Est Rus

Õhksoojuspump

26.10.2022

Õhksoojuspumpade tehnoloogia on tänapäeval üks populaarsemaid ja energiatõhusamaid lahendusi kodude kütmiseks ja jahutamiseks. Pakume põhjalikku ülevaadet õhksoojuspumpade tööpõhimõtetest, eelistest, paigaldusest ning hooldusest, aidates tarbijatel teha teadlikke otsuseid oma kodude soojuslahenduste osas. Õhksoojuspump vali meie juurest!

Mis on õhksoojuspump?

Õhksoojuspump on seade, mis kasutab välisõhu soojusenergiat, et pakkuda efektiivset kütmist ja jahutust. Tegemist on taastuvenergia allikaga, mis aitab vähendada fossiilkütuste kasutamist ja sellega kaasnevat keskkonnamõju.

Tööpõhimõte

Õhksoojuspump töötab sarnaselt külmikule, kuid vastupidises suunas. Seade ammutab välisõhust soojusenergiat, isegi madalatel temperatuuridel, ning suunab selle soojusena hoonesse. Suvel saab protsessi pöörata, jahutades ruume välisõhu soojuse eemaldamisega.

Õhksoojuspumpade tüübid

Erinevat tüüpi õhksoojuspumbad pakuvad erinevaid lahendusi sõltuvalt hoone vajadustest ja asukohast.

Õhk-õhk soojuspumbad

Need seadmed ammutavad soojusenergiat välisõhust ja edastavad selle siseõhku. Need sobivad suurepäraselt kodude kütmiseks ja jahutamiseks, kus on vajadus kiire temperatuuri reguleerimise järele.

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad välisõhu soojusenergiat, et soojendada vett, mis seejärel suunatakse kodu küttessüsteemi või tarbevee soojendamiseks. Need on eriti sobilikud radiaatorküttega majades või põrandakütte puhul.

Paigaldus ja hooldus

Õhksoojuspumpade paigaldus ja hooldus on kriitilised aspektid, mis tagavad seadme pikaajalise ja tõhusa töö.

Paigalduse olulisus

Korrektselt paigaldatud õhksoojuspump tagab maksimaalse tõhususe ja pikema eluea. On oluline valida õige suuruse ja tüübiga seade vastavalt hoone vajadustele ning tagada professionaalne paigaldus.

Hoolduse vajadus

Regulaarne hooldus aitab tagada seadme optimaalse töö. Hooldustegevused hõlmavad filtrite puhastamist, süsteemi kontrollimist lekete suhtes ja jõudluse testide läbiviimist.

Energiasäästlikkus ja küttekulude vähendamine

Õhksoojuspumbad on tuntud oma võime poolest vähendada energiakulu, mis on üks nende peamisi eeliseid. Kuidas täpselt need seadmed aitavad tarbijatel säästa küttekuludelt?

Kuidas õhksoojuspumbad säästavad energiat

Õhksoojuspump töötab efektiivselt, muutes iga kilovatt-tunni elektrienergia mitmeks kilovatt-tunniks soojusenergiaks. See tähendab, et energia, mida kasutatakse seadme tööks, on oluliselt väiksem kui toodetav soojusenergia, võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega.

Küttekulude analüüs

Küttekulude võrdlemisel õhksoojuspumpade ja teiste küttesüsteemide vahel on oluline märkida, et algne investeering õhksoojuspumpadesse võib olla kõrgem. Kuid, tänu nende kõrgele energiatõhususele, on pikemas perspektiivis võimalik märkimisväärne kokkuhoid.

Paljud tarbijad on korraga valiku ees ning otsivad uuemaid, soodsamaid ja usaldusväärsemaid lahendusi. Üha sagedamini leitakse lahendus  õhksoojuspumbas.

Kogemus näitab et klientidel tekib esialgu palju küsimusi. Miks on õhksoojuspump hea lahendus? Kas paigaldamine on keeruline ja aeganõudev? Kuidas selle müraga ikkagi lood on?

Olete oma otsuse juba teinud ja soovid kindlasti paigaldada õhksoojuspumba? Pöörduge meie poole! Oleme abiks paigaldamisel ja kindlustame, et talve küttehindade pärast enam muretsema ei pea.

Õhksoojuspump aitab loodust säästa ja tagab madalad püsikulud

Õhk-vesi soojuspump kasutab välisõhus leiduvat soojusenergiat hoone kütmiseks kui ka tarbevee soojendamiseks. Täna on õhksoojuspump üks keskkonnasõbralikemaid kütteviise.

Sageli valib klient õhksoojuspumba ja maaküttepumba vahel. Mõlemat tüüpi soojuspumbal on madalad püsikulud. Mõningane vahe on alginvesteeringus, õhksoojuspumba puhul on see mõnevõrra väiksem.

Maakütte valikul tuleb arvestada mitme aspektiga, näiteks vaba kinnistu pinna olemasolu maakontuuri rajamiseks, pinnase niiskusisaldusega jne. Maasoojuspumpa paigaldamine koos pinnasekollektoriga võtab aega 5-7 päeva.

Õhksoojuspumba puhul on asi lihtsam ning kogu süsteem saab enamasti paigaldatud 1-2 päevaga. Ühine on õhksoojuspumba ja maakütte puhul ka see, et tegu on täisautomaatse süsteemiga. Küttehooaja vältel seadistusi muuta pole tarvis. Uuemad seadmed on kõik võrguliidesega ning soojuspumpade kaughaldus on muutunud mugavamaks ja lihtsamaks.

õhksoojuspump on keskkonnasõbralik

Kuidas õhk-vesi soojuspumba süsteem töötab?

Soojuspumbad ei tooda soojust nad vaid pumpavad soojust ühest keskkonnast teise. Soojus kasutatakse hoone kütmiseks ja jahutamiseks ning tarbevee soojendamiseks. Olulisemad komponendid sellel soojuse teekonnal on aurusti, kompressor, kondensaator ning paisventiil.

Aurusti on vajalik, et ammutada soojust välisõhust, aurustis läbi ringlev külmakandja haarab kaasa  kättesaadava soojusenergia ning selle mõjul aurustub. Külmakandja liigub kompressorisse, kus gaas kokku surutakse, see omakorda põhjustab temperatuuri tõusu. Seejärel liigub kuum gaas kondensaatorisse, kus kondenseerumisel antakse soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Külmakandja muutub aga jahtumisel kondenseerudes vedelikuks ja liigub paisventiili, mis alandab külmakandja rõhku. Külmakandja liigub edasi aurustisse ja kogu teekond algab otsast peale.

õhksoojuspump

Seadmeid on palju, mida neist teadma peaksid?

Õhk vesi soojuspump koosneb üsna mitmest seadmest, räägime neist pisut lähemalt.

Lisaks soojuspumba siseosale leiavad tehnoruumis koha ka tarbevee boiler ja akumulatsioonipaak.

Gaasikatla juures olev boiler suure tõenäosusega soojuspumbale ei sobi kuna gaasikatla boileril on tunduvalt väiksema pindalaga soojusvaheti.

Kindlasti kuulub soojuspumba komplekti ka akumulatsioonipaak, mis võimaldab õhk-vesi soojuspumbal sujuvamalt töötada ning vähendab olulisel määral sisse-välja lülituse tsükleid. Lisaks veel muidugi ringluspumbad, mis küttevee vajalikku kontuuri edasi kannavad, kui olemasolev süsteem on hiljuti ehitatud ei pruugi ringluspumpade vahetamine vajalik olla.

Tänapäevastes hoonetes on üha tihedamini teemaks ka jahutus, Alpha Innoteci õhk-vesi soojuspump suudab ka ilma lisaseadmeteta toota suvistel kuumadel päevadel meeldivat jahutust.

Loomulikult kuulub komplekti ka õhk vesi soojuspumba väliseade. Väliseade paigaldatakse maaraamile harvem ka seinakinnitustega hoone fassaadile. Kindlasti pakub paljudele huvi kui valju heli soojuspump tekitab, siinkohal võime olla kindlad et õhk vesi soojuspumba poolt tekitatav mühin ei sega teid ega teie naabreid. Kolisevad ja undavad masinad jäägu minevikku.

õhksoojuspump

Õhksoojuspumba kasutajad võidavad juba sellel talvel

On siiski palju õhksoojuspumba paigaldamise huvilisi, keda hirmutab esialgne suurem alginvesteering. Jah, peab tunnistama, kindlasti ei ole see töö odav. Aga võita on palju, sest erinevalt gaasist on õhku alati võtta ning soojuspumpa kasutades vastutad sa ise oma sooja kodu ja stabiilsete arvete eest.

Lisaks on tegu keskkonnasõbraliku kütteviisiga, mis ei tee loodusele liiga. Kuid, mis peamine, tegu on lihtsalt mõnusa lahendusega, mis täisautomaatsena hoiab kokku palju kallist aega ja kokkuvõttes ka raha.

Vaata meie õhksoojuspumpde valikut siin.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

MART | AIT-Nord tootespetsialist +372 5650 8577 | mart@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

AIT-Nord

AIT-Nord

Müügispetsialistid+372 5675 8484info@ait-nord.ee

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.