiseks