AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Mees, kes mõtleb ainult seksist

postitas Ait-Nord | 25.august 2017


Hoiatan igaks juhuks kohe ette, et järgnev postitus ei sobi lugemiseks naistele, lastele ja meestele, kelle arvateks seksitakse ainult selleks, et järelkasvu saada. Mul on nimelt tuttav, kes muust kui seksist ei mõtlegi. Piirduks asi ainult mõtlemisega, aga ta räägib samuti ainult seksist! Ja räägib see mees kogu aeg.

Mehe nimi on Enn ja mõned päevad tagasi helistas ta mulle peaaegu südaöösel.

“Hoi, paugutaat! Kuidas till suriseb?” pistis ta teisel pool telefonitoru kohe minema.

“Hahaa, kuule hästi, ma loodan. Kuidas saan aidata?”

“Vaata, purtsumees, ma kuulsin, et sa oled nagu väikest viisi pumpade spets või nii.”

“Noh, oleneb pumpadest. Kui sa minu käest seksimänguasjade nõu tahad, siis jään ma hätta,” lootsin ma, et sellega on meie jutt räägitud. Kell oli juba palju ja ma tahtsin magada.

“Hahahahahaaaa,” mürises Enn kõnetraadi teises otsas. “Ära sa nende pumpade pärast muretse, mind huvitab rohkem see maaküte ja nii, naised saunas rääkisid, et hoiab plekki kokku. Ma ei viitsi Eesti Energial ennast enam põrutada lasta, tahaks elektriradikad millegi parema vastu vahetada.”

“No siis äkki saan tõesti nõu anda,” ei jäänud mul muud üle, kui Ennuga öösel maaküttest ja soojuspumpadest rääkida.

“Väga hea. Mul on küsimus akupaakide kohta. On mul neid kindlasti vaja või saan ma nende pealt kokku hoida?”

“Ikka on vaja. Nii on-off kui ka inverter tüüpi seadmetele,” ütlesin mina.

“Hahahaaa, minu seade on kogu aeg on! Ja paagid ei lähe kunagi tühjaks, hahaaa. Aga tõsiselt rääkides, mis see on-off on?”

“Noh, on-off töötab kas täisvõimsusel või on täiesti vait. Kui läbi akupaagi veemassi tõsta, saab seadmele sujuvamad ning pikemad töötsüklid.”

“Hahahaaaa,” pistis Enn jälle naerma ja midagi head see ei tähendanud. “Mu seadmel on nii pikad tsüklid, et köetav pind ainult ägiseb, kui ma oma paagid tühjaks lasen!” Püha jumal, millal see küll läbi saab, mõtlesin endamisi.

“Kui sa tahad suvel vannitoal põrandakütet taga hoida, vajab inverter pump kindlasti väikest akupaaki,” seletasin ma edasi. “Üldjuhul piisab nii umbes 100- liitrisest paagist. Suvel tarbib kütet vaid üksik tuba kogu majast, näiteks vannituba, ja kütmist vajav veemass on kriitiliselt väike. Inverter suudab oma võimsust muuta vastavalt vajadusele, aga pelgalt vannituba on liiga väikese veemassiga ning isegi minimaalsel võimsusel peab soojuspump tegema lühikesi töötsükleid. See lõhub omakorda masinat.”

Teisel pool telefoni oli pikk vaikus. Ma olin veendunud, et Enn polnud kas midagi aru saanud või oli meie vestlust lõpuks tõsiselt võtma hakanud. Ma eksisin.

“Minu pumba võimsus on alati maksimaalne, isegi kui värk toimub vannitoas,” pistis ta jälle jaurama. “Töötsüklid on nii pikad, et masin undab mõnust!”

Ma tegin viimase katse.
“Väikese akupaagita teeb pump suvisel ajal umbes 4-6 minuti pikkuseid tsükleid,” seletasin ma rahulikult edasi.“Kui lisada aga väike 100-liitrine paak, saab tsükleid kuni 30 minuti peale pikendada.”

“30 minuti peale?” ei uskunud Enn oma kõrvu. “Vauuuuuu, vaata sellist tsüklit oleks mu pumbale hädasti vaja! Kust ma selle saan?”

Ma panin toru hargile.