AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Usud Mart Maakütet või Edgar Elektrit?

postitas Mart Maaküte | 9.september 2019

Mis on maailma sõltumatuim riik? Eesti – temast ei sõltu midagi! Omal ajal räägiti seda anekdooti Mongoolia kohta, aga viimasel ajal olen kuulnud – eriti nooremate tuttavate seas – sama nalja Eesti varianti. Eks meile meeldib end piitsutada ja teha väiksemaks isegi seal, kus tegelikult suured oleme. Aga noh, mõnes mõttes võib selle vingumisega isegi nõustuda – suurem osa Eestis menetletavatest seadustest on Euroopa Liidu direktiivide rakendamine. 

Asi poleks hädaldamist väärt, kui Lõuna-Euroopas põhjamaiselt külma Eesti energiapoliitika üle ei otsustataks. Eks ma praegu muidugi liialdan kõvasti, aga mida teab Kreeta saarel peesitav Alessandro sellest, kuidas Mart Tallinna külje all lund roogib? Ja ega Mart palju targem ole, vähemalt selles osas, mis Alessandro elu puudutab. Sestap ma tema elu reguleerima ei kukugi. 

Aga kõige suurem Mardi mure asub ikka siinsamas ehk Toompeal. Kus siis mujal! Kas pole tore kogu aeg viriseda? Keegi peab ju Mardi hädades süüdi olema. Kui Alessandro see keegi pole, siis on Jüri või Martin või Helir-Valdor. Või Kaja. Või Indrek. Või kes iganes Stenbocki majas parajasti istub. 

Ega neil kellelgi pole iseenesest häda midagi. Kenad ja töökad inimesed, mis sest, et aeg-ajalt emotsionaalseks muutuvad ning kahe jalaga esimesse ettejuhtuvasse pange astuvad. Paraku kipub poliitikuid ühendama üks tõsine, kuigi mõistetav probleem – nad tahavad asju muuta, uuendada, keerata, käänata ning edasi ja tagasi pöörata. Eestis pole kunagi garantiid, et ükski poliitika üle nelja aasta vastu peab. Tulevad uued valitsejad ning keeravad kõik pea peale. Ja vahet pole, kas keeravad vasakule või paremale. Oluline on see, et kindel ei saa Eesti inimene milleski olla. Kui ehk jaanilaupäevases vihmasajus. 

Mõne muutuse eest on võimalik end aga kaitsta. Näiteks energiapoliitika! Püha jumal – küll see tõmbleb kogu aeg. Ja mitte kunagi tarbijale soodsas suunas! Oled just terve elamu elektriküttele ehitanud ja – vopsti! – hinnad laes. Rehkendasid ühtede püsikuludega, said teised. Ja nõnda iga natukese aja tagant. Mul on mitmeid tuttavaid, kes ei jaksa ära kiruda, et omal ajal toasooja elektrist sõltuma panid. Leidub ju palju soodsam, tervislikum ning keskkonnasõbralikum variant. Milline? Ma kartsin, et sa ei küsigi. Maaküte loomulikult!

Tõmba end poliitikute meelevallast lahti! Maaküte on eesti inimesele parim ja väitku Elektri Edgar või Voolu Volli mida tahes, selles küsimuses tasub sul uskuda Mart Maakütet!