AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Sa ei laena raha ju suvaliselt kilekotipankurilt? Või laenad?

postitas Mart Maaküte | 29.juuli 2019

Kujuta ette järgmist olukorda.

Mees ja naine istuvad köögis, naine loeb endamisi raamatut ja mees uurib süvenenult sülearvutit. Ühtäkki tõstab mees pilgu ja pöördub naise poole.

„Saad sa aru, sulle makstakse esimese kahe kuu intressid peale!” teatab ta. „Võtad laenu, aga selle asemel, et intresse maksta, makstakse need sulle hoopis peale.”

„Mis asja?” ajab naine imestusest silmad suureks. 

„Võtad laenu, aga selle asemel, et intresse maksta, makstakse need sulle hoopis peale,” kordab mees nagu nõiutult. 

„Mis sa siis nüüd leidsid?” on naine juba harjunud, et mees internetis jumal teab mille otsa komistab. 

„SullKohePihku.ee. Laenubüroo. Saad kohe raha kätte, esimese kahe kuu intressid pealekauba,” vastab mees. „Ainult tühine deposiit on vaja teha. Aga see on nii mõttetult väike, et naerma ajab.”

„No kui väike?” ohkab naine. 

„Tuhat eurtsi,” vastab mees. „Praktiliselt mitte midagi. Eriti kui kokku arvutad, mis sa selle laenu pealt pikas perspektiivis säästad.”

Sellist jama ei usuks ju keegi, eks ole? Isegi kõige jaburamas unenäos mitte. Sa ei laena raha ju suvaliselt kilekotipankurilt? Miks sa oma soojuspumba siis esimeselt ettejuhtuvalt netilehelt ostad?

Olgu-olgu, sina võib-olla ei ostagi. Aga paljud ostavad. Eestikeelnegi internet on täis netipoode, mis soojuspumpasid pea poole hinnaga müüvad. Pealtnäha kenad ja usaldusväärsed kohad. Ja eks omamoodi ongi – saad oma pumba ilusti kätte, nagu lubatud. Ainus häda on selles, et kui pumbaga midagi juhtub, oled murega üksi. Ei järelhooldust ega midagi. 

Soojuspumbad on nagu laenuraha: need tuleb usaldusväärselt asjatundjalt hankida. Osta soojuspump ettevõttelt, kes su pumba eest ka peale tehingut hoolitseb. Firmalt, kus tegutsevad asjatundjad, kes peale pumba müümist ära ei kao. 

Kust selline firma leida? See on lihtsam, kui esimese hooga paistab: osta soojuspump ettevõttelt, mis kuulub Eesti Soojuspumba Liitu. Täpselt nii lihtne ongi. Saad korraliku asja ning võid kindel olla, et probleemide ilmnedes keegi nendega ka tegeleb.