AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Soojuspumpade Ducati

postitas Mart Maaküte | 11.detsember 2019

Täna teen ära asja, mida olen kogu oma blogijakarjääri jooksul vältinud. Ma soovitan konkreetset toodet. Lugesid õigesti: täna selgub tõde ehk see, millist soojuspumpade brändi peab parimaks Mart Maaküte. 

Aga enne räägin paar sõna mootorratastest.

Mind hammustas motikapisik hilises eas. Olin vast neljakümnene, kui sõbra utsitusel motikate messile läksin ja sealt eelneva plaanita uue mootorrattaga lahkusin. Lube mul toona polnud – esmalt tuli ratas ja alles siis õigus (ja oskused) sellega asfalti põletada. 

Mu esimene modra oli Yamaha. Tiptop masin, polnud tal häda miskit. Kõik sõidavad ju Yamahaga, miks siis mitte minagi, eks ole? 

Sõitsingi, kuni sattusin poolkogemata Rein Rannapi kontserdile. Ja mis ma nägin – ka Rannap sõidab Yamahaga. Selle vahega, et Reinu masin pole modra, vaid klaver! 

Ja nagu neetult käisin nädal hiljem sõbraga kalal. Mis firma mootoriga mu sõber oma paati liigutab? Õige – Yamaha!  

Kas on mõni asi, mida Yamaha ei tee, hakkasin mõtlema. Ja mis veel olulisem – kui üks firma toodab absoluutselt kõiki maailma asju, siis kui head saavad need asjad olla? 

Vastus on jahmatavalt lihtne: Yamaha tooted on täpselt nii head, et kõik inimesed neid kasutada tahavad. Kõik, välja arvatud tõelised fännid. Tõeline fänn sõidab Ducatiga, musitseerib Steinwayl ja paaditab Mercury abil.

Siit jõuangi soojuspumpade juurde. Ka neid on kahte liiki: 

  1. pumbad, mida kasutavad kõik inimesed 
  2. pumbad, mida kasutavad need inimesed, kes tahavad, et nende kodu ka tegelikult soe oleks

 Mis on soojuspumpade Ducati või Steinway? Vastus on taas kord imelihtne: Alpha Innotec! 

Inimesed on teatavasti väga erinevad. Kellele ema, kellele tütar, nagu eesti keeles (mõneti šovinistlikult) öeldakse. Kes tahab kütta väikest eramaja, kes suurt tööstushoonet. 

Alpha Innoteci maasoojuspumbad ning õhk-vesi soojuspumbad vastavad kõigile vajadustele. See polegi soojuspumpade maailmas nii iseenesestmõistetav, kui esmapilgul tundub.

Teiseks pakub Alpha Innotec nii on-off- kui ka inverter-tüüpi seadmeid. Ja kui sul on vaja õhk-vesi soojuspumpa, on Alphal nii monoblokk- kui ka split-tüüpi seadmeid. Ema või tütar – vahet pole! 

Kolmandaks on Alpha Innotec soojuspumbad väga erineva võimsusega. Õhk-vesi soojuspumbad jäävad vahemikku 2–45 kW ning maasoojuspumbad on vahemikus 1,5–162 kW.

Neljandaks on Alpha Innoteci maasoojuspumpa võimalik ka kõige kitsamatesse oludesse paigaldada. Alpha väikseim pump on sama suur kui pesumasin. Samas on ta nagu Aatomik minu lapsepõlve multikatest: ise olen väike, kuid mu jõud on suur!

Ja veel – Alpha Innoteci soojuspumba töömüra on praktiliselt olematu, kui paigaldusnõudeid õigesti järgida. Vaja on vaid seina kaks 800 x 800 millimeetrist ava teha, mille kaudu seade välisõhust soojusenergiat ammutab. Tulemuseks on pump, mis töötab nii vaikselt, nagu poleks teda olemaski.