ait-nord
 • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (1.5 kuni 17 kW).
 • Inverter-tehnoloogia lipulaev
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.48)
 • Ideaalne lahendus kuni 450 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
 • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (5 – 30 kW)
 • Seade töötab ülimalt vaikselt
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.78)
 •  Ideaalne lahendus kuni 800 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
 • Suurepärane lahendus suurtemate pindade kütmiseks ning jahutamiseks
 • Pealevoolu temperatuur kuni 70C – ideaalne lahendus kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse
 • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
 • Ülimalt lai võimsuste vahemik (27.5 kuni 107.5 kW)
maasoojuspump

Maasoojuspump Alpha innotec

Vali maaküte ja hoia oma planeeti ning rahakotti!

Maasoojuspump on keskkonnasõbralik kütteseade, mis kasutab ära maapinda salvestunud puhast soojusenergiat. Maaküte on universaalne. Talvel soojendab see Teie kodu ja suvel jälle jahutab.

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

maasoojuspump

Iga maasoojuspumba omanik on kangelane

Seda sellepärast, et maasoojuspump on üks kõige keskkonnasõbralikum seade, mida saab kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Selle kasutamisega teed loodusele heateo ja kuulud ka ise meie “maailma päästmise armeesse”.

Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Maaküte Alpha innotec maasoojuspumbaga on igati mõistlik valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

maasoojuspump

Miks võiksid kasutada ära maasoojust?

 • Keskkonnasõbralik

  Maakütte keskkonnajälg on väikseim kui mis tahes teisel energiaallikal

 • Jätkusuutlik

  Tööks on vaja ainult maapinnas leiduvat soojust, mis leidub seal loomulikult. Lisaks on tegu kodumaise soojusenergiaallikaga, mis vähendab sõltuvust välismaisetest energiakanalitest

 • Energiasäästlik

  Vähendab küttekulusid kuni 80%

 • Puhas

  Ei mingit tolmu ega tuhka

 • Mugav

  Kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab juhtida tervet süsteemi kus iganes Te ka ei viibiks

 • Usaldusväärne ja vaikne

  Töötab iga ilmaga

õhk-vesi soojuspumbad

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

õhk-vesi soojuspumbad

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

õhk-vesi soojuspumbad

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Mis asjad on maasoojuspumbad?

Maasoosjuspump ehk maakütte on süsteem, mis kasutab efektiivselt looduslikku stabiilset maapinna temperatuuri, et anda talvel sooja ja suvel jahedamat õhku.

Maapind on justkui päikesepaneel, mis kogub endasse 50% päikeselt saadud energiat. Maasoojuspump kasutab ära seda sama kogunenud energiat. Peamiselt ammutab süsteem energitat maapinna ülemistest kihtidest. Kuna maasoojuspumba süsteem on umbes meetri sügavusel maapinnas, siis on aasta läbi temperatuur 4-12 kraadi.

Maasoojuspumpade tüübid

See millist tüüpi on maasoojuspump, oleneb mitmest tegurist nagu näiteks kliimast, pinnase tingimustest, maa-alast ja paigaldus kuludest.

1) Horisontaalne maakollektor

Seda tüüpi paigaldus on üldiselt kõige kuluefektiivsem. Aga see nõuab suurt maa-alal kuna torustik on maapinnaga horisontaalselt. Samuti peab maapind olema ilma suuremate takistusteta, see tähendab, et juurestikku ei tohiks olla. Torustik asetatakse maapinda umbes 1,2 meetri sügavusele. Üheks miinuseks on, et mida suurem on soojuspump seda suuremat maa-ala on vaja.

2) Vertikaalne maakollektor ehk puurauk

Vertikaalsed maakollektorid paigaldatakse ühte või siis mitmesse puurauku. Kahe külgneva kaevu vahe peaks olema 5-6 meetrit ja tänu sellele saab seda paigaldusmeetodit  kasutada väikestel aladel. Puurkaevude puurimiseks on vaja spetsiaalseid seadmeid, mis muudavad vertikaalsed maakollektorid kulukamaks, kui horisontaalsed alternatiivid. Puuraugud puuritakse umbes 100 meetr sügavusele ja torusüsteem asetatakse sisse. Puuraugud saab puurida oma kinnistule nii lähedale, kui soovid. Puurkaev ise on umbes 20 cm lai.

Maasoojuse liigid

Maaküttel on erinevaid soojus liike. See, milline saab olema soojus  liik oleneb suuresti hoone asukohast, võimalustest ja energiavajadusest. Üldiselt jaotub nelja energia liigi vahel: veekogu, põhjavesi, maapind või soojuspuurauk.

Maapind ehk maakollektor

Kõige klassikalisem paigaldamise võimalus on maakollektor. Kuid selle paigaldamisel on üks oluline aspekt, nimelt peab aias olema piisavalt ruumi, et seda teha. Mida võimsam on soojuspump seda pikem on ka kollektor maapinnases. Üldiselt põhimõte on selles, et pinna ülemistesse kihtidesse salvestub päikeseenergia. Maakollektor võtab pinnasesse kogunenud soojusenergiat ning selle sama energiaga saab hoone soojaks kütta.

Sellise meetodiga peab arvestama, et suur ala aiast kaevatakse üles, et süsteem  paigaldatakse 1 meetri sügavusele maapinnast. Seega peab hiljem tegelema ka vajalike tööde ja tegemistega, et pinnas korda saada.

Energiakaev

Energiakaevu puhul puuritakse maapinda vertikaalne auk. Kuna sügaval maapõues on ühtlase temperatuuriga aastaringne energiaallikas. Sinna asetatud torustik annab võimaluse seda energiat kasutada hoonete kütmiseks.

Puurauk ise on enda läbimõõdult 50-160 mm vahel. See, kui sügavale torustik paigaldatakse oleneb täielikult soojuskoormusest. Võrreldes horistontaalse maakollektoriga ei nõua energiakaev suurt maa-ala. 

Kui võrrelda seda ja maakollektorit, siis energiakaevust saadav soojusenergia on meetri kohta kaks korda suurem. 

Puurkaev ehk põhjavesi

Puurkaev annab võimaluse saada vajalikku energiat põhjaveest. Põhjavee temperatuur on aastaringselt 4-10 kraadi. See süsteem nõuab kahte puurkaevu, mis on samal sügavusel ja üksteisest 20 meetri kaugusel. Nende kahe puurkaevu vahel tekib ringlus. Üks puurkaev on vee võtmiseks ning teine vee tagasi juhtimiseks.

Sellise süsteemi puhul võib tekkida küsimus, et kas põhjavesi ei saa reostatud? Kui kõiki ohutusnõudeid on järgitud ning süsteem on õigesti paigaldatud, siis on igasugune reostus välistatud. 

Veekogu

Kui läheduses on veekogu, siis see on kõige väiksema kuluga lahendus. Kui selline võimalus on, siis saab veekogu põhja paigaldatud plasttorustiku abil ammutada kütmiseks vajalikku soojusenergiat. 

Otseaurustumisega maasoojuspumbad

Otseaurustumisega maasoojuspumpades puudub külmakandja (etüleenglükool) tsirkulatsiooniring. See tähendab seda, et soojusenergia kantakse otse külmaainele (külmaagens). Otseaurustumisega maaküte on sarnane õhk-veesoojuspumbaga. Erinevus seisneb selles, et maasoojuspumba aurusti on maa sees ja soojusenergiat saadakse maapinda kogunenud energiast.

Kuhu sobib maaküte?

Maasoojuspump sobib igale poole, kus on piisavalt maa-ala, et seda paigaldada. Muidugi on kaks paigaldamis võimalust ehk nii horisontaalne kui ka vertikaalne. Kuid vertikaalse paigaldamise puhul peab arvestama suuremate kuludega.

Lisaks kui mõelda, kus oleks maaküte kõige tõhusam, siis maksimaalne tõhusus saavutatakse, kui majal on suurem küttevajadus. Maakütte kasumlikkus suureneb  vastavalt sellele mida suurem on köetav pind. See tähendab, et suuremate majade puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Oluline on veel see, et majas oleks vesiküttesüsteem. Üldjuhul on soojuspumba soojustegur seda suurem, mida madalam on küttesüsteemi temperatuur. Mistõttu sobib maasoojuspump kõige paremini majadele, kus on kasutusel põrandaküte.

Miks on maaküte hea?

1) Keskkonnasõbralik

Maakütte süsteem on üks keskkonnasõbralikumaid viise oma kodu kütmiseks ja jahutamiseks. Need ei tooda süsinikmonooksiidi ega muid kasvuhoonegaase, mis suurendavad õhusaastet.

Maasoojussüsteemil on ka väike elektrikulu. Kui oled keskkonnasõbralik majaomanik, siis on maaküttele üleminek igati õige samm.

2) Taskukohane kasutada

Tõsi ta on, et maasoojuspumba paigaldamine on kallis. Paigaldamiskulud võivad tekitada palju küsimusi, kui võrrelda seda teiste küttesüsteemidega. Aga hilisemalt on sellel tunduvalt madalamad kasutuskulud. Aja jooksul see tasub ennast ära.

See süsteem ammutavad energiat maapinnast, mille tulemusel säästab enamik majaomanikke kommunaalkuludelt kuni 70 protsenti.

3) Vastupidavus

Traditsioonilised maakütte süsteemid kestavad regulaarse hooldusega keskmiselt umbes 10 aastat kuni 15 aastat. Kuna maakütte- ja jahutussüsteemid ei asu välitingimustest, siis ei allu need tavapärasele ilmastikust tingitud kulumisele, mis on põhjustatud näiteks jääst, lumest või vihmast. Siseosa koosneb ventilaatorist, kompressorist ja pumbast, mis võivad kesta mitu aastakümmet. Ülejäänud süsteem on maetud maa alla ja võib kesta mitu põlvkonda.

4) Vaikus

Võrreldes õhksoojuspumbaga ei tekita maaküte probleeme liigse müraga. See on vaikne ning seda ei pane tegelikult tähelegi.

5) Lihtsus ja ilu

Kui õhksoojuspumpa peab hoolitsema ka selle eest, et paigutus ei riivaks välissiilma, siis maaküttega seda muret pole. Maaküttepump on paigaldatud maa-alla, seega ei ole vaja muretseda kodu välimuse ega küttesüsteemi peitmise pärast.

6) Hooldus

Maasoojuspumba süsteemide hooldus on enamasti visuaalne. Siiski vajab  keskküttesüsteemi iga-aastast hooldust. Kõik mittevisuaalsed hooldustööd, näiteks maandusahela vedeliku seisukorra kontrollimine, peab läbi viima sobiva kvalifikatsiooniga insener.

Kuidas valida maasoojuspumpa?

Maakütet valides peab arvestama mitme erineva aspektiga. Õhk-vesi pumba puhul ei ole takistusi ja erinevaid parameetreid niipalju, kui on seda maakütte puhul. 

Paigaldus

Kui viia asi numbritesse, siis soojusenergia ammutamiseks peab majas olema suur maa-ala, mida kasutada saab, ca 500-600 m². Võib ka selliselt mõelda, et 1 m² küttepinda vajab kuskil 3,6 m² vaba maapinda. 

Hind

Maasoojuspumba paigaldamine ei ole odav. Võrreldes teiste küttesüsteemidega on selle hinnad päris krõbedad. Hinda mõjutavad kodu suurus, asukoht, pinnase tüüp, maa-ala suurus ja olemasoleva kanalistiku seisukord. Täpse hinna saamiseks küsi personaalset pakkumist.

Küttekulud

Kasutuskulud on oluliselt odavamad kui muude taastuvate energiaallikate puhul. Maasoojuspump kütab kodu, kasutades tasuta taastuvat energiaallikat – maakütet. Selle soojuse eraldamiseks peab soojuspump töötama elektriga.

Soojuspumba kasutuskulud võivad suureneda, kui nad töötavad halvasti isoleeritud hoone  kütmiseks.

Energiatarbimine

Elekter on üks kallimaid kütuseid eriti võrreldes gaasi ja õliga. Soojuspumpade ülitõhus jõudlus tähendab, et nad suudavad selle elektrienergia muundada 2–4 korda suuremaks soojuseks.

Parim viis jooksvate kulude vähendamiseks on teha seda päikesepaneelide abil. Päikesepaneelid muudavad päikeseenergia elektriks, mida saab kasutada kodu elektriseadmete tasuta toiteks ja see hõlmab ka maasoojuspumpa.

Maasoojuspump vs õhk-vesi soojuspump

Maaküttepumbad säästavad üldiselt rohkem energiat. See on lihtsalt tingitud sellest, et nad kasutavad ühtlaseid temperatuure maapinna all, mitte nagu õhksoojuspumbad, mis kasutavad väljaspool kodu muutuvat õhutemperatuuri.

Maapinna alt energia kättesaamine tähendab seda, et süsteemi ei mõjuta halvad ilmad ega tormid, sest kõik, mis pole siseruumides, on maa all. Väljaspool kodu ei ole ühtegi seadet, mida ilmamuutused saaksid kahjustada või mõjutada.

Õhutemperatuuride teisendamine võtab rohkem energiat, kui maapinna temperatuuride teisendamine. Nii tarbivad õhksoojuspumbad rohkem energiat.

Positiivne on see, et õhksoojuspimbad maksavad vähem, aga samas on need rohkem mõjutatud ilmastikutingimustest ning karmid talved ei pruugi hästi mõjuda.

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.