AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Miks on soojuspump parem kui Weekend?

postitas Ait-Nord | 29.august 2017


Istun kodus, vahin aknast välja ja mõtlen, mida kuradit eestlased valesti on teinud, et jumal meisse nii sadistlikult suhtub. No tõepoolest – eesti sügist kaifi ise, kevadet jaga sõbraga ja suvi anna vaenlasele. No mis august see on?

Ja ma ei räägi ilmast! Ma räägin “meelelahutusest”, millega eestlase kukrut igal suvel tühjendatakse! Käisin Weekendil. Naise töökaaslane jutustas, milliseks Pärnu korterite hinnad tolle festivali ajal muutuvad. Sa ei usu ja mina kah ei uskunud, enne kui Airbnb’st järgi vaatasin: tuhat euri ühe öö eest. Tuhat! Pärnus, mitte New Yorgis või Singapuris.

Seletamatagi selge, et selline asi uudishimulikuks teeb. Ostsin pileti ja läksin kohale. Hästi tegin, sest nüüd armastan ma oma soojuspumpa veel rohkem. Järgneb loetelu põhjustest, miks on minu soojuspump parem kui Weekendi festival:

1. Soojuspump teeb ilusamat häält kui Weekend. Oled sa kuulnud, mida Weekendil muusika pähe inimestele kõrvadest sisse topitakse? Taevas halasta, see on päkapikudisko kuubis! Weekendi muusika ettekujutamiseks tuleb võtta 200-kilose mehe kõhutuul, liita sellele hambapuuri vingumine ning korrutada saadud tulemus häälega, mida teeb kahvel, kui seda vastu kuiva portselantaldrikut kriipida. Minu soojuspump ümiseb aga nii kaunilt, et mul tuleb iga kord pisar silma, kui tema romantilist häält kuulen. Oleks mul vaja kellelegi armastust avaldada, laseksin ma seda oma soojuspumbal teha.

2. Soojuspump teeb olemise soojaks. Ma saan aru küll, et ega Weekend eesti kliimas süüdi pole, aga no kurat, kas ikka on mõtet korraldada muusikafestivali kohas, kus jäätis külmikust välja võttes ära ei sula? Mine osta Port Arturist pulgajäätis, jäta see kõnniteele vedelema ja vaata eemalt, kuidas inimesed selle vastu veel kolm tundi hiljem jala ära löövad. Weekendil oli nii külm, et ma tahtsin taskust kaugjuhtimispuldi võtta ja temperatuuri normaalseks seadistada. Oma soojuspumbaga teen ma nimelt täpselt seda!

3. Soojuspump annab kohe tulemuse. Kui Weekendil on mõni artist kella kümneks välja kuulutatud, siis võid kindel olla, et enne poolt ühteteistkümmet ei juhtu mitte midagi. Ma seisin lava ees nagu lollakas ja ootasin mitukümmend minutit, enne kui järjekordne nokkmütsiga tolvan püünele marssis ja tümaka käima pani. Kui ma soojuspumbale ütlen, et kell kümme olgu toas 23 kraadi, siis täpselt nii ongi. Ei mingit passimist!

4. Soojuspump on rahakoti vastu viisakas. Weekendil tuleb igal kuradi sammul krediitkaart tagataskust välja upitada ning alla viie euro ei õnnestunud mul mitte millegi eest maksta! Soojuspump ei suuda aastaga kah nii palju pappi ära põletada, kui Weekend paari päevaga!

5. Soojuspump saab üksi hakkama, Weekend pole aga enne õnnestunud, kui 10 000 inimest pole piletit ostnud. Kas ma selleks überkalli pileti hangin, et end nagu Kopli trammis tunda? Mille pagana pärast peab ühel festivalil nii palju inimesi olema? Mõtle, kui ma oma majja proportsionaalselt sama palju soojuspumpasid laseksin installida! Isegi Fööniks oleks poole tunniga hunnik sütt.