AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Kuidas sa naist (või meest) valid? Nagu soojuspumpa?

postitas Mart Maaküte | 31.august 2020

Ma olen elus kaks korda tõsiselt armunud. Korra esimesest silmapilgust ning korra võttis armumine pool aastat aega. Mis sa arvad, kumb armastus abieluga lõppes?

Nägin esimest pruuti diskol, see oli vast 80ndate lõpus, igatahes lehvitati juba sinimustvalgeid ja „Peatage lasnamäe!” kõlas igal tantsuõhtul sama kindlalt nagu „Gimme Hope Jo’anna”. Nägin eemalt tüdrukut, astusin ligi, ja oligi korras! Millised silmad! Milline suu! Millised… noh, tead küll. Siuke armastus, et anna olla. 

Natukese aja pärast hakkasin aga märkama, et mu niigi kesine rahakott veelgi õhemaks jäi. Igal hommikul oli seal mõnikümmend rubla vähem, kui oleks pidanud olema. 

Kuniks selgus tõde – tüdruk oli tegelikult suhtes teise mehega ja kasutas mind lihtsalt ära, peamiselt raha pätsu panemiseks. Ega mul neid rublasid tol ajal teab mis palju olnud, aga ilmselgelt oli neid rohkem kui tüdruku tegelikul armastusel.

Teine kord läks kõik justkui vastupidi. Kohtusin toonases töökohas ühe naisega ega osanud temast esimese hooga midagi erilist arvata. Aja jooksul osutus preili aga sõbralikuks, tähelepanelikuks ja arukaks. Võttis aega, aga asja sai. Täna oleme juba ei-tea-mitmendat aastat abielus.

Kuidas sa soojuspumpa valid? Esimese tunde järgi? Või teed enne kindlaks, mis materjalist su uus aparaat on?

Ka soojuspumpa valides tuleb müügimehe ilusatest silmadest kaugemale vaadata. Ole mõistlikult skeptiline, ära lase end taevamannajuttudega uinutada. Eriti siis, kui satud naine olema!

Lähene sellele armuafäärile pragmaatiliselt: kohtingule minnes võta kavaleri pakutud lilled küll vastu, aga küsi seejärel kohe, kust ta need sai ja palju nende eest maksis. Kõlab küüniliselt, kuid maailm sinu ümber, eriti soojuspumpade valdkonnas, võib teinekord ebameeldivalt üllatada. 

Käi kohtingul ka selle tüübiga, kellel Ferrarit ja maja Kadriorus pole, kuid kes seda suurema innuga armastab tööd teha. Tee ettepanek kinno minna ka tollele noorhärrale või preilile, kelle puhul tundub, et ta on sinu „liigast” väljas. 

Ehk siis suhtle ka nende firmadega, kelle pakutavad pumbad on veidi kallimad, kui su eelarve lubab. Ega sa enne teada saa, kui ei küsi: äkki pakuvad nad paindlikke rahastamisvõimalusi või teevad mõistliku allahindluse. 

Suhtu kogu protsessi külma rahuga. Liialt leili minnes võid vale otsuse teha ning poole aasta pärast avastada, et uus kallim on tegelikult kellegi teise oma. Las näeb vaeva, las keelitab, las meelitab, las tassib sind mööda restorane. Kui liiga agaraks muutub, võta hoog maha. 

Pea aga meeles, et ülearu kaua pole sul kah mõtet passida ega kõigil maailma müügimeestel seljas elada. Kampaaniad kipuvad läbi saama, hinnad tõusma, ootejärjekorrad pikaks venima. 

Kui oled leidnud firma, mille puhul end hästi ja turvaliselt tunned, tee diil ära. Väldi selle kirjaniku viga, kes oma romaani kolmkümmend üheksa korda ringi asus kirjutama ning neljakümnendal korral käsikirja ära põletas. 

Olgem ausad – lõpuks on sul vaja ju ikkagi oma tuba soojaks saada. Kaua su pere seda „oodake natuke, ma õngitsen veel paari müüja juures” juttu viitsib kuulata, kui termomeeter elutoa seinal viit plusskraadi näitab?