AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Lapsepõlve sigadus on tuleviku tarkus!

postitas Ait-Nord | 26.jaanuar 2018

Ai raisk, kuidas me poistega omal ajal pulli tegime! Eriti koolis, kus ajaloo õpetaja tõsimeeli seletas, kuidas eestlasi ilma nõukogude okupatsioonita enam üldse alles poleks. Ega tal vaesekesel muud üle jäänud – oleks ta lastele tõtt rääkinud, oleksid puhvaikades kollid õpsi Novokuznetski rongi peale pannud. Või noh, mingi jama oleks igatahes järgnenud.

Veneaegne kool oli suht mõttetu ja sealt oli mõistlik puududa, eriti tasemetöö ajal. Puudumisega oli see häda, et sul pidi veenev põhjus olema, vastasel juhul said kahe. Põhjusega oli aga omakorda see probleem, et too pidi veenvalt kõlama, muidu ei jäänud keegi uskuma. Nii tuli aeg-ajalt eriti radikaalseid võtteid kasutada.

Mul tuli kord hiilgav idee. Aasta kõige olulisema tasemetöö eelõhtul ronisime paari sõbraga salaja koolimajja ja tegime kõik aknad lahti. Väljas oli räme pakane, vähemalt paarkümmend miinust, ja järgmiseks hommikuks olid kooli torud lõhki külmunud. Kui direktor hommikul tööle jõudis, ei jäänud tal muud üle, kui tunnid ära jätta. Nii sadistlik polnud isegi seltsimees Murs, et õpilastel miinus kümneses klassiruumis piinelda lasta.

Mu omaaegne geniaalsus on hiljemgi kasu toonud. Tõi alles hiljuti. Naabrimees otsustas nimelt maakütte paigaldada. Kondas mööda linna ja võttis igalt eesti firmalt pakkumise, nii kaua kui selle nimes “küte” oli. Muuhulgas OÜ Hilisõhtune Küte nimeliselt
ettevõttelt, mis sest, et see tegeleb pidude korraldamise ja diskoritele mõeldud aparaatide müümisega, mitte maaküttega. Piinlik lugu, aga omamoodi naljakas kah.

Lõpuks hakkas naabrimees kahe enamvähem võrdse pakkumise vahel valima, ühe hind natsa odavam kui teisel, ja muidugi tahtis ta soodsamat valida. Õnneks tõi mõlemad pakkumised mullegi vaadata ja spetsi silm on ikka spetsi silm, eriti kui sa lapsepõlves torude purukskülmetamisega oled tegelenud.

Pull selles, et kallim firma lubas lisaks kõigele ka veebimoodulit ja see on räigelt oluline asi! Veebimoodul laseb läbi brauseri jälgida, kuidas soojuspump töötab. Kui pump seisma jääb, tuleb sulle emailile teade ja sa saad kohe helistada, kuhu vaja. Veelgi parem – too teade läheb ka sinu soojuspumpa haldavale firmale, sinna kust sa soojuspumba ostsid! Kui sa kriitilisel hetkel kusagil Colorados lumelauaga saltosid teed, ei pea sa kohe tagasi lendama, nood tehnikud ajavad asja üle interneti korda või lähevad ise kohale ja probleem laheneb peaaegu iseenesest! Veebimoodulid on intelligentsemad kui delfiinid, nad salvestavad soojuspumba töötsükleid, temperatuure, väljundeid, sisendeid ja nii edasi! Kohe, kui mõni jama ilmneb, lendavad tehnikud peale ja sina võid palmi all oma koledaid varbaid edasi imetleda.

Mõtle, kui mu omaaegsel koolimajal maaküte ja veebimoodul olnuks! Mu imetabane plaan oleks pauguga kokku kukkunud ja tasemetööst poleks kellelgi pääsu olnud.

Naabrimees võttis veebimooduliga firma, seda enam, et moodul ja teenus oli tasuta, hinna tegi kallimaks veidi parem soojuspump. Tüüp oli nii rõõmus, et kinkis mulle kaks piletit Gurmeeteatrisse, kus me naisega järgmisel õhtul pilbasteks maiustasime. Ütle veel, et lapsepõlve koerustest tulevikus kasu pole!