Est Rus

Õhk-vesi soojuspumbad

Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on ilma igasuguse kahtluseta suurepärane valik. Alpha innotec õhk-vesi soojuspumbad sobivad nii uusehitistesse kui ka olemasolevate süsteemide renoveerimiseks.

Oleme veendunud, et te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse. Alpha innotec pakub oma soojuspumpadele 5 a garantiid.

Alpha innotec Split

 • Turu üks efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskuses
 • Värviline juhtautomaatika ning integreeritud elektribörsi hinna järgimine
 • Nutikas amperaazi jälgimine – koormuse moduleerimine vastavalt hoone elektrivõimekusele
 • Ideaalne lahendus kuni 250 m2 pindade kütmiseks ning jahutamiseks
Loe rohkem

Alpha innotec Hybrox

 • Turu üks vaiksematest ning efektiivseimatest õhk-vesi soojuspumpadest
 • Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan)
 • Pealevool kuni 70C
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2
Loe rohkem

Alpha innotec LWA V-Line

 • Ülimalt madal müratase
 • Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2
Loe rohkem

Alpha innotec LWA

 • Spetsiaalne disain tagab praktiliselt olematu mürataseme.
 • Soojuspump saadaval nii sise-kui ka välispaigalduse võimalusega
 • Ülimalt atraktiivne välisosa disain
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 500 m2
Loe rohkem

Alpha innotec LWP

 • Madal müratase ei sea seadme paigaldusele liigseid piiranguid
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Sobib hästi ka kõrgetemperatuurilistesse süsteemidesse
 • Suurepärane lahendus kuni 800 m2 pinna kütmiseks ning jahutamiseks
Loe rohkem
Ait-nord

Hoides oma planeeti ning rahakotti!

Õhk-vesi soojuspumbad Alpha innotec

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.

Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.

Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

Vaata videosid

Iga õhk-vesi soojuspumba omanik on kangelane

Õhk-vesi soojuspumbad on vaieldamatult ühed kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“

Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

Vaata kõiki Alpha innotec soojuspumpasid SIIT!
Ait-nord

Miks valida Alpha innotec õhk-vesi soojuspump?

Lülita sisse ja naudi - täisautomaatne süsteem
Väiksem alginvesteering (võrreldes maakütte paigaldusega)
Täiuslik sisekliima just nagu soovid
Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel
Keskkonnasõbralik
Vaikne ning puhas
Ait-nord

Korduma kippuvad küsimused

Mille järgi valida endale õhk-vesi soojuspump?

Esmalt tuleks soojuspump õigesti dimensioneerida. Selleks soovitame kasutada spetsialistide abi. Meie niiskesse kliimasse on eelkõige sobilikumad suure aurustipinna ning laiade lamellide vahega soojuspumbad. Nii saavad tagatud harvemad sulatustsüklid ning tänu sellele on soojuspumba soojustegur oluliselt suurem.

Soojuspumpade tehnilistes andmetes näidatud soojustegur (COP) ei kajasta sulatustsüklitele kuluvat energiat. Tegemist on niiöelda varjatud kuluga, mis ilmutab end alles peale seadme lisamist süsteemi. Seega on oluline pöörata sellele nüansile tähelepanu enne, kui konkreetne seade saab välja valitud.

Kahtlemata oluline faktor on ka soojuspumba müratase. Me kõik soovime rahulikku und ning oma naabritega head läbisaamist. Küsige soojuspumpade mürataseme kohta spetsialistidelt, et ei tekiks hiljem ebameeldivaid üllatusi.

Kas elektrikatkestuse korral tuleb õhk-vesi soojuspump ise sisse lülitada?

Meie õhk-vesi soojuspumbad käivitavad ennast pärast elektrikatkestust automaatselt ning puudub vajadus manuaalselt sekkuda. Kindlasti tasuks soojuspumba paigaldaja tähelepanu juhtida võimalikele voolupinge kõikumistele, mis piirkonniti esinevad. Pinge kõikumised võivad seadet kahjustada ning piirkondades, kus pinge kõikumiste oht on suurem, oleks mõistlik paigaldada lisaks ka üle- ning alapinge relee, et kaitsta soojuspumba elutähtsaid osasid ja tagada, et Teie õhk-vesi soojuspump kogeb pikka eluiga.

Kui soovin oma soojuspumpa juhtida läbi interneti, siis mida selleks täpsemalt tarvis on?

Kõikidel Alpha-InnoTeci soojuspumpadel on internetist juhtimis- ja jälgimisfunksioon (ka nutitelefoniga) standard-varustuses. Soojuspumba lisamiseks internetti (täpsemalt Alphawebi) on tarvilik DSL püsiühendust, ruuterit ning võrgukaablit. Kui nimetatud eeldused on täidetud, käib Internetti ühendamine kiirelt. Täpsema info saamiseks pöörduge meie müügiesindajate poole.

Kas pakute ka hooldust?

Pakume kõikidele Alpha-innoTec soojuspumpadele järelhooldust, mida teostab tehases koolituse saanud tehnik. Kuna enamik Alpha-innoTec’i soojuspumpasid on ühendatud internetti, saab vajadusel paluda probleemi analüüsimisel abi ka tootjatehases töötavate tippspetsialistide käest.
Pakume klientidele ka hoolduslepingid, mis tagavad kiire probleemi lahenduse ning ööpäevaringse tugiteenuse. Olenevalt hoolduslepingust saame Alpha-innoTec soojuspumbale pakkuda kuni 5-aastase garantii. Selleks peame olema aga veendunud, et soojuspump töötab sujuvalt ning ettenähtud režiimis. Veendumiseks on tarvilik tellida tehniku korraline soojuspumba hooldus objektil ning seda mitte vähem kui üks kord aastas.

Kui kaugele köetavast hoonest on võimalik paigaldada õhk-vesi soojuspumba välisseade?

Väliseadet on võimalik paigaldada kuni 50 meetri kaugusele. Samuti on kliendil vabad käed juhtautomaatika mooduli asukoha valikul. Moodulit on samuti võimalik paigaldada kuni 50 meetri kaugusele. Mugav lahendus, kui maja soojusõlm asub raskesti ligipääsetavas kohas.

Mis saab kondensaadist, mis soojuspumba aurustil tekib?

Sulatustsüklitega tekkivad sulatusvesi ning kondensaat tuleb juhtida läbi drenaaži kanalisatsiooni. Kui drenaaži ei ole välja-ehitatud, tekib aurusti ümber jääväli, mis raskendab oluliselt hooldustöid ning jätab äärmiselt ebaesteetilise mulje.

Kuidas kaitsta seadet voolukõikumiste eest?

Tagamaks kindlustunde, et soetatud õhk-vesi soojuspump oleks kaitstud voolukõikumiste eest, oleks mõistlik lasta paigaldada ka üle-ning alapingerelee. Voolukõikumistest tulenevad kahjustused ei kuulu reeglina garantii alla. Voolukõikumistest tulenevate kahjustuste kõrvaldamised võivad aga väga kalliks osutuda kuna tihtipeale tuleb väljavahetada soojuspumba kompressor.

Kas sobilik ka radiaatorküttele?

Õhk-vesi soojuspump töötab seda efektiivsemalt, mida madalamat pealevoolu temperatuuri küttekehad nõuavad. Fakt on see, et uusehitise planeerimisel on kõige mõistlikum valida põrandaküte. Samas ei saa väita, et radiaatorküte soojuspumba rakendamise välistab. Kõik oleneb radiaatorite iseloomust. Mida suurema veemassiga radiaatorid on, seda efektiivsem õhk-vesi soojuspump on. Reeglina kui radiaatorite pealevoolu temperatuur külmemate pakaste puhul (-20 kuni -24 kraadi) ei ületa 55 kraadi, on õhk- vesi soojuspumba liitmine küttesüsteemi igati mõistlik ning võite kindlad olla, et paigaldatud õhk-vesi soojuspump hakkab töötama reziimil, mis on igati efektiivne.

Teeme siinkohal väikese võrdluse. Aluseks olgu näiteks 13,7 (A7/W35) kW võimsusega õhk-vesi soojuspump Alpha-innoTec ´lt (mudel LWC 120).

(A7/W35) / põrandaküte – välisõhu temperatuur + 7 kraadi ning õhk-vesi soojuspump teeb pealevoolu temperatuuri +35 kraadi. Sellisel reziimil on soojuspumba soojustegur (COP) 4,2.
(A7/W45) / radiaatorküte – välisõhu temperatuur + 7 kraadi ning õhk-vesi soojuspump teeb pealevoolu temperatuuri +45 kraadi. Sellisel reziimil on soojuspumba soojustegur (COP) 3,3.
Nagu näha on soojusteguri (efektiivsuse) vahe lausa üle 20%. Praktika näitab, et eramaja-lahenduste puhul tuleb soojuspumba soojusteguriks puhul 3,0 kuni 3,2 ning radiaatorkütte puhul 2,5 kuni 2,7. Tegemist niiöelda rusikareegliga, mis kindlasti mingil määral varieerub sõltuvalt objekti küttespetsiifikast. Täpsema info saamiseks soovitame pöörduda AIT-Nord OÜ müügispetsialistide poole.

Õhk-vesi soojuspump - Kuidas tagada maja soojuskoormus külmade pakastega?

Õhk-vesi soojuspump vajab külmematel välisõhu temperatuuridel lisakütet. Selleks võib olla elektrienergia (näiteks elektriküttekeha akumulatsioonipaagis / soojuspumbas endas) või lisakütte katel (pellet, õlikatel, gaasikatel, tahkepuidu katel jne).

AIT-Nord OÜ ehitab täiesti automaatselt töötava süsteemi. Soojuspumba automaatika annab vajadusel signaali katlale / elektriküttekehale lisakütte rakendamiseks. Kui kasutusse jääb puidukatel, reageerib süsteem akumulatsioonipaagis paiknevale temperatuuriandurile. Kui soovitud temperatuur on saavutatud (katlas põleb tuli), saab spetsiaalne mootoriga ventiil automaatikalt käskluse ning tsirkulatsioon lülitub ümber puidukatlale ning soojuspump läheb üle puhkereziimile.

Mõistlik bivalent-punkt (ehk välisõhu temperatuur alates millest hakkab õhk-vesi soojuspump kasutama lisakütet) eramaja lahenduste puhul võiks olla alates näiteks -6 kraadist. Õhk-vesi soojuspump võib olla ka dimensioneeritud bivalent-punktiga alates -18 kraadist, kuid sellisel juhul tuleb paigaldada üsnagi võimas soojuspump ning kui välisõhu temperatuur hakkab tõusma, hakkab soojuspump liiga palju sisse-välja lülitustsükleid tegema. See on jällegi lisaelektrikulu tellijale.

Siinkohal soovitame pöördudad AIT-Nord OÜ müügispetsialistide poole leidmaks teile sobiv lahendus.

Kui kaua võtab aega õhk-vesi soojuspumba paigaldus?

Sõltub puhtalt objekti iseärasustest. Näiteks eramajade lahendused võtavad reeglina mitte rohkem kui 2-3 tööpäeva.

Kas on võimalik soojuspumpa kombineerida ka päikesepaneelidega?

Soojuspumba lahenduse kombineerimiseks päikesenergiaga kasutab AIT-Nord OÜ väga laia valikut erinevaid boilereid ning akumulatsioonipaake. Siinkohal soovitame lugeda boilerite ning akumulatsioonipaakide alajaotust: https://ait-nord.ee/boilerid-akumulatsioonipaagid-ja-lisatarvikud/ ning kindlasti võtke ka ühendust AIT-Nord OÜ müügispetsialistidega.

Millises temperatuuri vahemikus töötavad meie õhk-vesi soojuspumbad?

Meie õhk-vesi soojuspumbad töötavad vahemikus -20°C kuni +40°C. Kui temperatuur langeb alla -20°C, siis lülitab õhk-vesi soojuspump ennast kompressori kaitseks välja. Kõik õhk-vesi soojuspumbad nõuavad lisakütte allikat. Selleks võib olla näiteks kamin või elekter. Samuti saab pumpa kombineerida juba olemasolevate kütteallikatega nagu gaas või õli.

Rohkem õhk-vesi soojuspumpadest

Õhk vesi soojuspump ja selle tööpõhimõte

Õhk vesi soojuspump on kütte- ja jahutusseade, mis kasutab välisõhu soojusenergiat tootmaks ruumidesse vastavalt soojust või jahutust. Õhk vesi soojuspumbad töötavad vastavalt termodünaamika seadustele, millele tuginedes liigub soojus kõrgema temperatuuriga keskkonnast madalama temperatuuriga keskkonda, soojendades või jahutades ruume vastavalt vajadusele.

Õhk vesi soojuspump koosneb neljast põhikomponendist: kompressorist, kondensaatorist, aurustist ja paisumisventiilist. Kompressor surub kokku välisõhust võetud külma ja madalarõhulise gaasi, muutes selle kuumaks kõrgrõhuliseks gaasiks. Gaas suunatakse kondensaatorisse, andes soojuse edasi küttesüsteemis liikuvale veele. Kondenseerumise tulemusel muutub gaas vedelikuks, mis suunatakse paisumisventiili kaudu aurustisse. Aurustis muutub vedelik uuesti gaasiks, mis suunatakse tagasi kompressorisse ning kogu tsükkel algab uuesti.

Õhk vesi soojuspumbad toimivad lihtsal, aga efektiivsel tööpõhimõttel. Võrreldes kasutatud elektriga, toodavad õhk vesi soojuspumbad rohkem kui kolm korda soojust, olles samal ajal keskkonnasõbralik ja mitmekülgne alternatiiv teistele küttelahendustele. Kuna õhk vesi soojuspumbad võimaldavad lisaks soojendamisele ka hoonete jahutamist, on tegemist hea lahendusega suvel kasutamiseks.

Õhk vesi soojuspump võimaldab ka jahutust

Kuumadel suvekuudel on õhk vesi soojuspump äärmiselt efektiivne viis hoonete jahutamiseks. Vastupidiselt kütterežiimile, neelab jahutamisel õhk vesi soojuspump soojust siseruumidest ja kannab selle väliskeskkonda, põhjustades jahutatud vee ringlust hoone kütte/jahutussüsteemis ning siseruumide temperatuuri langust. Jahutusfunktsioon tagab hoone ühtlase jahutuse igas ruumis.

Üks olulisemaid eeliseid õhk vesi soojuspumpade kasutamisel on nende energiatõhusus, mis tähendab, et hoone kütmiseks või jahutamiseks kulub oluliselt vähem energiat ning raha. Lisaks võimaldavad õhk vesi soojuspumbad pakkuda ühest süsteemist nii kütte- kui jahutusvõimalusi, mis aitab säästa ruumi erinevate seadmete paigaldamise pealt. Kolm ühes lahendus võimaldab säästa raha ka paigalduse ja hoolduse pealt, kuna mitme süsteemi asemel vajab paigaldust või hooldust vaid üks.

Õhk vesi soojuspump panustab ka keskkonna säästmisse, sest võrreldes fossiilseid kütuseid kasutavate kütteseadmetega ei emiteerita CO2-te ega muid põlemisjääke ümbritsevasse keskkonda. Tegemist on efektiivse, soodsa ja keskkonnasäästliku lahendusega – kõik võidavad.

Õhk vesi soojuspumbad koos sulatustsükliga

Õhk vesi soojuspump töötab ammutates välisest keskkonnast soojust ning kandes seda üle hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks. Madalamate välistemperatuuride korral koguneb soojuspumba aurustile jääd mis omakorda vähendab seadme efektiivsust, selle lahendamiseks teeb soojuspump vastavalt vajadusele sulatusi. Jää kogunemine takistab soojuspumba tööd ning vähendab selle efektiivsust, mille takistamiseks on õhk vesi soojuspumbad varustatud sulatusrežiimiga.

Sulatusrežiim pöörab soojuspumba jahutusagensi voo ümber, põhjustades välisseadme aurusti kuumenemist ja jää sulamist. Õhk vesi soojuspump käivitab sulatusrežiimi automaatselt tulenevalt välistemperatuuri või õhuniiskuse muutustest ja töötamise kestusest. Sulatamise ajal peatab pump ajutiselt vee soojendamise, mis võib põhjustada ajutist küttevõimsuse ja -tõhususe vähenemist, ent pikas perspektiivis on sulatamine oluline seadme eluea pikendamiseks ning jõudluse säilitamiseks.

Õhk-vesi soojuspumpade eelised

Õhk-vesi soojuspumbad on innovatiivsed seadmed, mis pakuvad kodudes ja ettevõtetes arvukalt kasulikke omadusi. Allpool on välja toodud 5 peamist põhjust, miks õhk-vesi soojuspumbad on suurepärane valik küttesüsteemiks:

 1. Energiasäästlikkus: Õhk-vesi soojuspumbad suudavad tõhusalt üle kanda õhust saadavat soojusenergiat vee kütteks. See võimaldab neil tarbida väga vähe elektrit, võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega, mis aitab oluliselt vähendada küttekulusid.
 2. Keskkonnasõbralikkus: Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad oma töös taastuvat energiat, kuna õhust saadav soojus on looduslik ressurss. See vähendab süsinikujalajälge ja aitab kaasa keskkonnakaitsel püüdlustele.
 3. Mugavus ja mitmekülgsus: Soojuspumpade küttesüsteemid suudavad pakkuda nii kütet kui ka jahutust. Lisaks sellele, et need hoiavad talvel kodu soojana, suudavad nad suvistes kuumades päevades pakkuda meeldivat jahedust.
 4. Madalad hoolduskulud: Õhk-vesi soojuspumbad vajavad regulaarseks toimimiseks ainult minimaalset hooldust. See aitab kokku hoida hoolduskuludelt ning tagab seadmete pikema eluea.
 5. Riigi toetused ja soodustused: Paljudes riikides toetatakse energiasäästlikke küttesüsteeme, sealhulgas õhk-vesi soojuspumpasid. Nende soetamisel võib saada toetusi või maksusoodustusi, mis aitavad veelgi vähendada nende paigaldamisega seotud kulusid.

Parim õhk-vesi soojuspump

Kokkuvõttes pakuvad õhk-vesi soojuspumbad mitmeid eeliseid, alates energiasäästlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest kuni mugavuse ja rahaliste kokkuhoiuni. Need moodustavad tarka valikut kodude ja ettevõtete küttesüsteemide uuendamisel ning aitavad luua säästlikumaid ja keskkonnateadlikumaid elukeskkondi.

Vaata täpsemalt meie valikus olevaid õhk vesi soojuspumpasid:

Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec Split
Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWD V-Line
Inverter õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWA V-Line
Õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWA
Tööstuslik õhk-vesi soojuspump Alpha innotec LWP

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

AIT-Nord

AIT-Nord

Müügispetsialistid+372 5675 8484info@ait-nord.ee

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.