AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Eestis tegutseb vähemalt üks liit, mille tegevusest inimestel ka päriselt tolku on!

postitas Mart Maaküte | 3.september 2018

Kas kujutad ette, kui palju on Eestis seltse ja ühinguid? Püha taevas – aeg-ajalt tundub mulle, et Eestis on kõikvõimalikke liite rohkem kui valdkondi, mille ümber annab liidu moodustada: Kirikumuusika Liit, Aiandusliit, E-kaubanduse Liit, Esitajate Liit, Haigekassade Liit, Hasartmängude Korraldajate Liit, Laevaomanike Liit, Lauljate Liit, Meediakoolitajate Liit, Piimaliit, Seiklusturismi Assotsiatsioon, Kartulitöötlejate Ühistu ja nii edasi! Hea, et Kartulisööjate Ühingut ei ole, kuigi ega ma väga ei imestaks.

Mõne eluvaldkonnaga on seotud suisa mitu liitu: Haigekassade Liit ja Haiglate Liit; Inseneride Liit ja Inseneride Ühing; Haridusliit ja Haridustöötajate Liit; ja nii edasi. Eriti väärikalt on aga esindatud kaladega seotud inimesed, Eestis tegutseb nii Kalakasvatajate Liit, Kalurite Liit kui ka lihtsalt Kalaliit!

Igasuguste veidrike liitudest ei hakka ma parem kirjutamagi, kui ehk nii palju, et 1990ndatel moodustati Eesti Nahkmeeste Liit ja kui Sa arvad, et need mehed naha parkimisega tegelevad, siis arva uuesti.

Õnneks tegutseb Eestis vähemalt üks liit, mille tegevusest inimestel ka päriselt tolku on. Arvasid õigesti: Eesti Soojuspumba Liit! See organisatsioon ühendab soojuspumpasid müüvaid firmasid ning asjaolu, et liidul on suisa 24 liiget, tähendab vaid üht – Eestil on lootust! Meil on tõsine väljavaade ellu jääda, kui oma roostes radikad taastuva loodusenergia baasil toimiva küttega asendame. Just selle propageerimisega Soojuspumba Liit tegelebki.

Ah et kuidas? Käivad ukselt uksele nagu poliitikud enne valimisi? Maasoojuspump ühes ja kaevukollektor teises käes? Hirmutavad vanainimesi elektrihinna tõusu ja maailma lõpuga?

Ole nüüd. Eesti Soojuspumba Liit jagab kõigile infi ega võta selle eest pennigi. Mine lihtsalt nende kodukale: seal on nii palju kraami, et loed varajaste hommikutundideni. Kui Sa peale seda kah soojuspumpa ostma ei torma, on Su koht ilmselt tõesti nahkmeeste klubis.

Erinevalt kalameestest suudavad soojuspumbatüübid ühe liiduga hakkama saada. Oleks üsna nõme, kui Eesti Soojuspumba Liidu kõrval tegutseks veel Boilerite Selts, Akumulatsioonipaakide Assotsiatsioon, Kollektorite Klubi ning Inverterite Ühing.

Niisiis – vaata oma silmaga üle ja saad oluliselt targemaks, kui ei midagi enamat. Ning järgmist soojuspumpa ostes veendu, et hangid selle firmast, mis on Eesti Soojuspumba Liidu liige. Vastasel juhul ei jää Sul muud üle, kui Eesti Külmasurma Ohvrite Seltsiga ühineda.