Ait-Nord

Akumulatsioonipaak
Galmet SG

akumulatsioonipaak

Galmet SG akumulatsioonipaagid sobivad nii kõikidesse süsteemidesse, mis vajavad veemassi suurendamist. 

SG seeria väiksemaid mudeleid (60 ltr ja 100 ltr) on võimalik ka seinale paigaldada. 

Maht: 60 – 1000 ltr. 

Eritellimusena on võimalik tellida ka suuremaid mahte.

akumulatsioonipaak

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Mis asi on akumulatsioonipaak?

Akumulatsioonipaak ehk teisisõnu puhverpaak, mis leiab  kasutuse, kui on vaja salvestada küttesüsteemi soojusenergiat. Põhimõtteliselt salvestab see üleliigset soojusenergiat. Kogunenud soojusenergiat saab omakorda hilisemalt ära kasutada. 

Samuti kasutatakse akupaake küttesüsteemi veemassi suurendamiseks.Tänu sellele teeb soojuspump vähem lülitustsükleid. Eesmärk on saada endale kvaliteetne küttesüsteem, mis kestab aastaid mureta. Akupaak aitab seda saavutada.

Akumulatsioonipaake kasutataks nii kütte kui jahutuskontuurides. Jahutuse akumulatsiooniks sobivad paagid  peavad olema isoleeritud kogu pinna ulatuses vältimaks kondensaadi teket.

Milleks akumulatsioonipaaki kasutatakse?

Akumulatsioonipaagiga tekib alati küsimusi, kas selle peaks võtma või ei peaks. Meie soovitus on kindlasti see, et kui tahate parimat kvaliteeti, siis on see võtmetähtsusega.

Toome näite, miks akupaak on tähtis. Kui vaadata soojuspumpasid, siis pumba süda on kompressor. Nii nagu iga masinaga, siis on tema eluiga täpselt nii pikk, kui kaua me suudame ta töötsükleid optimaalsena hoida. Üks võtmeteguritest, mis kompressori eluiga otseselt mõjutab on sisse ja välja lülitamiste arv.

Nüüd kuna akumulatsioonipaak tõstab küttesüsteemis veemassi ning salvestab soojusenergiat, siis vähendab see ka sisse-ja väljalülitamise arvu. 

Oletame, et meie soojuspumba süsteemis ei ole akupaaki. Ilma akupaagita kulub maja küttevee soojendamiseks 20 minutit. Koos akupaagiga pikeneb see 40 minutile. Sisse ja välja lülitamiste arv kahaneb ning tänu sellele pikeneb ka kompressori eluiga. 

Sellega muutub meil kaks tegurit. Akupaagiga saame pikendada töötsükleid ning samal ajal vähendame soojuspumba sisse ja välja lülituste arvu vähemalt poole võrra. Soojustatud akumulatsioonipaagid on väga otstarbekad ning hoiavad sooja pikka aega ega sõltu palju väliskeskkonnast.

Kas ja millal on akumulatsioonipaak vajalik?

Kui on soovi salvestada soojusenergiat, siis on akupaak kindlasti väga hea ja ka vajalik investeering mida teha. Eelnevalt mainisime seda, kuid oluline on teada, et akupaak aitab pikendada sinu küttesüsteemi eluiga ning on oluline kui kütate oma eramut soojuspumbaga. Eriti oluline on see on/off soojuspumpade puhul, kuna kevad sügiseste kõrgemate välistemperatuuride juures on tihe sisse-väljalülituste arv paratamatus.. 

Loomulikult on akumulatsioonipaagi vajadus ja suurus otseses sõltuvuses sinu eramu küttesüsteemist. Mitte alati ei pea akumulatsioonipaak olema mahuti kujul, kui küttesüsteemis on veemaht piisavalt suur saab soojuspum kasutada küttesüsteemi veemahtu puhvrina. Kuid kokkuvõtlikult on akupaagi lisamine nutikas mõte.

Kui suurt akumulatsiooni paaki on vaja ja millest see sõltub?

Ideaalis peaks akupaagi suurus vastama soojuspumba väljundvõimsusele. Umbes 10 liitrit vett peaks vastama ühele kilovatile. Ehk kui soojuspumba võimsus jääb 10 kW juurde, peaks olema paagi suurus vähemalt 100 liitrit. 

Milliseid akumulatsioonipaake on olemas?

Akumulatsioonipaake on nii seinale kinnitatavaid kui põrandapealseid. Nii jahutusele kui küttele. Erinevates energiasäästu klassides. Erinevate isolatsioonimaterjalidega kaetud.

Valik on lai ning vastavalt hoone küttesüsteemi eripärale aitame sul kindlasti leida sobivaima.

Mis asi on soojusvahetiga akumulatsioonipaak?

Soojusvahetit akumulatsioonipaagis on vaja juhul kui süsteemi on ühendatud mitu kütteallikat mis kasutavad erinevat soojuskandjat. Näiteks päikeseküte mille soojuskandjaks on vee ja glükooli segu. Soojusvaheti on tavalisel spiraalse toru kujul akumulatsioonipaagis.

Soojustatud või soojustamata akumulatsioonipaak?

Kuna tegemist on ennekõike kütte akumulatsioonipaakidega on isolatsioon enesestmõistetav. Jahutuse akumulatsioonipaakide valikul tuleb kindlasti pöörata tähelepanu akupaagi võimalikule kondenseerumisele ehk kastepunkti tekkele akumulatsioonipaagi pinnal. 

ait-nord

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.