AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Päikesepaneelid, päikesepaneelid, sinu valgus on ime.

postitas Mart Maaküte | 3.juuni 2019

Sul on maapump majas ja asi sujub. Fantastiline! Palju õnne!

Aga milleks jääda poolel teel seisma, kui tõeline 21. sajand on vaid paari sammu kaugusel?

„Milline see tõeline 21. sajand on?” küsid nüüd õigustatult. Ma juba kartsin, et ei küsigi.

Eks ikka selline, kus elekter tuleb päikesepaneelidest, mitte Elektrilevi hirmkallitest kaablitest. Sa ei osta ju külapoest pudelivett, kui võid selle endale kaevust pumbata! Elektriga on sama pull ‒ üks võimalus on seda päikese abil ise toota, teine röögatu raha eest sisse osta.

Kui soovid endale liginullenergiamaja (ja kes ei sooviks!), siis on soojuspumba ning päikesepaneelide kombinatsioon ainuõige. Su naine tänab Sind, lapsed tänavad, naaber tänab. Ja mis kõige olulisem ‒ emake Maa tänab, sest päikesepaneele kasutades vähendad hukatuslikke keskkonnamõjusid. Ja ega Sa päikesepaneelidega ainult soojuspumbale elektrit tooda! Sa saad nendega kogu majapidamise ära elektriseerida.

Vene ajal öeldi, et kommunism võrdub nõukogude võim pluss kogu maa elektrifitseerimine. Järelikult võrdub kogu maa elektrifitseerimine kommunism miinus nõukogude võim! Vabane iganenud asjadest oma elus, viska Brežnevi-aegsed elektrijuhtmed minema ning elektrifitseeri oma elamine päikesepaneelidega!

Päikesepaneeli valides ära vaata ainult kilovati (kW) hinda. Kvaliteetsed paneelid on kallimad, kuid tootja garantii on tootlikkusele vähemalt viie aasta võrra pikem kui standardsetel paneelidel. Nii kujuneb Sul korralikku paneeli ostes kilovatt-tunni (kWh) hind soodsamaks, sest tehase antud tootlikkuse garantiiaja vältel toodavad klaas-klaas paneelid rohkem elektrit kui „plastikusse” pakendatud ja UV-kiirguse käes tootlikkust kaotavad nn standardsed paneelid.

Kardad, et Sul jääb elektrit üle? Mis siin karta, rõõmusta parem! Võrguühenduse korral saad selle võrku müüa. Ja kui võrguühendus puudub, õnnestub Sul süsteemile salvestamise võimalus lisada ning kaduma ei lähe miski.

Lisaks sobivad päikesepaneelid igale poole ja näevad übercool’id välja. Kui Su lapsed Star Warsi või tulnukaid tahavad mängida, ei pea nad enam kosmoselaeva oma peas välja mõtlema, sest päikesepaneelid mõjuvad lahedalt futuristlikult.

Niisiis ‒ ole oma energia peremees! Ära maksa tarbetult asjade eest, mida lihtsa investeeringu abil ise toota õnnestub. Hangi endale päikesepaneelid ja Su naabril on veel üks põhjus kade olla. Kas pole imeline?