AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Valimised tulevad. Vali maaküte!

postitas Mart Maaküte | 25.veebruar 2019

Nonii, valimised on taas ukse ees. See on üks imelik aeg: ühest küljest ei taha keegi poliitikutest midagi teada, teisest küljest lähevad kõik valimispäeval kenasti kohale ja libistavad sildikese kasti nagu kord ja kohus. Noh, päris kõik ju ei lähe, valimistel osalejate protsent jääb aasta-aastalt üha väiksemaks, aga minu põhimõte on selline, et kes valimas ei käi, sel pole põhjust takkajärgi kellelegi näpuga näidata. Ehk siis: kui ma valitsust sõimata tahan, pean ma ta esmalt oma häälega pukki upitama.

Minusugusel läheb valiku tegemine järjest keerulisemaks. Kellel on sümpaatne peaministrikandidaat, sellel on nõme programm. Kellel on nõme programm, sellel on arukad kandidaadid. Kellel on arukad kandidaadid, sel pole lootust parlamenti pääseda. Korralik nokk-kinni-saba-lahti olukord niisiis.

Aga kellegi nime taha pean ma ju linnukese tegema ja sestap olen otsustanud iseenda kandidatuuri üles seada. Ametlikult pole minu nime üheski valimisnimekirjas, ent see ei takista mul oma nime käsitsi juurde kirjutada. Võtan aga pastaka ja kriban oma kõlava nime suurte trükitähtedega üle valimissedeli ‒ MART MAAKÜTE. Tõmban risti igaks juhuks taha kah, muidu jääb valimiskomisjoni esimehel arusaamatuks, mis asjus keegi Mart Maaküte valimissedelil figureerib. Tehniliselt tunnistatakse taoline sedel küll kehtetuks, kuid vähemasti pole ma pidanud oma südametunnistuse vastu hääletama.

Mõnes mõttes on oma nime valimissedelile kirjutamine nagu uusaastalubaduse andmine ‒ ma tõotan järgmise nelja aasta jooksul iseendale iseenda huvisid esindada. Mis huvid need on? Teadagi: toas peab soe olema. Siit ka minu ainus valimislubadus: Mart Maakütte valitsemise ajal kattub kogu Eesti maasoojuspumpadega. Kasvõi jõuga.

Kui Sul on keskküttega maja, tulen mina ja lõhun roostes radikad Su korterist välja. Päris igale poole ise ei jõua, aga ma võtan Päästeameti ja sõjaväe appi, kamba peale õnnestub meil see väike asi paari nädalaga korda ajada. Mart Maakütte valitsus paneb igasse Eesti elamusse korraliku Alpha Innotec pumba ning kõigi eestlaste küttekulud vähenevad 50%!

Eks see 50% on muidugi liialdus, aga mis valimislubadus see on, milles ei liialdata! Samas jääb fakt faktiks ‒ maaküte on oluliselt soodsam, isegi siis, kui selle paigaldamiseks alguses teatav investeering tuleb teha. Looduse säästmisest ei hakka rääkimagi ‒ minu Eestis hingavad inimesed värsket õhku, mitte puitkütte põletamisel tekkinud jäätmeid, mis korstnatest otse rahva hingetorru sööstavad.

Niisiis, kui Sul kedagi valida pole ‒ ja ma tean, et ei ole ‒ siis vali mind! Kirjuta sedelile MART MAAKÜTE ja keera televiisor õhtuse valimissaate peale. Jumal teab, kui meid on piisavalt palju, võetakse meie sõnumit ehk kuulda.

Õnnelik Eesti ei sõltu maksudest või välispoliitikast, vaid sellest, millist sooja ja kui palju me inimestele pakume. Maaküte on tervislik ja säästlik, eriti muidugi siis, kui seda vastutustundlikult tarbida. Eks see viimane kehti iga asja kohta maailmas, aga alustagem toasoojast! Vali MAAKÜTE!