AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Maasoojuspump Alpha-innoTec alterra SW

postitas Ait-Nord | 1.jaanuar 2016

Alpha-innoTec alterra SW seeria maasoojuspumbad koondavad enda alla võimsusastmed alates 4 kW-st kuni 19 kW-ni. Etteruttavalt võib öelda niipalju, et aastal 2016 lisanduvad SW seeria maasoojuspumpade seeriasse ka suuremad võimsusastmed (23 – 30 kW).

Miks on alterra SW seeria maasoojuspumbad niivõrd erilised?

  • Alterra SW seeria maasoojuspumbad on oluliselt odavamad võrreldes sama võimsusastme soojuspumpadega (võrreldes näiteks Alpha-innoTec alterra SWC seeriaga). Põhjus peitub selles, et alterra SW maasoojuspumpade puhul on paigaldustööde teostajale jäetud niiöelda „vabad käed.“ Vabad käed ehk mitmed süsteemi komponendid on võimalik paigaldajal iseseisvalt komplekteerida.
  • Alterra SW seeria maasoojuspump ei sisalda näiteks elektrikütte-katelt. Näiteks on säärane lahendus sobilik bivalentsetesse süsteemidesse, kus külmade tippude katmiseks kasutatakse lisaküttena näiteks katlasüsteemi (gaas / pellet / halupuu). Sellisel juhul ei ole tõepoolest otstarbekas lisakütteks elektrienergiat kasutada (võttes arvesse asjaolu, et elektri MWH hind on ca 2x kallim võrreldes gaasi ning pelletiga).
  • Alterra SW seeria maasoojuspump ei sisalda tarnekomplektis kütte ringluspumpa. Ringluspumba saab paigaldaja valida iseseisvalt vastavalt ehitatava hüdraulika iseärasustele.
  • Alterra SW seeria maasoojuspump on oma mõõtmetelt äärmiselt kompaktne. Soojuspump on oma suuruselt analoogne klassikalises mõõdus pesumasinaga. SW seeria maasoojuspumba mõõtmed: 598 × 665 × 920. Kompaktne disain võimaldab soojuspumpa paigaldada tingimustesse, kuhu tavapärastes mõõtmetes soojuspump ei mahuks.
  • Nii nagu kõigile teistele Alpha-innoTec soojuspumpadele (nii maasoojuspumbad kui ka õhk-vesi soojuspumbad) on ka SW seeria seadmetele omane praktiliselt olematu müratase.
  • Soojuspumpade brozüürid räägivad kõik meile igasuguseid värvilisi muinasjutte. Alterra SW seeria maasoojuspumbad on varustatud tehase poolt soojusmõõtjatega. Lisame süsteemi ka elektrimõõtja ning saame ülimalt täpse ülevaate reaalsest efektiivsusest, mida soojuspump väljastab.

Tulge uurige lähemalt. Võtke ühendust meie müügiosakonnaga ning anname Teile juba üksikasjaliku ülevaate, kuidas ülalnimetatud maasoojuspump saab Teid teenima hakata !

Tervitades,
Perekond AIT-Nord