Soojuspumbalahendused suurtematele võimsustele

Me ei maga enne, kui Su kodu, kontor või kasvõi tööstuskompleks on korralikult soojaks köetud.
Ja kui vajad Jõuluvana või meest, kes pulmas “kibe!” hüüab, siis saame sellegagi hakkama.

Soojuspumbalahendused suurtematele võimsustele

 • AIT-Nord pakub suuremate hoonete kütteks nii võimsaid maasoojuspumpasid kui ka õhk-vesisoojuspumpasid
 • Soojuspumpadega saab kütta kortermaju, büroohooneid, tootmishooneid, koole ja kaugküttevõrku
 • Soojuspumpadega saab jahutada kõiki eelmainitud hooneid
 • Suurematele hoonetele valitakse soojuspumbad vahemikus 60 – 80 % soojuskoormusest. Kui näiteks hoone soojuskoormus on 100kW, siis soojuspump on majanduslikult mõttekas valida vahemikus 60 – 80 kW ning puuduolev osa katta lisakütteallikaga, milleks võib olla õlikatel, elektrikatel vms
 • AIT-Nord on ehitanud Eestis suurimaid soojuspumpadel töötavad küttesüsteeme. Täpsema ülevaate saab referentside jaotusest
Kortermaja Sauel

Kortermaja varustati kolme õhk-vesi soojuspumbaga Alpha-innoTec LW 310A.

Õhk-vesi soojuspumbad varustavad maja kütte ning sooja tarbeveega. Külmemate pakaste korral sekundeerib süsteemis õlikatel.

Büroohoone Tallinnas

Metalli tänaval asuv büroohoone sai varustatud ülimalt moodsa kütte- ning jahutuslahendusega, kus nii kütte kui ka jahutuslahendus on realiseeritud kasutades õhk-vesi soojuspumpade ning maasoojuspumpade kooslust.

Kuna büroohoone akente pindala on tohutult suur, tuleb hoone varustada ka jahutusega. Hoone jahutusbilansi tagab maasoojuspump SWP 1100.

Eesti Meremuuseumi Lennusadam

Tegemist on äärmiselt huvitava ning inseneritehniliselt keeruka küttelahendusega, kus soojust ammutatakse mereveest. Keerukus seisneb asjaolus, et merevee temperatuur langeb külmade tulekuga väga madalale ning hoone kütmiseks vajalik soojusenergia tuleb kätte saada ka merevee temperatuuril +0,5 kraadi.

Lisaväärtust annab ehitatud süsteem ka hoone jahutamise näol, kus jahutamiseks kasutatakse samuti merevett (nii passiivjahutuse kui ka aktiivjahutuse näol). Jahutust vajab süsteem osaliselt ka talvel, mil jahutatakse hoone serveriruume.

Kaskaadis töötavad maasoojuspumbad annavad süsteemi nimivõimsuseks muljetavaldava 395 kW.

Lennuakadeemia

Lennuakadeemia primaarseks kütteallikaks on 6 x 31 kW (LW 310A) õhk-vesi soojuspumbad. Külmemate tippude katmiseks sekundeerivad soojuspumpadele gaasikatlad.

Tegemist on ühe suurima õhk-vesi soojuspumba katlamajaga Eestis. Kuuest soojuspumbast koosneva kaskaadi nimivõimsuseks on 186 kW.

Soojuspumpade baasil töötav katlamaja projekteeriti koostöös EST Inseneribüroo OÜ-ga.

Küsi pakkumist

Parimad

Täpsema infopäringu sooritamiseks vajuta nuppu.

 • 1
  Võta ühendust

  Tule meile külla ja tee kindlaks, kas me Sulle meeldime. Vastame kõigile Su küsimustele (ka sellele, mis värvi on armastus).

 • 2
  Vaatame probleemile otsa

  Aitame Sul selgusele jõuda, milline lahedus Sulle parim oleks. Joonistame Su idee reaalseks plaaniks ning teeme detailse hinnapakkumise.

 • 3
  Hakkame tööle!

  Lööme käed ja muudame ühise nägemuse tegelikkuseks. Paigaldame Sulle küttesüsteemi, mis laseb Sul tegelda asjadega, mida Sa armastad.

Tooted

Efektiivne