ait-nord
 • Turu üks efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskuses
 • Värviline juhtautomaatika ning integreeritud elektribörsi hinna järgimine
 • Nutikas amperaazi jälgimine – koormuse moduleerimine vastavalt hoone elektrivõimekusele
 • Ideaalne lahendus kuni 250 m2 pindade kütmiseks ning jahutamiseks
 • Turu üks vaiksematest ning efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan)
 • Pealevool kuni 70C
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2
 • Ülimalt madal müratase
 • Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2
 • Spetsiaalne disain tagab praktiliselt olematu mürataseme.
 • Soojuspump saadaval nii sise-kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Ülimalt atraktiivne välisosa disain
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 500 m2
 • Madal müratase ei sea seadme paigaldusele liigseid piiranguid
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Sobib hästi ka kõrgetemperatuurilistesse süsteemidesse
 • Suurepärane lahendus kuni 800 m2 pinna kütmiseks ning jahutamiseks
õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad Alpha innotec

Hoides oma planeeti ning rahakotti!

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.

Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.

Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

õhk-vesi soojuspumbad

Iga õhk-vesi soojuspumba omanik on kangelane

Õhk-vesi soojuspump on vaieldamatult üks kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“

Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

 
õhk-vesi soojuspumbad

Miks valida Alpha innotec õhk-vesi soojuspump?

Lülita sisse ja naudi - täisautomaatne süsteem

Väiksem alginvesteering (võrreldes maakütte paigaldusega)

Täiuslik sisekliima just nagu soovid

Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

Keskkonnasõbralik

Vaikne ning puhas

õhk-vesi soojuspumbad

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

õhk-vesi soojuspumbad

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

õhk-vesi soojuspumbad

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Mis asi on õhk-vesi soojuspump?

Tegu on ühe parima soojuspumba lahendusega, millega enda elamist pidevalt kütta. Eriti hea on õhk-vesi soojuspump sellepärast, et selle paigaldamisel ei ole vaja eelnevat krunti üles kaevata. 

Õhk- vesi soojuspump kombineerib omavahel nii kütte-, sooja vee ja jahutuse lahendused ning sellepärast kasutatakse seda ka palju nullenergia ehitistes. Sooja tootmiseks kasutatakse välisõhku ning pumbad on vaiksed ning praktiliselt müravabad. 

Kuna Eesti kliima on väga muutlik ja mitmekülgne, siis on oluline jälgida, et  küttesüsteem oleks kvaliteetne ning valitud just põhjamaise ehk meie kliima jaoks.

Kuidas töötab õhk-vesi soojuspump?

Selline soojuspump töötab täielikult elektri pealt, kuid võtab kasutab väga vähe energiat, võrreldes sellega mida ta tagasi annab.

Tegu on pikas perspektiivis väga odava küttelahendusega, sest seade kasutab oma tööpõhimõttelt ära väljast tulevat õhku ning sellesse salvestatud soojusenergiat. Siseruumides on energia edasi kandjaks näiteks vesi. Õhk- vesi soojuspumba suurim eelis tavalise maasoojuspumbaga võrreldes on see, et esimesel puudub maakollektor ning kokkuvõttes on terviklik täislahendus palju odavam.

Pump koosneb kahest osast, milleks on sise- ja välisosa. Välimise osa eesmärk on õuest tulevast õhust koguda soojusenergiat ja saata edasi sisemisele osale. Sisemises osas suunatakse edasi soojusjaotussüsteemi. Süsteem on väga keskkonnasõbralik ning hoiab kokku suurelhulgal enerigat.

Küttesüsteem töötab järgmiselt:

 1. Välisosa võtab välisest õhust soojust ning edastab selle sisemisele osale.
 2. Kompressor tõstab vee soojust
 3. Soe vesi liigub edasi boilerisse
 4. Vesi liigub boilerist ringlusena radiaatorisse ja segistisse
 5. Külm vesi suunatakse tagasi boilerisse
 6. Boilerist liigub külm vesi uuesti välisossa ning sealt algab uus ringlus

Kuhu õhk-vesi soojuspumbad sobivad?

Sellised soojuspumbad sobivad tegelikult nii korteritesse kui ka eramajadesse. Eriti hästi sobib selline soojuspump uutesse hoonetesse põhikütte elemendiks. Lisaks sobib see veel korterelamutesse, kus soovitakse küttesüsteem vahetada odavama vastu välja.

Mis on õhk-vesi soojuspumba plussid?

Õhk-vesi soojuspumbad on hetkel parimaid valikuid oma majja või korterisse kütte ja sooja vee tootmise puhul. Selline küttesüsteem aitab pikaajaliselt erinevate arvete pealt tugevalt kokku hoida ning peale selle veel palju eeliseid, teiste küttesüsteemide ees.

1. Paigaldus on väga lihtne

Peale küttekulude säästmise on sellist küttesüsteemi väga hea oma koju paigaldada. Seade pole suur vaid väga kompaktne ning on vähem mahukam, kui teised küttesüsteemid. Sellegipoolest on tegu väga efektiivse küttesüsteemiga, mis aitab märkimisväärselt küttearveid vähendada. 

2. Hoiad kütte pealt kokku

Õhk-vesi soojuspumba võimsus mängib valikus suurt rolli ning valida tuleb kõige efektiivsem lahendus. Süsteem peab olema õiges suuruses, sest ainult nii suudab pump odavalt ja säästlikult tegutseda.

3. Soojuspump ei pea kogu aeg töötama

Kui süsteem on õigesti paigaldatud ning töötab nii nagu peab ei pea süsteem 24/7 sooja tootma. Kasutada saab spetsiaalset taimerit, mille järgi süsteem saab ise aru millal on vaja kütta ja millal mitte.

4. Toodab ka sooja vett

Peale selle, et küttesüsteem kütab tubasid ning hoiab pidevalt mõnusat temperatuuri, suudab see ka sooja vett toota.

5. Minimaalne hooldus vajadus

Soojuspumba ostmise juures üks suurimaid eeliseid on tema iseseisvus, eluiga ning väga minimaalne hooldusvajadus. Kui seadet koguaeg õigeaegselt hooldada, peab ta kaua vastu. Jälgida tuleks, et välisosa ei tõmbaks enda sisse prahti.

6. Soojuspump pakub suvel jahutust

Peale selle, et õhk-vesi soojuspump suudab toota sooja tarbevett, pakub see ka vajadusel kuumal suvepäeval konditsioneeri varianti ning on suuteline teie ruumid parajal temperatuuril hoidma. 

Kuidas valida õhk-vesi soojuspumpa?

Soojuspumpade müük on tänapäeval väga populaarseks saanud ning valik erinevate brändide vahel läheb iga päevaga üha suuremaks. Valiku langetamisel tuleks arvesse võtta enda kodu eripärasid, hinda ja kui võimast seadet soovitakse. Erinevate seadmete võrdlus annab sulle täpse ülevaate, millist endale valida ning milline oleks just sinule kõige mõistlikum valik. Hea on külastada just e-poode, sest seal on erinevate seadmete kohta küllaldaselt infot ning saab luua soojuspumpade vahel häid võrdlus momente. 

Seadme võimsus

Võimsuse valikul tuleb lähtuda ruumist või ruumide suurusest. Lisaks tuleb arvesse võtta seda, kuidas maja soojustatud on, kuidas tarbitakse majapidamises kütet ja vett. Näiteks, kas kasutatakse talvel pidevalt põrandakütet või hoopis radiaatoreid.

Õhk-vesi soojuspumpade võimsused ulatuvad 3kW-st kuni 9 kWni. Kui ruum on näiteks 90 ruutmeetrit või väiksem, siis sobib ideaalselt ka soojuspump, mille võimsus jääb 3 kW juurde. Suuremad ja võimsamad soojuspumbad (9 kW) on võimelised väga hästi ära kütma ka 300 ruuduse pinna. Kui temperatuur kukub väljas väga madalale, siis tuleks teada, et küttevõimsus külmade ilmadega veidi kukub. Lisaks peab arvestama, et võib esineda ka voolukatkestusi, mis võivad pärssida õhk-vesi soojuspumba tööd.

Soojuspumba hinnad

Küttesüsteemi hind kujuneb suurespildis tema võimsusest ja muudest funktsioonidest mida ta omab. Nagu muude asjadegagi, siis ka võimsamad soojuspumbad on kallimad. Hinnad varieeruvad ning algavad alates 3 200 eurost ning võimsamad soojuspumbad võivad maksta lausa üle 8000 euro.

Energiasäästlikkus on oluline

Seda saad hinnata tavalise energiamärgise kaudu milleks on A. Mida energiasäästlikum seade, seda rohkem on tema lõpus ka pluss tähised ning suurespildis jaguneb see kolmeks ehk, A+, A++ ja A+++.

Müra

Keskmine õhk-vesi soojuspumba müratase jääb 40 ja 60 detsibelli vahele ning seda mõõdetakse 1 meetri kauguselt seadmest. Mürataset tuleks paigaldusel arvestada ning eriti oluline on see just vanemate seadmete puhul. Lihtne on meeles pidada seda, et mida suurem ventilaator ja mida suurem töösagedus, seda rohkem tekib ka müra.

Integreeritud boileriga või mitte

Kui soovite, et õhk-vesi soojuspump toodaks ka sooja vett tuleks valida seade mida saab integreerida boileriga. Maksimaalset vee temperatuuri on tugevate miinuskraadidega suhteliselt raske saavutada ning selle saavutamiseks kasutatakse tihti lisakütet.

Minimaalne välistemperatuur

Minimaalse välistemperatuuriga peab arvestama seda, mis kraadini on võimalik leida välisõhust energiat. Õhust võib leida energiat kuni -272 kraadini välja, mis tähendab seda, et hästi paigaldatud õhk-vesi soojuspump suudab töötada ka kõige külmema pakasega mida Eestis võib esineda. 

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.