AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Maasoojuspump Alpha-innoTec ALTERRA WZS – uue generatsiooni maasoojuspumpade seeria !

postitas Ait-Nord | 21.juuni 2015

AIT-Nord OÜ-l on au esitleda uut maasoojuspumpade seeriat Alpha-innoTec ALTERRA WZS (4.7 kuni 12.18 kW). ALTERRA WZS seeria soojuspump sisaldab endas integreeritud tarbevee boilerit, elektrikütte-katelt (9 kW), by-pass liini koos ülevooluventiiliga ning nii primaarringi kui ka sekundaarringi ringluspumpasid. Maasoojuspump ALTERRA WZS asendab eelnevat WZS maasoojuspumpade seeriat.

Võrreldes eelmise WZS generatsiooniga on ALTERRA WZS läbi teinud nii mõnegi arengu-sammu: 

  1. Maasoojuspumbad ALTERRA WZS on saadaval vahemikus 4.7 kuni 12.18 kW (eelmine seeria oli saadaval vahemikus 6.0 kuni 9.6 kW);
  2. Maasoojuspumbad ALTERRA WZS on varustatud 9 kW elektrikatlaga (eelmised mudelid olid varustatud 6 kW elektrikatlaga);
  3. Maasoojuspumbad ALTERRA WZS soojustegur (COP / B0/W35) on teinud suure sammu edasi. Uute ALTERRA WZS maasoojuspumpade soojustegur jääb vahemikku 4.7 kuni 5.09 (eelmiste mudelite soojustegur jäi vahemikku 4.6 kuni 4.7).
  4. Kui eelmine WZS seeria maasoojuspump töötas ülimalt väikese müratasemega (37 dB ühe meetri kaugusel seadmest), siis uus ALTERRA WZS soojuspump teeb ka sellele näitajale silmad ette. Müratase ühe meetri kaugusel kõigest 31 dB !
  5. ALTERRA WZS seadme uudne voolujooneline disain teeb seadmest tõeliselt nägusa isendi.

ALTERRA WZS maasoojuspumbale on võimalik lisavarustusena lisada ka elektrikatla võimsuse piirajat (aktuaalne juhtudel kui maja peakaitse amperaaž on suhteliselt piiripealne).ALTERRA WZS seeria maasoojuspump on koos lisavarustusega saadaval ka passiivjahutuse mooduliga (NB! Lahendus on tõhusam vertikaalsete energiakaevude puhul, kus vabajahutusena kasutatav maapõue sügavamad kihid võimaldavad läbi jahutusperioodi süsteemi  tsirkuleerida oluliselt madalamat temperatuuri võrreldes horisontaalse kollektoriga).

ALTERRA WZS maasoojuspump on varustatud energia-efektiivsete A-klassi ringluspumpadega. Sekundaarringi ringluspump lisaks sagedusmuunduriga.

Sarnaselt eelmise seeriaga on kompressor-moodul seadmest lihtsa vaevaga eraldatav, mistõttu on seadme transport tehtud paigaldajale äärmiselt mugavaks.

Pikk jutt lühidalt: tegemist on eeskujuliku seadmega, millega plaanime siin Eestis suuri tegusid teha!

Lisainfot küsi juba meie müügipersonali käest!

Tervitades,

Rasmus Leibur
AIT-Nord OÜ
+372 52 11 487