AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Lapsi tuleb teha nagu soojuspumpasid!

postitas Mart Maaküte | 6.mai 2019

Ühel poliitikul oli kunagi sõge idee Eesti rahvaarv kahe miljonini tõsta. Et taome aga pappi noortesse peredesse, muudame laste sündimise majanduslikult kasulikuks ja ongi korras – kaks miljonit eestlast on mõnekümne aastaga valmis nagu supsti! Idiootne mõte, eks ole? Mitte tingimata.

Ma pistsin kah esimese hooga hüsteeriliselt naerma, kui seda juttu kuulsin. Meid jääb iga aastaga vähemaks ja nüüd ujus välja tarkpea, kes lubab Eesti rahvaarvu kasvule pöörata. Siis meenus mulle aga midagi minu elust – soojuspumbad nimelt. Ning ühtäkki ei tundunudki Eesti rahvaarvu kahekordistamine enam kaugeltki nii utoopiline.

Soojuspumbad on eestlastega nimelt väga sarnased. Need on töökindlad, loodussõbralikud, nutikad ning – mis peamine – neid oli alles hiljuti veel palju vähem kui meid praegu on.

Kas tead, mitu soojuspumpa töötas Euroopas siis, kui Eesti 90ndatel vabaks sai? 16 117. Ehk vähem kui inimesi Viljandis.

Kas tead, kui palju täna kogu Euroopas soojuspumpasid pumpsub? 10 miljonit! Viljandi-suurusest linnast Rootsi mõõtmetega riigiks ja pelgalt 30 aastaga!

Kuidas on see õnnestunud?

Täpselt samamoodi, nagu õnnestub meil oma rahvaarv kümnekordistada. Meil tuleb aru saada, et eestlasi on maailma vaja. Et me aitame oma planeeti säästa ning õpetame ka kogu ülejäänud Euroopa oma keskkonda armastama. Et me oleme emakesele maale kasulikud! Täpselt nii, nagu on emakesele maale kasulikud need kümme miljonit majapidamist, mida tänase seisuga just soojuspumpadega köetakse.

Niisiis – jätke jonn ja jätke viha. Sööge saia, sööge liha. Ja mis kõige tähtsam: armastage oma kaasmaalasi nii, nagu te armastate oma Alpha Innoteci küttesüsteeme! Neid on ju lihtsalt võimatu mitte armastada?! No just! Ja täpselt samamoodi jõuab Eesti kahe miljoni elanikuni – iseennast hinnates ja armastades.

Ning ehk saab ühel päeval tõeks ka kuulus laulusalm, kuidas Eesti piir vastu Hiina müüri käib. Aga sellest juba kunagi tulevikus!