Milleks mulle soojuspump?

Eesti karmis kliimas on soojuspumbad end väga hästi tõestanud. Eesti pered valivad oma koduseks kütteallikaks aina enam just soojuspumpasid ja selleks on mitmeid põhjusi.

Räägib AIT Nordi juhataja Marius Vahter.

Miks ma peaksin just Alpha Innoteci soojuspumba ostma?

Inimeste soovid on väga erinevad. Kes tahab kütta väikest eramaja, kes suurt tööstushoonet. Alpha Innoteci maasoojuspumbad ning õhk-vesi soojuspumbad vastavad kõigile vajadustele.

Räägib AIT Nordi müügiinsener Rain Laanemets.

Mis asi on sisepaigaldusega õhk-vesi pump?

Sisepaigaldusega õhk-vesi pump on tööpõhimõttelt täpselt samasugune soojuspump nagu klassikaline välispaigaldusega õhk-vesi soojuspump. Küll aga puudub tal välisosa.

Räägib AIT Nordi müügiinsener Raul Kukk.

Millise soojuspumba peaksin endale valima?

Kõige õigem on soojuspumba valikut alustada kütteprojektist. See on küll väike lisakulu, kuid oma hinda kuhjaga väärt. Kütteprojekt loob Sulle kindlustunde ning on soojuspumpade müüjate ja paigaldajate jaoks professionaalne spikker. Kui Sul on kütteprojekt olemas, on Sul palju mugavam soojuspumba soetamisega edasi liikuda.

Räägib AIT Nordi müügiinsener Raul Kukk.

 

Mis vahe on monoblokk ning Split tüüpi soojuspumpadel?

Õhk-vesi soojuspumpade valikul on kõige olulisem, et Sa ei valiks liiga väikese võimsusega seadet. Seetõttu on tähtis teada, et õhk-vesi soojuspumpasid on kahte liiki : monoplokk ja Split tüüpi pumbad.

Räägib AIT Nordi juhataja Marius Vahter.

Kuidas luua küttesüsteem, mis töötab aastakümneid?

Korralik küttelahendus on nagu orkester, kus iga detail peab olema õigesti häälestatud. Et Sinu küttesüsteem töötaks aastakümneid, tuleb ta mõistlikult kokku panna.

Räägib AIT Nordi juhataja Marius Vahter.

Milleks mulle soojuspumba järelhooldus?

Kui Sa soojuspumba soetad, ootad ta sellelt pikka eluiga, vähemalt 15 – 20 aastat. Regulaarse hoolduseta on sellist eluiga aga võimatu eeldada. Soojuspump on nagu auto, mis korraliku hoolduseta õige varsti romulasse jõuab. Mida teeb tehnik, kui ta Sinu soojuspumpa hooldama tuleb?

Räägib AIT Nordi järelhoolduse assistent Relika Viilas.

Mis asi on hoolduseks jäetav puhver?

Põhjuseid, miks soojuspumbad on nii populaarsed, leidub palju. Põhiliselt hindavad eesti inimesed soojuspumpasid seetõttu, et need võimaldavad nii toasooja tekitada, sooja tarbevett valmistada kui ka õhku jahutada. Ja sealjuures ülimalt efektiivselt!

Räägib AIT Nordi järelhoolduse assistent Relika Viilas.

Kas ilma hoolduseta kuidagi ei saa?

Soojuspumpa on vaja hooldada täpselt samamoodi nagu autot või inimese hambaid. Kui tahad, et Sinu uus ja uhke küttesüsteem 20 aastat vastu peaks, tuleb lasta see spetsil regulaarselt üle vaadata.

Räägib AIT Nordi müügiinsener Rain Laanemets.

Miks just Alpha Innoteci soojuspump?

Miks valib aina rohkem eesti peresid just Alpha Innoteci soojuspumba…

Räägib AIT Nordi müügiinsener Rain Laanemets.

Share
Tweet
Pin
Share
0 Shares