• Turu üks efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskuses
 • Värviline juhtautomaatika ning integreeritud elektribörsi hinna järgimine
 • Nutikas amperaazi jälgimine – koormuse moduleerimine vastavalt hoone elektrivõimekusele
 • Ideaalne lahendus kuni 250 m2 pindade kütmiseks ning jahutamiseks
 • Turu üks vaiksematest ning efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan)
 • Pealevool kuni 70C
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2
 • Ülimalt madal müratase
 • Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2
 • Spetsiaalne disain tagab praktiliselt olematu mürataseme.
 • Soojuspump saadaval nii sise-kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Ülimalt atraktiivne välisosa disain
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 500 m2
 • Madal müratase ei sea seadme paigaldusele liigseid piiranguid
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Sobib hästi ka kõrgetemperatuurilistesse süsteemidesse
 • Suurepärane lahendus kuni 800 m2 pinna kütmiseks ning jahutamiseks
õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad Alpha innotec

Hoides oma planeeti ning rahakotti!

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.

Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.

Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

õhk-vesi soojuspumbad

Iga õhk-vesi soojuspumba omanik on kangelane

Õhk-vesi soojuspumbad on vaieldamatult ühed kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“

Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

Vaata kõiki Alpha innotec soojuspumpasid SIIT!
õhk-vesi soojuspumbad

Miks valida Alpha innotec õhk-vesi soojuspump?

Lülita sisse ja naudi - täisautomaatne süsteem

Väiksem alginvesteering (võrreldes maakütte paigaldusega)

Täiuslik sisekliima just nagu soovid

Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

Keskkonnasõbralik

Vaikne ning puhas

maakütte paigaldus

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

õhk-vesi soojuspumbad

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

maakütte jahutus

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Õhk vesi soojuspump ja selle tööpõhimõte

Õhk vesi soojuspump on kütte- ja jahutusseade, mis kasutab välisõhu soojusenergiat tootmaks ruumidesse vastavalt soojust või jahutust. Õhk vesi soojuspumbad töötavad vastavalt termodünaamika seadustele, millele tuginedes liigub soojus kõrgema temperatuuriga keskkonnast madalama temperatuuriga keskkonda, soojendades või jahutades ruume vastavalt vajadusele.

Õhk vesi soojuspump koosneb neljast põhikomponendist: kompressorist, kondensaatorist, aurustist ja paisumisventiilist. Kompressor surub kokku välisõhust võetud külma ja madalarõhulise gaasi, muutes selle kuumaks kõrgrõhuliseks gaasiks. Gaas suunatakse kondensaatorisse, andes soojuse edasi küttesüsteemis liikuvale veele. Kondenseerumise tulemusel muutub gaas vedelikuks, mis suunatakse paisumisventiili kaudu aurustisse. Aurustis muutub vedelik uuesti gaasiks, mis suunatakse tagasi kompressorisse ning kogu tsükkel algab uuesti.

Õhk vesi soojuspumbad toimivad lihtsal, aga efektiivsel tööpõhimõttel. Võrreldes kasutatud elektriga, toodavad õhk vesi soojuspumbad rohkem kui kolm korda soojust, olles samal ajal keskkonnasõbralik ja mitmekülgne alternatiiv teistele küttelahendustele. Kuna õhk vesi soojuspumbad võimaldavad lisaks soojendamisele ka hoonete jahutamist, on tegemist hea lahendusega suvel kasutamiseks.

Õhk vesi soojuspump võimaldab ka jahutust

Kuumadel suvekuudel on õhk vesi soojuspump äärmiselt efektiivne viis hoonete jahutamiseks. Vastupidiselt kütterežiimile, neelab jahutamisel õhk vesi soojuspump soojust siseruumidest ja kannab selle väliskeskkonda, põhjustades jahutatud vee ringlust hoone kütte/jahutussüsteemis ning siseruumide temperatuuri langust. Jahutusfunktsioon tagab hoone ühtlase jahutuse igas ruumis.

Üks olulisemaid eeliseid õhk vesi soojuspumpade kasutamisel on nende energiatõhusus, mis tähendab, et hoone kütmiseks või jahutamiseks kulub oluliselt vähem energiat ning raha. Lisaks võimaldavad õhk vesi soojuspumbad pakkuda ühest süsteemist nii kütte- kui jahutusvõimalusi, mis aitab säästa ruumi erinevate seadmete paigaldamise pealt. Kolm ühes lahendus võimaldab säästa raha ka paigalduse ja hoolduse pealt, kuna mitme süsteemi asemel vajab paigaldust või hooldust vaid üks.

Õhk vesi soojuspump panustab ka keskkonna säästmisse, sest võrreldes fossiilseid kütuseid kasutavate kütteseadmetega ei emiteerita CO2-te ega muid põlemisjääke ümbritsevasse keskkonda. Tegemist on efektiivse, soodsa ja keskkonnasäästliku lahendusega – kõik võidavad.

Õhk vesi soojuspumbad koos sulatustsükliga

Õhk vesi soojuspump töötab ammutates välisest keskkonnast soojust ning kandes seda üle hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks. Madalamate välistemperatuuride korral koguneb soojuspumba aurustile jääd mis omakorda vähendab seadme efektiivsust, selle lahendamiseks teeb soojuspump vastavalt vajadusele sulatusi. Jää kogunemine takistab soojuspumba tööd ning vähendab selle efektiivsust, mille takistamiseks on õhk vesi soojuspumbad varustatud sulatusrežiimiga.

Sulatusrežiim pöörab soojuspumba jahutusagensi voo ümber, põhjustades välisseadme aurusti kuumenemist ja jää sulamist. Õhk vesi soojuspump käivitab sulatusrežiimi automaatselt tulenevalt välistemperatuuri või õhuniiskuse muutustest ja töötamise kestusest. Sulatamise ajal peatab pump ajutiselt vee soojendamise, mis võib põhjustada ajutist küttevõimsuse ja -tõhususe vähenemist, ent pikas perspektiivis on sulatamine oluline seadme eluea pikendamiseks ning jõudluse säilitamiseks.

Õhk-vesi soojuspumpade eelised

Õhk-vesi soojuspumbad on innovatiivsed seadmed, mis pakuvad kodudes ja ettevõtetes arvukalt kasulikke omadusi. Allpool on välja toodud 5 peamist põhjust, miks õhk-vesi soojuspumbad on suurepärane valik küttesüsteemiks:
 1. Energiasäästlikkus: Õhk-vesi soojuspumbad suudavad tõhusalt üle kanda õhust saadavat soojusenergiat vee kütteks. See võimaldab neil tarbida väga vähe elektrit, võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega, mis aitab oluliselt vähendada küttekulusid.
 2. Keskkonnasõbralikkus: Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad oma töös taastuvat energiat, kuna õhust saadav soojus on looduslik ressurss. See vähendab süsinikujalajälge ja aitab kaasa keskkonnakaitsel püüdlustele.
 3. Mugavus ja mitmekülgsus: Soojuspumpade küttesüsteemid suudavad pakkuda nii kütet kui ka jahutust. Lisaks sellele, et need hoiavad talvel kodu soojana, suudavad nad suvistes kuumades päevades pakkuda meeldivat jahedust.
 4. Madalad hoolduskulud: Õhk-vesi soojuspumbad vajavad regulaarseks toimimiseks ainult minimaalset hooldust. See aitab kokku hoida hoolduskuludelt ning tagab seadmete pikema eluea.
 5. Riigi toetused ja soodustused: Paljudes riikides toetatakse energiasäästlikke küttesüsteeme, sealhulgas õhk-vesi soojuspumpasid. Nende soetamisel võib saada toetusi või maksusoodustusi, mis aitavad veelgi vähendada nende paigaldamisega seotud kulusid.
 
Kokkuvõttes pakuvad õhk-vesi soojuspumbad mitmeid eeliseid, alates energiasäästlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest kuni mugavuse ja rahaliste kokkuhoiuni. Need moodustavad tarka valikut kodude ja ettevõtete küttesüsteemide uuendamisel ning aitavad luua säästlikumaid ja keskkonnateadlikumaid elukeskkondi.
 
Vaata täpsemalt meie valikus olevaid õhk vesi soojuspumpasid:
Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec Split
Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWD V-Line
Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWA V-Line
Õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWA
Tööstuslik õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWP

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.

Soojuspumba müügimehed