AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Tee kaasa, kui julged!

postitas Mart Maaküte | 9.november 2020
Täna on mul sinuga radikaalne plaan. Teeme ühe katse ja kui sa selle üle elad, oled väärt vähemalt ordenit, kui mitte monumenti. Kõigepealt veendu, et oled ruumis üksinda. Seejärel tee kindlaks, et lähima kümne meetri läheduses kedagi ei viibi. Nüüd keera arvuti valjuhääldi põhja ning kliki siia
Tehtud? Kuidas oli? Jäid ellu? Kukkusid toolilt maha? Vandusid endale, et ei vajuta enam ühelegi lingile, mille sulle saadan? Väga hea. Nüüd aja aga kõrvad kikki ja kuula vaikust. Kas pole imeline? 
Mõnikord tundub mulle, et müramuusikat tehaksegi peamiselt selleks, et inimene õpiks vaikust hindama. Vaikus on nagu kõnnitee: hakkame sellest alles siis puudust tundma, kui see meilt ära võetakse. Seda kummalisem on mõelda, et paljud inimesed ümbritsevad end vabatahtlikult lärmiga. Ei usu? Mine mõnele sõbrale külla ning aja kõrv kikki, paljude kodude küttesüsteemid undavad nagu oleks viimnepäev! 
CIA ja teised luureorganisatsioonid kasutavad terroristide ülekuulamisel valju heavy metal muusikat: kurikael topitakse kongi, mängitakse talle maksimum helinivooga muusikat ning hiljemalt viie minuti pärast annab ka kõige kangem pahalane oma kaaslased välja. 
Millegipärast muudavad paljud inimesed oma kodud täpselt samasugusteks kongideks ja kehastuvad vabatahtlikult ülekuulatavateks, kellelt talumatu müra abil infot välja pressitakse. Mille muuga seletada überlärmakaid masinaid, millega eesti inimene oma kodu kütab? 
Vähe sellest, pahatihti tekitab küttesüsteem prügi, tolmu ja suitsu, millega võitlemiseks tuleb kalendrisse spetsiaalne aeg üles kirjutada. Tuba võib ju soe olla, kuid mis kasu on köetud kodust, kui see lõpmatu rassimise hinnaga saavutatakse? Sissehingatavast saastast ei hakka ma üldse rääkimagi!
Õnneks on olemas küttelahendus, mis teeb isegi su külmikust vaiksemat häält. Arvasid õigesti – see on soojuspump, mis kõlab nagu suvehommikune aas, vaikselt ja kaunilt! Pealegi võib soojuspumba omanik end väikestviisi kangelasena tunda, sest soojuspump säästab väliskeskkonda tohututest CO2 emissiooni kogustest. Võrreldes maagaasiga paiskab maasoojuspump välisõhku aastas u 2,5 tonni CO2 emissiooni vähem. Ja kui see pole suur asi, siis ma ei tea, mis on!