• Turu üks efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskuses
 • Värviline juhtautomaatika ning integreeritud elektribörsi hinna järgimine
 • Nutikas amperaazi jälgimine – koormuse moduleerimine vastavalt hoone elektrivõimekusele
 • Ideaalne lahendus kuni 250 m2 pindade kütmiseks ning jahutamiseks
 • Turu üks vaiksematest ning efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan)
 • Pealevool kuni 70C
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2
 • Ülimalt madal müratase
 • Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2
 • Spetsiaalne disain tagab praktiliselt olematu mürataseme.
 • Soojuspump saadaval nii sise-kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Ülimalt atraktiivne välisosa disain
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 500 m2
 • Madal müratase ei sea seadme paigaldusele liigseid piiranguid
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Sobib hästi ka kõrgetemperatuurilistesse süsteemidesse
 • Suurepärane lahendus kuni 800 m2 pinna kütmiseks ning jahutamiseks
õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad Alpha innotec

Hoides oma planeeti ning rahakotti!

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.

Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.

Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

õhk-vesi soojuspumbad

Iga õhk-vesi soojuspumba omanik on kangelane

Õhk-vesi soojuspump on vaieldamatult üks kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“

Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

 
õhk-vesi soojuspumbad

Miks valida Alpha innotec õhk-vesi soojuspump?

Lülita sisse ja naudi - täisautomaatne süsteem

Väiksem alginvesteering (võrreldes maakütte paigaldusega)

Täiuslik sisekliima just nagu soovid

Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

Keskkonnasõbralik

Vaikne ning puhas

maakütte paigaldus

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

õhk-vesi soojuspumbad

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

maakütte jahutus

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Õhk-vesi soojuspump?

Õhk-vesi soojuspump on Eestis üks enamlevinumaid soojuspumba tüüpe. Lihtne ja kiire paigaldus ja laidlased juhtimisvõimalused teevad sellest pumbatüübist ühe klientide lemmiku. Kuna erinevalt maasoojuspumbast puudub kaevetööde vajadus on õhk vesi soojuspumbad enim eelistatud just hoonete rekonstrueerimisel.
Tänapäevased õhk vesi soojuspumbad võimaldavad toota ka sooja tarbevett ning teha ka jahutust, nii põrandajahutusena kui ka puhurkonvektoritega.

Kuidas töötab õhk-vesi soojuspump?

Õhk- vesi soojuspump kasutab ümbritsevas väliskeskkonnas leiduvat soojust nii kütte kui tarbevee valmistamiseks. Välisosas paiknevast aurustist puhutakse ventilaatori abil läbi üsna massiivne õhuhulk, aurustis olev külmaaine gaasistub välise soojuse mõjul ning sealt edasi suunatakse gaasilisel kujul olev freoon kompressorisse kus see kokku surutakse. Surve mõjul tõuseb freooni temperatuur mis antakse järgmises soojusvahetis – kondensaatoris üle kütteveele. Kondensaatoris freeon veeldub ning suunatakse taas aurustisse. Jahutuse korral toimub kogu protseduur vastupidises suunas kus küttevett jahutatakse ning soojus suunatakse läbi välisosa ümbritsevasse väliskeskkonda. 

 

Küttesüsteem töötab järgmiselt

 1. Välisosa võtab välisõhust soojust ning edastab selle soojuspumba siseosale. 
 2. Soe vesi liigub edasi boilerisse või küttesüsteemi
 3. Vesi liigub boilerist ringlusena radiaatorisse ja segistisse
 4. Külm vesi suunatakse tagasi boilerisse
 5. Boilerist liigub külm vesi uuesti välisossa ning sealt algab uus ringlus
õhk-vesi soojuspumbad

Kuhu õhk-vesi soojuspumbad sobivad?

Energeetilises mõttes sobivad õhk- vesi soojuspumbad kõikidesse küttesüsteemidesse. Eelistada tuleks loomulikult madalatemperatuurseid küttesüsteeme. 

Mis on õhk-vesi soojuspumba plussid?

Õhk-vesi soojuspumbad on hetkel parimaid valikuid oma majja või korterisse kütte ja sooja vee tootmise puhul. Selline küttesüsteem aitab pikaajaliselt erinevate arvete pealt tugevalt kokku hoida ning peale selle veel palju eeliseid, teiste küttesüsteemide ees. 

1. Paigaldus on väga lihtne

Peale küttekulude säästmise on sellist küttesüsteemi väga hea oma koju paigaldada. Seade pole suur vaid väga kompaktne ning on vähem mahukam, kui teised küttesüsteemid. Sellegipoolest on tegu väga efektiivse küttesüsteemiga, mis aitab märkimisväärselt küttearveid vähendada.

2. Hoiad kütte pealt kokku

Õhk-vesi soojuspumba võimsus mängib valikus suurt rolli ning valida tuleb kõige efektiivsem lahendus. Süsteem peab olema õigesti dimensioneeritud, sest ainult nii suudab pump odavalt ja säästlikult tegutseda.

3. Soojuspump ei pea kogu aeg töötama

Soojuspumba tööreziime saab kasutaja ise lihtsasti seadistada. Näiteks suvise kütte väljalülitamist või jahutusperioodi algust vastavalt individuaalsele eelistusele. Samuti saab seadistada öiseid ja päevaseid temperatuurireziime.

4. Toodab ka sooja vett

Peale selle, et küttesüsteem kütab tubasid ning hoiab pidevalt mõnusat temperatuuri, suudab see ka sooja vett toota.

5. Minimaalne hooldus vajadus

Soojuspumba ostmise juures üks suurimaid eeliseid on tema iseseisvus, eluiga ning väga minimaalne hooldusvajadus. Kui seadet koguaeg õigeaegselt hooldada, peab ta kaua vastu.

6. Soojuspump pakub suvel jahutust

Peale selle, et õhk-vesi soojuspump suudab toota sooja tarbevett, pakub see ka võimalust kuumal suvepäeval  teie ruumid parajal temperatuuril hoidma.

Kuidas valida õhk-vesi soojuspumpa?

Soojuspumpade müük on tänapäeval väga populaarseks saanud ning valik erinevate brändide vahel läheb iga päevaga üha suuremaks. Valiku langetamisel tuleks arvesse võtta enda kodu eripärasid, hinda ja kui võimast seadet soovitakse. Erinevate seadmete võrdlus annab sulle täpse ülevaate, millist endale valida ning milline oleks just sinule kõige mõistlikum valik. Enne ostuotsuse langetamist pea kindlasti nõu müügiinseneriga.

Seadme võimsus

Võimsuse valikul tuleb lähtuda hoone kubatuurist, soovitavast ruumitemperatuurist, tarbevee vajadusest ning asukoha minimaalsest välistemperatuurist. Lisaks tuleb arvesse võtta seda, kuidas maja soojustatud on. Nagu ka kõikide teiste soojuspumpade puhul on oluline kuidas soojuspump on dimensioneeritud antud hoone soojuskadusid katma, reeglina valitakse soojuspump minimaalsel talvise välistemperatuuril hoone soojuskao järgi katvusega umbes 85 % ulatuses. Äärmiselt madalatel välistemperatuuride korral võetakse appi seadme sees olev lisaküttekeha või miks mitte ka gaasi või pelletikatel.
Õhk-vesi soojuspumpade väljundvõimsused ulatuvad 3kW-st kuni 45 kWni.

Soojuspumba hinnad

Küttesüsteemi hind sõltub üsna mitmest asjaolust ning ei koosne vaid seadme hinnast. Nagu muude asjadegagi, siis ka võimsamad soojuspumbad on kallimad.

Energiasäästlikkus on oluline

Seda saad hinnata tavalise energiamärgise kaudu milleks on A. Mida energiasäästlikum seade, seda rohkem on tema lõpus ka pluss tähised ning jaguneb see kolmeks ehk, A+, A++ ja A+++.

Müra

Keskmine õhk-vesi soojuspumba helirõhu tase jääb 40 ja 60 detsibelli vahele ning seda mõõdetakse 1 meetri kauguselt seadmest. Tiheasustusega piirkondades on müratase eriti oluline sest kes tahaks naabriga soojuspumba poolt tekitatava müra pärast tülli minna.
Eristada tuleb helivõimsust ja helirõhu taset. Lihtsustatult on helivõimsus seadme poolt tekitatav heli seadme sees ja helirõhk meile kuuldav heli seadmest väljaspool. Tänased normid sätestavad päevaseks helirõhuks tiheasustusega aladel 50 db ja öiseks 40 db

Integreeritud boileriga või mitte

Kui soovite, et õhk-vesi soojuspump toodaks ka sooja vett tuleks valida seade mida saab integreerida boileriga. Maksimaalset vee temperatuuri on tugevate miinuskraadidega suhteliselt raske saavutada ning selle saavutamiseks kasutatakse tihti lisakütet.

Minimaalne välistemperatuur

Minimaalse välistemperatuuriga peab arvestama seda, mis kraadini on võimalik leida välisõhust energiat. Õhust võib leida energiat kuni -272 kraadini välja, mis tähendab seda, et hästi paigaldatud õhk-vesi soojuspump suudab töötada ka kõige külmema pakasega mida Eestis võib esineda.

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.