Hoides oma planeeti ning rahakotti!
Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.
Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.
Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!
Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.
Õhk-vesi soojuspump on vaieldamatult üks kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“
Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.
Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.
Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.
Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.
Õhk-vesi soojuspump on Eestis üks enamlevinumaid soojuspumba tüüpe. Lihtne ja kiire paigaldus ja laidlased juhtimisvõimalused teevad sellest pumbatüübist ühe klientide lemmiku. Kuna erinevalt maasoojuspumbast puudub kaevetööde vajadus on õhk vesi soojuspumbad enim eelistatud just hoonete rekonstrueerimisel.
Tänapäevased õhk vesi soojuspumbad võimaldavad toota ka sooja tarbevett ning teha ka jahutust, nii põrandajahutusena kui ka puhurkonvektoritega.
Õhk- vesi soojuspump kasutab ümbritsevas väliskeskkonnas leiduvat soojust nii kütte kui tarbevee valmistamiseks. Välisosas paiknevast aurustist puhutakse ventilaatori abil läbi üsna massiivne õhuhulk, aurustis olev külmaaine gaasistub välise soojuse mõjul ning sealt edasi suunatakse gaasilisel kujul olev freoon kompressorisse kus see kokku surutakse. Surve mõjul tõuseb freooni temperatuur mis antakse järgmises soojusvahetis – kondensaatoris üle kütteveele. Kondensaatoris freeon veeldub ning suunatakse taas aurustisse. Jahutuse korral toimub kogu protseduur vastupidises suunas kus küttevett jahutatakse ning soojus suunatakse läbi välisosa ümbritsevasse väliskeskkonda.
Küttesüsteem töötab järgmiselt
Energeetilises mõttes sobivad õhk- vesi soojuspumbad kõikidesse küttesüsteemidesse. Eelistada tuleks loomulikult madalatemperatuurseid küttesüsteeme.
Õhk-vesi soojuspumbad on hetkel parimaid valikuid oma majja või korterisse kütte ja sooja vee tootmise puhul. Selline küttesüsteem aitab pikaajaliselt erinevate arvete pealt tugevalt kokku hoida ning peale selle veel palju eeliseid, teiste küttesüsteemide ees.
Peale küttekulude säästmise on sellist küttesüsteemi väga hea oma koju paigaldada. Seade pole suur vaid väga kompaktne ning on vähem mahukam, kui teised küttesüsteemid. Sellegipoolest on tegu väga efektiivse küttesüsteemiga, mis aitab märkimisväärselt küttearveid vähendada.
Õhk-vesi soojuspumba võimsus mängib valikus suurt rolli ning valida tuleb kõige efektiivsem lahendus. Süsteem peab olema õigesti dimensioneeritud, sest ainult nii suudab pump odavalt ja säästlikult tegutseda.
Soojuspumba tööreziime saab kasutaja ise lihtsasti seadistada. Näiteks suvise kütte väljalülitamist või jahutusperioodi algust vastavalt individuaalsele eelistusele. Samuti saab seadistada öiseid ja päevaseid temperatuurireziime.
Peale selle, et küttesüsteem kütab tubasid ning hoiab pidevalt mõnusat temperatuuri, suudab see ka sooja vett toota.
Soojuspumba ostmise juures üks suurimaid eeliseid on tema iseseisvus, eluiga ning väga minimaalne hooldusvajadus. Kui seadet koguaeg õigeaegselt hooldada, peab ta kaua vastu.
Peale selle, et õhk-vesi soojuspump suudab toota sooja tarbevett, pakub see ka võimalust kuumal suvepäeval teie ruumid parajal temperatuuril hoidma.
Soojuspumpade müük on tänapäeval väga populaarseks saanud ning valik erinevate brändide vahel läheb iga päevaga üha suuremaks. Valiku langetamisel tuleks arvesse võtta enda kodu eripärasid, hinda ja kui võimast seadet soovitakse. Erinevate seadmete võrdlus annab sulle täpse ülevaate, millist endale valida ning milline oleks just sinule kõige mõistlikum valik. Enne ostuotsuse langetamist pea kindlasti nõu müügiinseneriga.
Võimsuse valikul tuleb lähtuda hoone kubatuurist, soovitavast ruumitemperatuurist, tarbevee vajadusest ning asukoha minimaalsest välistemperatuurist. Lisaks tuleb arvesse võtta seda, kuidas maja soojustatud on. Nagu ka kõikide teiste soojuspumpade puhul on oluline kuidas soojuspump on dimensioneeritud antud hoone soojuskadusid katma, reeglina valitakse soojuspump minimaalsel talvise välistemperatuuril hoone soojuskao järgi katvusega umbes 85 % ulatuses. Äärmiselt madalatel välistemperatuuride korral võetakse appi seadme sees olev lisaküttekeha või miks mitte ka gaasi või pelletikatel.
Õhk-vesi soojuspumpade väljundvõimsused ulatuvad 3kW-st kuni 45 kWni.
Küttesüsteemi hind sõltub üsna mitmest asjaolust ning ei koosne vaid seadme hinnast. Nagu muude asjadegagi, siis ka võimsamad soojuspumbad on kallimad.
Seda saad hinnata tavalise energiamärgise kaudu milleks on A. Mida energiasäästlikum seade, seda rohkem on tema lõpus ka pluss tähised ning jaguneb see kolmeks ehk, A+, A++ ja A+++.
Keskmine õhk-vesi soojuspumba helirõhu tase jääb 40 ja 60 detsibelli vahele ning seda mõõdetakse 1 meetri kauguselt seadmest. Tiheasustusega piirkondades on müratase eriti oluline sest kes tahaks naabriga soojuspumba poolt tekitatava müra pärast tülli minna.
Eristada tuleb helivõimsust ja helirõhu taset. Lihtsustatult on helivõimsus seadme poolt tekitatav heli seadme sees ja helirõhk meile kuuldav heli seadmest väljaspool. Tänased normid sätestavad päevaseks helirõhuks tiheasustusega aladel 50 db ja öiseks 40 db
Kui soovite, et õhk-vesi soojuspump toodaks ka sooja vett tuleks valida seade mida saab integreerida boileriga. Maksimaalset vee temperatuuri on tugevate miinuskraadidega suhteliselt raske saavutada ning selle saavutamiseks kasutatakse tihti lisakütet.
Minimaalse välistemperatuuriga peab arvestama seda, mis kraadini on võimalik leida välisõhust energiat. Õhust võib leida energiat kuni -272 kraadini välja, mis tähendab seda, et hästi paigaldatud õhk-vesi soojuspump suudab töötada ka kõige külmema pakasega mida Eestis võib esineda.
Tule tasuta konsultatsioonile.
Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.