AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Milleks mulle soojuspump?

postitas Ait-Nord | 10.veebruar 2021
SOOJUSPUMP – energiasäästlik lahendus Sinu kodule!
Soojuspump on tõhus, keskkonnasõbralik ja energiasäästlik küttetehnoloogia, mida saab kasutada nii ruumide kütmiseks kui ka jahutamiseks. Soojuspump on uue ajastu küttelahendus, mis kasutab ruumide kütmiseks päikesesoojusenergiat, mida saab ammutada õhust, maapinnast, veekogudest ja ka põhjaveest. Soojuspump transpordib maapinnas, vees või õhus oleva soojusenergia hoonesse.
Kus kohas soojuspumpasid kasutatakse?
Soojuspump on kasutusel üha enam uute hoonete rajamisel ning ka vanade hoonete küttesüsteemide renoveerimisel, kuna energiasäästlik küttesüsteem tähendab madalaid püsikulusid tulevikus. Eestis on enim kasutatud kolme tüüpi soojuspumpasid: maasoojuspump, õhksoojuspump ning õhk- vesisoojuspump.
Eesti kliimas on soojuspumbad ennast väga hästi tõestanud. Eesti pered valivad oma koduseks kütteallikaks aina enam just soojuspumpasid ja selleks on mitmeid põhjusi. Esiteks tagab soojuspump madalad püsikulud. 200 m2 suuruse maja kütmiseks ning sooja tarbeveega varustamiseks kulub keskmiselt vaid 55 – 65 eurot kuus. Kui suured on Su küttearved praegu? Teiseks on soojuspump mugav ja kindel. Sa saad oma Alpha innoteci soojuspumba internetiga ühendada ja oma küttesüsteemi eemalt juhtida.
Lisaks on meie tehnikutel võimalik Sinu soojuspumba olulisi tööparameetreid eemalt jälgida. Ja kui midagi peaks juhtuma Sinu soojuspumbaga, saavad meie tehnikud selle kohta tänu veebiühendusele teate ja saavad tegutsema asuda.
Kolmandaks on soojuspump puhas ja vaikne. Isegi Sinu külmutuskapp teeb rohkem häält. Ja loomulikult pole soojuspumbaga köetavas kodus prügi, tolmu ega ka suitsu. Ja lõpuks võib Iga soojuspumba omanik end väikestviisi kangelasena tunda, sest soojuspump säästab tohututes kogustes CO2 emissiooni väliskeskkonda. Võrreldes maagaasiga säästab maasoojuspump aastas 200 m2 eramu näitel ca 2,5t CO2 emissiooni välisõhku.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.