Kui Sinu kodu on Sinu kindlus, siis AIT-Nord teeb Su kodust 21. sajandi kindluse. Me pakume kõige laiemat valikut kaasaegseid soojuspumpasid (maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad).
Tahad õhk-vesi lahendust või maasoojuspumpa, eelistad horisontaalset maakontuuri vertikaalsele puuraugule? Ei teagi, mida tahta või eelistada? Unusta stress, AIT-Nord teeb Sinu eest kõik! Me projekteerime, ehitame ja hooldame Sinu küttesüsteeme ükskõik millises Eesti kohas.
Soojuspumbasüsteemi paigalduseks sobiv meetod sõltub projekti iseärasustest ja teguritest nagu haljastus, pinnas ja muidugi Sinu enda eelistused!
Helista meile ja paneme koos kokku mitte hea, vaid parima lahenduse. Tutvu meie tehtud töödega lähemalt siin.
Kõige üldisemas mõistes on soojuspump energiasäästlik alternatiiv, fossiilset kütust kasutavatele küttesüsteemidele. Soojuspumbad jagunevad soojuskandja järgi õhk – õhk, õhk-vesi ja maasoojuspumpadeks .
Lihtsustatult pumpab soojuspump soojusenergiat ühest kohast teise. Suvel viib see soojuse majast välja ja talvel toob soojuse majja – isegi kui väljas on väga külm. Soojuspumbad on võimelised soojust üle kandma, kasutades sise- ja välisseadmete vahel ringleva külmutusagensi aurustumise ja kondenseerumise protsessi.
Kui oled endale soetamas soojuspumpa on oluline end kurssi viia selle küttesüsteemi plusside ja miinustega. Soojuspumbal on palju eeliseid, mis muudavad need majaomanikule suurepäraseks investeeringuks ja samas ka aspekte, millega tuleb arvestada.
Enne kui hakkate küttesüsteemi paigaldama on tarvis sellest teada anda enda kohalikule omavalitsusele. Neile tuleks ideaalis esitada nii ehitusteatis, kui ka projekt. Lisaks ärge visake kindlasti ära kasutusjuhendit ning hoidke see alles. Mugav on see, et soojuspumba projekti saab koostada tellija ise, jälgima peab ainult seda, et projekt vastaks kõikidele nõuetele.
Kui elate näiteks kortermajas, siis on oluline saada nõusolek ka ühistult ja teistelt korteriomanikelt. Samme mida jälgida on päris mitu ning kõige sujuvamaks paigalduseks, tuleks need enne ära lahendada.
Nagu nimigi viitab, edastavad õhk-õhk soojuspumbad soojust väljast ruumi sisemusse. Need on saadaval reversiivsete süsteemidena, mis soojendavad ja jahutavad ruumi siseõhku.
Plussid:
Miinused:
Õhk-vesi soojuspump kannab sooja vee edasi siseruumidesse, kasutades soojusallikaks välisõhku. Põhimõtteliselt on sarnane süsteem nagu ka õhk-õhk versioonile. Pump ise koosneb sise- ja välisosast. Välisosa võtab õhust soojusenergiat ning seejärel annab selle soojuse edasi kütte ja tarbevee soojendamiseks.
Plussid:
Miinused:
Maasoojuspumbasüsteem kasutab pinnase looduslikku soojust, pumbates soojust läbi kompressori. Selle tulemusena tõstab soojuspump küttevee temperatuuri ning soojust kasutatakse kodu kütteks või sooja vee valmistamiseks.
Plussid:
Miinused:
Soojuspumbad varustavad elamut nii talvise kütte kui suvise jahutusega. Järgnevalt mõne sõnaga sellest kuidas soojuspumbad töötavad.
Aurustist liigub külmaine kompressorisse, kus see siis surutakse kokku. Sealt edasi suunatakse see sama külmaine hoones sees asuvasse seadmesse ehk kondensaatorisse, sealt juhitakse soojus edasi hoonesse.
Õhk-vesi soojuspump töötab sarnaselt tavalisele õhk õhk soojuspumbale. Ainsaks erinevuseks on et soojus antakse kondensaatorist edasi kütteveele mitte ruumiõhule.
Oma olemuselt on ta veidi teine, kui seda on õhksoojuspumba versioon. Kui minna täpsemaks, siis soojusenergia kogutakse pinnasekollektoris ringleva vedeliku abil, mis suunatakse edasi soojuspumba aurustisse, kus maakollektorist tulev energia soojendab freooni vedelast olekust gaasiks. Järgmisena liigub freoongaas kompressorisse, kus gaas kokku surutakse. Gaasi kompresseerumisel tõuseb temperatuur ning soojus suunatakse edasi soojusvahetisse, mille kaudu kantaksegi kogutud soojusenergia eluruumi kütteks ja soojaks tarbeveeks.
Pumba asukoht oleneb kahest asjaolust: kas sul on õhksoojuspump või maapump. Mõlemal variandil on asukoha suhtes omad nõudmised ja aspektid mida järgida.
Õhksoojuspump vajab kõige tõhusamaks töötamiseks head õhuvoolu nii aurustisse kui ka sellest välja. Sellega tagame piisava soojuse ülekandumise välisõhult külmaainele. Kui takistada õhuvoolu läbi aurusti, piirame me teadlikult soojuspumba kasutegurit ning väljundvõimsust.
Maasoojuspumbale rajatakse kas horisontaalne või vertikaalne külmakandja kontuur. Horisontaalse torustiku rajamine on lihtsam ja odavam, pikkus sõltub otseselt pinnase niiskussisaldusest. Mida niiskem pinnas seda lühem saab olla kontuuri torustiku pikkus. Tavaolukorras üle 400 meetri pikkusi torustikke ei rajata, kui hoone vajab 750 meetrist maakütte torustikku rajatakse kaks 375 meetrist kontuuri mis seotakse tehnoruumis kokku.
Eespool tõime erinevate soojuspumpade plussid ja miinused välja. Kui kogu info on olemas, siis tuleb mõelda ka enda võimalustele ja eelarvele. Erinevate soojuspumpade hinnad on suure varieeruvusega ning tuleb leida enda eelarvele parima hinna ja kvaliteediga toode.
Nüüd kui oled leidnud, mis oleks sulle sobilikum tuleb esmalt alustada kõige olulisemast asjast ehk kütteprojektist. Sellega saab aimu, kui suure võimsusega pumpa vaja oleks, kui suur on köetav pind ja seega leida parim lahendus. Kütteprojektiga edasi minna on oluliselt lihtsam, kui ilma selleta.
Mis juhtuda võib on see, et näiteks maja vajab 8 Kw pumpa, aga ostetakse 4Kw. Sellist olukorda kutsutakse aladimensioneerimiseks. Võib juhtuda ka vastupidi, 4Kw on vaja aga ostetakse 8Kw. Seda kutsutakse üledimensioneerimiseks. Kumbki variant ei ole väga hea.
Soojuspumba paigaldus – iga soojuspumba omanik on omamoodi kliimakangelane, fossiilsete kütuste jätkuv põletamine ei ole jätkusuutlik ning ökoloogilisele jalajäljele mõeldes on soojuspumbad tänane parim valik.
Soojuspumbaga saab hooneid nii kütta kui jahutada ning seda ülimalt säästlikult. Madalad kütte ning jahutuskulud on kindlasti üks põhilisi argumente soojuspumba paigaldusel.
Tänapäevased soojuspumbad oskavad omanikuga suhelda ka äpi teel mis annavad nii omanikule kui ka hooldusettevõttele võimaluse monitoorida ja juhtida soojuspumpa kõikjalt.
"*" indicates required fields
Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse
"*" indicates required fields