Mulle ei ole põrandaküte meelepärane ning soovin paigaldada radiaatoreid. Kas maasoojuspump on ka efektiivne radiaatorkütte puhul?

Kahtlemata on põrandaküte kõige parem valik kui kaalume soojuspumba liitmist küttesüsteemi. Samas on väär müüt, mille kohaselt ei ole maasoojuspump radiaatorkütte puhul efektiivne. Printsiibis on ju põrandaküte efektiivne justnimelt seetõttu, et pind, läbi mille hoonet köetakse on äärmiselt suur (põhimõtteliselt kogu põrand on üks suur radiaator). Kuna küttekeha (antud juhul kogu põrand) pind on suur, ei vaja me väga kuuma küttevee temperatuuri tagamaks nõutud sisetemperatuuri.

Radiaatorkütte puhul on oluline valida suure veemassiga radiaatorid. Nii saame samuti küttevee temperatuuri mõistlikult madalaks (näiteks külmematel perioodidel mitte üle 50 kraadi) ning sellest tulenevalt töötab maasoojuspump efektiivselt. Näiteks väiksemate eramute puhul (maasoojuspump võimsusega kuni 10 kW) suudab Alpha-innoTec´i maasoojuspump töötada soojusteguriga (COP) lausa 3,8!