Est Rus

Maasoojuspumbad

Alpha innotec maasoojuspumbad on ilma igasuguse kahtluseta suurepärane valik. Alpha innotec pakub turu vaieldamatult kõige laiemat võimsuste valikut.

Oleme veendunud, et te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse. Alpha innotec pakub oma soojuspumpadele 5 a garantiid.

Alpha innotec V-Line

  • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (1.5 kuni 17 kW).
  • Inverter-tehnoloogia lipulaev
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.48)
  • Ideaalne lahendus kuni 450 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
Loe rohkem

Alpha innotec ON/OFF

  • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (5 – 30 kW)
  • Seade töötab ülimalt vaikselt
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.78)
  •  Ideaalne lahendus kuni 800 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
Loe rohkem

Alpha innotec SWP

  • Suurepärane lahendus suurtemate pindade kütmiseks ning jahutamiseks
  • Pealevoolu temperatuur kuni 70C – ideaalne lahendus kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt lai võimsuste vahemik (27.5 kuni 107.5 kW)
Loe rohkem
Ait-nord

Vali maasoojuspump ja hoia oma planeeti ning rahakotti!

Maasoojuspump Alpha innotec

Kuidas töötab maaküte?

Maasoojuspump on keskkonnasõbralik kütteseade, mis kasutab ära maapinda salvestunud puhast soojusenergiat. Maaküte on universaalne. Talvel soojendab see Teie kodu ja suvel jälle jahutab.

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

Vaata videosid

Iga maasoojuspumba omanik on kangelane

Seda sellepärast, et maasoojuspump on üks kõige keskkonnasõbralikum seade, mida saab kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Selle kasutamisega teed loodusele heateo ja kuulud ka ise meie “maailma päästmise armeesse”.

Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Maaküte Alpha innotec maasoojuspumbaga on igati mõistlik valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

Ait-nord

Miks võiksid kasutada ära maasoojust?

Keskkonnasõbralik - Maakütte keskkonnajälg on väikseim kui mis tahes teisel energiaallikal
Jätkusuutlik - Tööks on vaja ainult maapinnas leiduvat soojust, mis leidub seal loomulikult. Lisaks on tegu kodumaise soojusenergiaallikaga, mis vähendab sõltuvust välismaisetest energiakanalitest
Energiasäästlik - Vähendab küttekulusid kuni 80%
Puhas - Ei mingit tolmu ega tuhka
Mugav - Kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab juhtida tervet süsteemi kus iganes Te ka ei viibiks
Usaldusväärne ja vaikne - Töötab iga ilmaga
Ait-nord

Korduma kippuvad küsimused

Kui sügavale ning kui pikalt peab maasoojuspumba kollektor olema paigaldatud?

Selleks, et maasoojuspump, rahvakeeli maaküte, töötaks probleemideta, paigaldatakse maasoojuspumba kollektor 1 – 1,2 meetri sügavusele. Kui maakollektor paigaldatakse liiga sügavale, võib tekkida oht, et maapind ei jõua soojematel perioodidel „taastuda“ kütteperioodist. Päikeseenergia soojendab ainult maapinna pealmist pinnasekihti, millest tulenevalt on oluline, et maakollektori paigaldusel jälgitaks täpselt, kui sügavale kollektor paigaldatakse.

Lisaks paigaldussügavusele on äärmiselt oluline, et jälgitaks ka pinnasetüüpi kollektori pikkuse dimensioneerimisel. Maaküte ei saa toimida efektiivselt, kui on eiratud süsteemi efektiivseks toimimiseks ettenähtud kollektori pikkust.

Millist toru kasutatakse maakollektori puhul?

Maakollektori paigaldusel kasutatakse plastiktoru 40×2,4 PN 8. Vastava toru jooksev meeter mahutab ca ühe liitri külmakande vedelikku.

Kui suur peaks olema maakollektorite omavaheline kaugus?

Maakollektori omavaheline kaugus peaks olema vähemalt 1 meeter. Kui omavahelised kaugused jäetakse lühemad, võib tekkida oht, et kütteperioodil “saab maapinnas soojus otsa,” ning soojuspump on sunnitud võtma appi lisaelektri energia. See tähendab, aga märgatavat lisakulutust soojuspumba omanikule.

Kui suur peaks mu krunt olema, et saaksin kaaluda maakollektori paigaldust?

Krundi vajalik suurus sõltub mitmest asjaolust. Rusikareegel ütleb seda, et 3 meetrit maakollektorit vajab ca 3,6 ruutmeetrit krundi pinda. Maakollektori jooksvate meetrite hulga arvestamisel tuleks arvesse võtta ka seda, mis pinnasega tegu on. Näiteks kuiva ning liivase pinna puhul saame ca 10 vatti jooksva meetri kohta. Aga näiteks vesiliiva puhul saame meetri kohta ca 20 vatti soojusenergiat. Loomulikult sõltub maakollektori jooksvate meetrite arv ka maja küttekoormusest ning vastava maasoojuspumba võimsusest, mida planeeritakse paigaldada.

Suuremate objektide puhul, kus kontuuri jooksvad meetrid ulatuvad tuhandetesse meetritesse, tuleks maakontuurile lisada kollektorkaev. Kollektorkaev ühendatakse maassoojuspumbaga läbi magistraaltorude ning kaev jaotab maakontuuri võimalikult ühtlaselt mitmeks erinevaks kontuuriringiks. Soovitatav oleks mitte dimensioneerida ühte kontuuriringi pikemaks kui 400 meetrit, kuna kontuuri takistus võib minna liiga suureks.

Mitu jooksvat meetrit maakollektorit võib ühe liinina paigaldada?

Maakollektori ühe liini pikkus ei tohiks olla üle 450 meetri vältimaks liigset takistust. Kui maakollektori ühe liini pikkus dimensioneerida üle, tekib olukord, kus maasoojuspump (täpsemalt soojuspumbas olev tsirkulatsioonipump võib jääda nõrgaks ning tuleb välja vahetada suurema tsirkulatsioonipumba vastu. See on aga jällegi lisakulu nii investeeringu kui ka jooksva elektrikulu mõistes ning planeeritud maaküte ei saavuta oodatud efektiivsust.

Vältimaks takistuse liigset kasvu, on mõistlik jagada maakontuur vastavalt vajadusele mitme võrdse pikkusega maakontuuri liini vahel. Liinid seotakse omavahel (oleneb puhtalt sellest, mitme liini vahel tuleb maakontuur ära jagada) spetsiaalsete kollektoritega ning kollektorkaevudega. AIT-Nord OÜ kasutab sellest Saksamaa tootja FRANK GMBH toodangut.

Pakume lahendusi alates kahest kontuuriringist kuni mitmekümneni välja. Kasutame kõrgkvaliteetsest plastikust rotameetritega varustatud kollektoreid ning kollektorkaeve. Tegemist on äärmiselt mugavate ning praktiliste lahendustega, mis järjest enam populaarsust koguvad.

Kollektoreid ning kollektorkaeve on äärmiselt lihtne süsteemi ühendada, puudub vajadus eraldiseisva isoleerimise järele ning kerge vaevaga saab erinevate kontuuriliinide vooluhulgad tasakaalustatud.

Kuidas mõjutavad pinnase eripärad maakollektori paigaldust?

Pinnase eripärad mõjutavad eeskätt paigaldatava maakollektori pikkust. Mida niiskem on maapind, seda vähem jooksvaid meetreid maakollektorit paigaldama peab. Näiteks kuiva liivapinnase puhul ei tasuks arvestada rohkem kui 10 vatti jooksva meetri kohta. Kui meil on aga tegemist äärmiselt niiske liivapinnasega, võib jooksva meetri pealt kätte saada lausa 20 vatti. Seega vahe võib olla lausa kahekordne. Seepärast soovitame alati konsulteerida ekspertidega enne kui maasoojuspump ning sellega seonduvad tööd ning materjalid tellitud saavad.

Kuidas maapõue soojusest hubane 21 kraadine toasoe kätte saadakse?

Maapõues on temperatuurid üsnagi konstantsed. Näiteks ca 1 kuni 1,5 m sügavusel on aastaringselt 4-12 kraadi sooja. Maapinda paigaldatud kollektori abil (horisontaalkollektor, kuid miks mitte mõelda ka vertikaalselt paigaldatava kollektori peale) ammutame maapinnast soojusenergiat tsirkuleerides piirituselahust (soojuskandja) läbi kollektori.
Soojenenud soojuskandja tsirkuleeritakse soojuspumba aurustisse, mille tulemusel annab soojenenud soojuskandja oma soojusenergia üle soojuspumbas tsirkuleerivale külmaagensile. Selle tulemusel külmaagens aurustub ning liigub edasi kompressorisse. Kompressoriga tõstetakse külmaagensi rõhku ning paralleelselt tõuseb ka külmaagensi temperatuur.

Kõrgendatud rõhu all olev külmaagens annab seejärel soojuspumba kondensaatoris oma soojusenergia üle köetava hoone küttesüsteemile ise selle tulemusel jahtudes. Seejärel liigub tsükkel juba paisventiili, mis alandab külmaagensi rõhku ning paralleelselt langeb ka külmaagensi temperatuur. Külmaagens veeldub ning on valmis kordama ülal mainitud töötsüklit.

Seega tarnib maasoojuspump maapõues oleva soojusenergia hoone küttesüsteemile kasutades vahelduvat aurustamise ning kondensatsiooni tsükleid. Maasoojuspump töötab sarnaselt külmkapiga. Külmkapi puhul toimetame lihtsalt soojusenergia külmkapi sisemusest väljapoole (kasutades jahutamiseks spetsiaalseid soojusvaheteid).

Mulle ei ole põrandaküte meelepärane ning soovin paigaldada radiaatoreid. Kas maasoojuspump on efektiivne radiaatorkütte puhul?

Kahtlemata on põrandaküte kõige parem valik kui kaalume soojuspumba liitmist küttesüsteemi. Samas on väär müüt, mille kohaselt ei ole maasoojuspump radiaatorkütte puhul efektiivne. Printsiibis on ju põrandaküte efektiivne justnimelt seetõttu, et pind, läbi mille hoonet köetakse on äärmiselt suur (põhimõtteliselt kogu põrand on üks suur radiaator). Kuna küttekeha (antud juhul kogu põrand) pind on suur, ei vaja me väga kuuma küttevee temperatuuri tagamaks nõutud sisetemperatuuri.

Radiaatorkütte puhul on oluline valida suure veemassiga radiaatorid. Nii saame samuti küttevee temperatuuri mõistlikult madalaks (näiteks külmematel perioodidel mitte üle 50 kraadi) ning sellest tulenevalt töötab maasoojuspump efektiivselt. Näiteks väiksemate eramute puhul (maasoojuspump võimsusega kuni 10 kW) suudab Alpha-innoTec´i maasoojuspump töötada soojusteguriga (COP) lausa 3,8!

Kas maasoojuspumpa saab ka basseinikütteks kasutada?

Maasoojuspumbad töötavad vastavalt automaatika poolt etteantud prioriteetidele. Reeglina on esmaseks prioriteediks tarbevee soojendamine. Samas saab automaatikas seadistada prioriteete ning rakendada soojuspumpa vastavalt eelistustele. Seega andes käskluse basseini kütmiseks, rakendub maasoojuspump basseiniküttele.

Basseini kütmiseks on tarvilik ka soojusvaheti, mis peaks olema dimensioneeritud vastavalt basseini soojuskoormusele ning soojuspumba kütmisvõimsusele. Mõistlik delta T oleks soojuspumba poolel 5 Kelvinit.

Mul on olemas puukatel. Kas maasoojuspumba saaks liita minu küttesüsteemi?

Maasoojuspump töötab suurepäraselt ka koostöös puukatlaga. Üheks väga levinud küsimuseks klientide seas on see, et kas ma saaks olemasolevat akumulatsioonipaaki ära kasutada soojuspumbaga või peaksin soetama ka eraldiseisva akumulatsioonipaagi. Ühene vastus siinkohal puudub. Kõik oleneb sellest kui suur on olemasolev akumulatsioonipaak ning kui võimas on olemasolev puidukatel.

Kui akumulatsioonipaak on liiga väike ning lisaks puidukatlale ühendame paaki ka maasoojuspumba, tekib olukord kus soojuspump võib hakata ülerõhu häiresignaali andma (eriti külmematel perioodidel, mil küttevee temperatuurid on juba suhteliselt kõrged). Miks see nii on?

Maasoojuspump saab oma tööjuhised puhtalt juhtimisautomaatikalt. Automaatika toimib niiöelda reageerivalt. Maasoojuspump töötab vastavalt seadistatud reziimile. Kui nüüd äkitselt teha puidukatlasse tuli alla, võib juhtuda see, et akumulatsioonipaagis tõuseb temperatuur liialt kiiresti ning soojuspumpa sisenev küttevee järsult tõusnud temperatuur võib ajada soojuspumba ülerõhu häiresse.

Kui aga akumulatsioonipaak on piisavalt suure mahuga, saab soojuspumba liita ka olemasolevasse akumulatsioonipaaki.
Kui olemasolev akumulatsioonipaak ei ole piisava mahuga ning esineb kahtlus tulevikus potensiaalselt tekkivate ülerõhu häirete osas, oleks mõistlik lisada koos soojuspumbaga süsteemi ka eraldiseisev akumulatsioonipaak soojuspumbale. Hüdrauliliselt ei ole siin midagi keerulist ning vana puidukatel koos akumulatsioonipaagiga jäävad samuti alles niiöelda alternatiivseks varuväljapääsuks.

Eraldiseisva akumulatsioonipaagiga toimib süsteem nii, et kui katlasse tuli alla tehakse ning vanas akumulatsioonipaagis temperatuur tõuseb vastavalt automaatikas seadistatud temperatuurini, lülitab maasoojuspump enda kompressori välja ning tsirkulatsioon jätkub läbi vana akumulatsioonipaagi. Kui tuli katlas raugema hakkab ning temperatuur kukub, teavitab andur sellest meie automaatikat, mis omakorda annab signaali soojuspumbale uue töötsükli alustamiseks.

Kuidas tuleks maakollektor maja vundamendi vahetus läheduses isoleerida?

Maakollektor tuleb kindlasti maja vundamendi läbiviigus ning vahetus läheduses korrektselt isoleerida vältimaks külmumist vundamendi vahetus läheduses, mis võib viia külmumispurustusteni. Maakollektor tuleks isoleerida ca kahe meetri ulatuses vundamendist.

Mis on maasoojuspumba kompressori optimaalsed tööajad ning käivitused?

Mõistlikuks keskmiseks töötsükli pikkuseks võiks olla näiteks 30 minutit. Töötsükli keskmise pikkuse saame võttes aluseks aastase perioodi. Tehes vastavad arvutustehted – saamegi ühe keskmise töötsükli pikkuse. Mõistliku pikkusega töötsüklid on saavutatavad kasutades akumulatsioonipaaki, mida ka alati oma klientidele soovitame.

Millist mõju omab maaküte (kasutades horisontaalset kollektorit) minu krundi maapinnale?

Horisontaalse kollektori suureks miinuseks on see, et sellele on vaja üsnagi märkimisväärse suurusega maatükki. Alal, kuhu on paigaldatud horisontaalne kollektor, ei saa planeerida kõrghaljastust. Maa-ala, kuhu horisontaalne kollektor paigaldatud on, peaks olema haljasala, kust talviti lund ära ei lükata. Kuna lumekiht on suurepärane isolaator, aitab see maapinnases olevat soojusenergiat hoida.

Arvestada tuleks mitmete piirangutega:

Kõrghaljastust kollektoriga koormatud alale rajada ei saa;
Tuleviku plaanid maja juurdeehitusteks tuleks enne horisontaalse kollektori paigaldamist läbi mõelda. Kollektoriga koormatud alale juurdeehitisi planeerida ei saa;
Peale kollektori paigaldamist tuleks lasta maapinnal kuni 2 aastat vajuda enne kui lõplik haljastamine ette võtta.

Mis juhtub kui maakollektor (horisontaalne) paigaldada liiga sügavale?

Liiga sügavale paigaldamisel tekib oht, et soojemal perioodil ei suuda päike, sademed ning soojenenud välisõhk maapinda piisavalt ette valmistada uueks kütteperioodiks ning sellest tulenevalt ei suuda maasoojuspumbad tagada soovitud efektiivsust.

Kütteperioodil ammutab maaküte kollektorite abil maapõuest soojusenergiat. Ka maaküte peab alluma füüsika seadustele, mille kohaselt tuleb ammutatud soojusenergia kuidagi maasse „tagasi panna.“ Kui maakollektori puhul on järgitud paigaldusnõudeid, suudab maapind kütteperioodist taastuda ning piisavalt soojusenergiat uueks kütteperioodiks akumuleerida. Kui aga maakollektor on liialt sügaval, ei jõua päikesest, välisõhust ning sademetest saadav soojusenergia kollektorini ning uue kütteperioodi alguses ei ole maapind piisavalt taastunud ning seega peab maasoojuspump hakkama olulisel määral juurde tarbima lisaenergiat (reeglina elektrienergia / kombineeritud lahenduste puhul näiteks kütteõli / gaasi / puitu / pelletit jne).

Kui kaua võtab aega maakollektori paigaldus?

Oleneb puhtalt kui pikalt maakollektorit paigaldada tuleb. Näiteks 6 kW maasoojuspump tahab reeglina ca 350 kuni 450 meetrit maakollektorit. Sellise mahu puhul võtab maakollektori paigaldus aega kuni 2 päeva. Juba täpsema info saamiseks soovitame pöörduda AIT-Nord müügimeeskonna poole.

Valituks osutus maaküte. Krundi pinda aga ei ole piisavalt horisontaalse kollektori paigaldamiseks. Kas on mingeid alternatiive?

Kui horisontaalse kollektori jaoks ei ole piisavalt pinda või kui puudub soov kogu aiamaad üles kaevata, pakuksime alternatiivina välja vertikaalsed energiakaevud.

Maaküte ning energiakaevud – vastavalt maja küttekoormusele dimensioneeritakse energiakaevud. Ühe puuritud meetri kohta saame ca 40-50 vatti soojusenergiat (mis on ca 3-4 korda rohkem võrreldes horisontaalse kollektoriga). Energiakaevude puurimiseks tuleks kohalikult omavalitsuselt taotleda luba, mille osas kindlasti saame teile abiks olla
.
Vastavalt piirkonna geoloogilistele iseärasustele määratakse kui sügavale saab puurida (lisaks kui sügavate energiakaevude puurimiseks üldse omavalitsuselt luba antakse) ning kui mitu energiakaevu puurida tuleks.
Energiakaevu sisse paigaldatakse 40mm läbimõõduga plastiktoru, mis uputatakse põhjaraskusega kaevu sisse. Energiakaevu sisemus kas betoneeritakse kinni või kasutatakse spetsiaalseid muhve, millega eraldatakse erinevad põhjavee horisondid teineteisest tagamaks selle, et erinevad veekihid omavahel ei seguneks.

Energia kaev on oma läbimõõdult kuni ca 160 mm. Kaevudes asetsevad plastiktorud tuuakse kokku kasutades selleks spetsiaalseid kollektoreid ning kokku toodud kontuurid (teise sõnaga magistraal) viiakse juba soojuspumbani.
Maaküte energiakaevudega on kahtlemata soodsamate püsikuludega (kui võrrelda horisontaalse kollektoriga), kuid see-eest on esmainvesteering kulukam.

Puurimistööde hind sõltub vägagi palju piirkonna geoloogilistest iseärasustest (näiteks kui pikalt esineb pudedat pinnast, mida manteldama peab).

Maasoojuspumbad ja voolukõikumised. Kuidas end kaitsta?

Soovitame teha väike lisainvesteering (ca 120 eurot ) ning lasta paigaldada üle-ning alapingerelee kaitsmaks soojuspumpa voolukõikumiste eest. Voolukõikumistest tulenevad kahjustused reeglina garantii alla ei kuulu ning sellest tulenevalt oleks kliendil mõistlik end voolukõikumistest tulenevate riskide eest kaitsta. Vastasel juhul võib teie hoolikalt paigaldatud maaküte saada ootamatu lõpu osaliseks.

Rohkem maasoojuspumpadest

Mis asjad on maasoojuspumbad?

Maasoojuspump ehk maaküte on süsteem, mis kasutab efektiivselt looduslikku stabiilset maapinna temperatuuri, et anda talvel sooja ja pakkuda suvel jahutust.

Maapind on soojuse akumulaator, mis kogub endasse niiskust ja päikeselt saadud energiat. Maasoojuspumbad kannavad seda talletunud energiat üle hoone küttesüsteemile. Enim levinud on energia ammutamine maapinna ülemistest kihtidest. Maakontuuri torustik paigaldatakse meetri sügavusele kus temperatuur jääb püsivalt plusspoolele.

Maasoojuspumba hind

Kui palju maksab maaküte? Maasoojuspumba hind oleneb maja pindalast. Suurema maja kütmiseks on vaja võimsamat süsteemi, mis maksab rohkem. Võimsama maasoojuspumba hind on küll suurem, aga samas säästab see ka küttekuludelt rohkem ja teenib investeeringu kiiremini tagasi.

Pinnasekollektor ja energiapuurkaev

Millist energia ammutamise viisi kasutada sõltub mitmest asjaolust. Esmalt muidugi kinnistu suurusest ning pinnase tüübist.

1) Horisontaalne pinnasekollektor

Seda tüüpi paigaldus on üldiselt kõige kuluefektiivsem. Üldlevinud arvamus et ühe köetava ruutmeetri kohta tuleb paigaldada kolm meetrit pinnasekollektorit ei pea üldjuhul paika. Pinnasekollektori pikkus sõltub pinnase niiskuse sisaldusest, mida niiskem pinnas seda lühem saab olla torustiku pikkus.

2) Vertikaalne kollektor ehk energiapuurkaev

Vertikaalsed energaiapuurkaevud on täna oluliselt populaarsemad kui näiteks kümnend tagasi. Puurkaevude võidukäigule aitab kaasa uute hoonete suurenenud jahutusvajadus ning tihti ei ole ka tänapäevases tiheasustuses kinnistu pindala väga suur ning horisontaalne pinnasekollektor ei mahu lihtsalt ära. Samuti on argumendiks kõrgemad temperatuurid soojuspumba maakollektorist ning seeläbi ka kõrgem kasutegur.

Maasoojuse liigid

Maapinna soojust saab pinnasest kätte üsna mitmel moel. Tänased levinumad meetodis on horisontaalne pinnasekollektor, vertikaalne maakütte energiapuurkaev, avatud kaevudega vesi süsteem, veekogusse paigaldatav horisontaalne kollektor.

Horisontaalne pinnasekollektor

Kõige klassikalisem paigaldusmeetod. Maakütte torustik paigaldatakse pinnasesse ühe meetri sügavusele, torude omavaheliseks kauguseks on samuti üks meeter. Ühe toruliini pikkuseks on 400- 450 meetrit mitte enam. Kui torustik on pikem paigaldatakse mitu ühepikkust torukontuuri. Pinnases kasutatakse 40 mm plasttoru seina paksusega 2,4 mm.

Energiapuurkaev

Tänapäeval üha enam populaarsust koguv paigaldusmeetod. reeglina koosneb energiapuurkaevude süsteem mitmest sama sügavusega puurkaevust. Puurkaevus kasutatakse U-kujulist torusüsteemi milles ringleb piirituslahus. Pärast torustiku paigaldust täidetakse puurkaev tamponaaziseguga kindlustamaks soojusülekannet.

Avatud puurkaevud

Puurkaev annab võimaluse saada vajalikku energiat põhjaveest. Põhjavee temperatuur on aastaringselt 5-7 kraadi. See süsteem nõuab kahte puurkaevu, mis on omavahel torustikuga seotud.
Sellise süsteemi puhul võib tekkida küsimus, et kas põhjavesi ei saa reostatud? Kui kõiki ohutusnõudeid on järgitud ning süsteem on õigesti paigaldatud, siis on igasugune reostus välistatud.

Veekogu

Kui läheduses on veekogu, siis see on kõige väiksema kuluga lahendus. Kui selline võimalus on, siis saab veekogu põhja paigaldatud ja üleskerke vältimiseks ankurdatud plasttorustiku abil ammutada kütmiseks vajalikku soojusenergiat. Veekogusse paigaldamiseks tuleb saada kohalikust omavalitsusest eelnevalt luba.

Kuhu sobib maaküte?

Maasoojuspumbad sobivad kõikjale, kus on piisavalt maa-ala, et seda paigaldada. Muidugi on kaks maakütte paigaldamisvõimalust: horisontaalne või vertikaalne. Vertikaalse maakütte paigaldamise puhul peab arvestama suuremate kuludega.

Lisaks kui mõelda, kus oleks maaküte kõige tõhusam, siis maksimaalne tõhusus saavutatakse, kui majal on suurem küttevajadus. Maakütte kasumlikkus suureneb  vastavalt sellele mida suurem on köetav pind. See tähendab, et suuremate majade puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Oluline on veel see, et majas oleks vesiküttesüsteem. Üldjuhul on soojuspumba soojustegur seda suurem, mida madalam on küttesüsteemi temperatuur. Mistõttu sobivad maasoojuspumbad kõige paremini majadele, kus on kasutusel põrandaküte.

Kus on maaküte kõige tõhusam?

Mida suurem küttevajadus majal on, seda tõhusam on maasoojuspumpa kasutada. Maakütte kasumlikkus suureneb vastavalt sellele mida suurem on köetav pind. See tähendab, et suuremate majade puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Oluline on veel see, et majas oleks vesiküttesüsteem. Üldjuhul on soojuspumba soojustegur seda suurem, mida madalam on küttesüsteemi temperatuur. Mistõttu sobib maasoojuspump kõige paremini majadele, kus on kasutusel põrandaküte.

Miks on maaküte hea?

1) Keskkonnasõbralik

Maakütte süsteem on üks keskkonnasõbralikumaid viise oma kodu kütmiseks ja jahutamiseks. Lisaks ei paisata õhku süsinikmonooksiidi ega muid kasvuhoonegaase, mis suurendavad õhusaastet.

Maasoojussüsteemil on ka väike elektrikulu. Kui oled keskkonnasõbralik majaomanik, siis on maaküttele üleminek igati õige samm.

2) Taskukohane kasutada

Investeeringuna võib tunduda maasoojuspumba süsteem kallim kui fossiilset kütust kasutav katel, kuid oluliselt madalamad küttekulud toovad selle vahe kiiresti tagasi.

3) Vastupidavus

Õigesti dimensioneeritud ja paigaldatud maasoojuspumbad on vastupidavad kütteseadmed.

Regulaarset hooldatud soojuspumba eluiga on 15- 20 aastat. Korralise hoolduse käigus kontrollitakse kuluosade seisukorda ning tehakse vajalikud hooldustoimingud.

4) Vaikus

Tänapäevased maasoojuspumbad on äärmiselt vaiksed seadmed.

5) Hooldus

Maasoojuspumpade hooldus on kompleksne teenus, mille käigus kontrollitakse nii külmakandja kontsentratsiooni kui ka elektriliste ühenduste korrasolekut. Paariaastase intervalliga tehakse leketetest freoonitorustikule. Loomulikult kontrollitakse ka ohutusarmatuuri korrasolekut.

Kuidas valida sobiv maasoojuspump?

Maakütet valides peab arvestama mitme erineva aspektiga. Kindlasti pidage nõu müügiinseneriga. Hoone soojuskadude arvestus ning maakütte kontuuri dimensioneerimine on olulised parameetrid mille juures tehtud vead võivad olla hiljem kulukad parandada.

Maasoojuspumbad vs õhk-vesi soojuspump

Maasoojuspumba ning õhk-vesi soojuspumba tööparameetrid ja kasutusmugavus on üsna sarnased, kasutegur küll maasoojuspumbal siiski veidi kõrgem. Paigalduse seisukohalt on õhk vesi soojuspump mõnevõrra paindlikum seade. Paigaldus ei vaja kaevatavat maapinda ning paigaldusvõimalus on olemas ka külmal talvepäeval kus maakontuuri rajamine võib olla pärsitud. Õhk-vesi soojuspumba väliosa juures peame aga arvestama tekkiva müraga. Eriti oluliseks muutub tekkiv müra just tiheasustusega elurajoonides.

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

AIT-Nord

AIT-Nord

Müügispetsialistid+372 5675 8484info@ait-nord.ee

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.