AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Lahepea 7

postitas Ait-Nord | 25.august 2017

Kodulahe kvartal koosneb viiest majast, millest esimene, Lahepea 7, valmib 2017. aasta suvel. Hoone valmimise ja ehituskvaliteedi eest vastutab RAMM Ehitus. Arhitektuurilahenduse autoriks on KAMP arhitektid. Majas on kokku 125 korterit ning 5 äripinda.

Kõik Lahepea 7 korterid on varustatud soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi ja veeküttel põhineva põrandaküttega ruumipõhise reguleerimisega. Vee, kanalisatsiooni, elektri ja kütte tarbimine on korteripõhise mõõtmisega.

Hoone katusele on paigaldatud kuus õhk-vesi soojuspumpa. Soojuspumbad tagavad nii kütte kui ka tarbevee. Lisakütteks kasutatakse kaugkütet. Kasutuses on kaks 2000l akumulatsioonimahutit mis tagab soojuspumpadele pikad ning sujuvad tööstüklid.

Kasutuses ka päikeseküte. Katusele on paigaldatud 40 vaakumkollektorit millest tulev energia transporditakse soojussõlmes asuvatesse spetsiaalsetesse boileritesse. Tänu sellele on võimalik vähendada soojuspumpade koormust ning ära kasutada tasuta energiat. Selline kooslus tagab elanikele väga madalad energiakulud.

Lahepea 7 on üks paljudest suurtest õhk-vesi soojuspumba lahendustest. Sama võimsusega süsteem on kasutuses ka Tartu Lennuakadeemias. Päikeseküte ning õhk-vesi soojuspump töötab koos ka Kristiines Koskla 2 ning 7 majades. Lisaks on võimalik kombineerida seda ka maaküttega. Hea näide on sellele Kristiine ka Mustamäe vahel asuv Metalli maja, kus enamasti töötab õhk-vesi soojuspump siis külmemate ilmade korral võetakse appi maasoojuspump.