AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Pühajärve Põhikooli küttesüsteemi renoveerimine

postitas Ait-Nord | 11.märts 2016

Otepää Vallavalitsusel on taas põhjust rõõmustamiseks ! Koostöös vallavalitsuse aktiivsete liikmetega läbis Pühajärve Põhikooli küttesüsteem põhjaliku uuenduskuuri. Hoone, mille soojavarustuse eest kandis hoolt võimas (550 kW) õlikatel viidi üle efektiivsele maaküttele.

Koolimaja küttesüsteemi liideti kaks 69 kW võimsusega Alpha-innoTec maasoojuspumpa. Koolimaja küttesüsteemi hoiame oma valvsa pilgu all läbi Alphaweb veebimooduli. Seega kui süsteemis peaks mingisugune häire tekkima, saavad AIT-Nord ´i tehnikud sellest koheselt informeeritud.

Räägime ka natuke numbritest. Kui enne maaküttele üleminekut kulutas maja aastas küttevee soojendamiseks ca 364 MWH, mis rahalises vääringus tähendas vallale igaastast väljaminekut suurusjärgus 32 000 eurot. Rekonstrueeritud, maasoojuspumpadel baseeruv, küttesüsteem hakkab aga vallale igaastaselt säästma ca 18 000 eurot.

Pühajärve Põhikooli küttesüsteemi rekonstrueerimist toetas ka KIK (Keskkonnainvesteeringute Keskus). Siinkohal müts maha Otepää Valla tublide esindajate ees, kes edukaks osutunud taotluse KIK´i esitasid ning toetuse pälvisid.
Mis muud kui julget pealehakkamist ka kõikidele teistele Eesti kohalikele omavalitsustele ! Tasub silm KIK´i toetusvoorudel peal hoida ning asjakohased taotlused kindlasti teele saata.

Tänud veelkord kõikidele asjaosalistele ning lennukaid ideid Pühajärve Kooli uue küttesüsteemi abil säästetud rahaliste vahendite rakendamisel !