AIT Nord maakütte blogi

Pane kampsun selga, võta tass kuuma kohvi, loe meie blogi ja kui siis kah soe ei hakka, tuleb Sul ilmselt kodune küttesüsteem välja vahetada.

Vänt nagu austria soojuspump

postitas Mart Maaküte | 8.aprill 2019

Kuulsin eile anekdooti. Ma ei viitsi neid üldiselt väga levitada – eriti oma blogis –, aga see on nii hea, et lihtsalt pean edasi rääkima.

Inglane, ameeriklane ja eestlane panevad kõrtsis tina. Tuju tõuseb ja koos meeleoluga kerkib ka meeste enesehinnang.

„Meil on nii hea laevastik, et isegi heeringas ei lipsa märkamatult läbi,” kukub inglane praalima. „Jumala pärast, ka kõige pisem kala nabitakse kinni, kui see ilma loata meie territoriaalvetesse eksib!”

Ameeriklane paneb seepeale viskiklaasi käest ja põrutab rusikaga vastu lauda: „Meil on nii hea lennuvägi, et isegi sääsk ei lenda läbi. Üks korra üritas, 1945. aastal, aga võeti kohe maha, märga plekki ei jäänud kah järele.”

Eestlane kratsib kukalt. Ei tule esimese hooga midagi meelde, aga teatab siis ootamatult: „Tallinna kesklinnas elab mees, kelle vänt on nagu Viini kõrgtemperatuuriline soojuspump. Olete vast piltidelt näinud? Pikem kui Berliini teletorn. Karm pump! Võimsust suisa 255 kilovatti. Kolmandiku Viini elanikest soojendab ära. Igavene pirakas pump, kuldse otsaga ja keskelt läheb tiba laiemaks. Novot, meil Tallinna kesklinnas on mees, kellel on täpselt sama suur vänt!”

Joovad mehed veel natuke, kes õlut, kes viskit, kes viina. Viimaks jäävad nii täis, et hakkab varasema hooplemise pärast piinlik.

„Ahh,” pistab inglane lalisema. „Pole see meie laevastik nii vinge midagi, isegi allveelaevad lipsavad läbi, mis siis viidikatest rääkida. Andke andeks, mehed, läksin ennist tiba hoogu.”

„Njah,” venitab ameeriklane. „Eks meie lennuväega sama lugu, lipsab sealtki kõike läbi ja mitte ainult sääski. Ärplesin ennist veidi üle.”

Eestlanegi läheb piinlikkusest tulipunaseks ja lausub: „Ausalt öeldes liialdasin minagi pisut. Ega see mees ikka päris kesklinnas ela.”