Maasoojuspumbad ja maaküte

  • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (1.5 kuni 17 kW).
  • Inverter-tehnoloogia lipulaev
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.48)
  • Ideaalne lahendus kuni 450 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
  • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (5 – 30 kW)
  • Seade töötab ülimalt vaikselt
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.78)
  •  Ideaalne lahendus kuni 800 m2 kütmiseks ning jahutamiseks
  • Suurepärane lahendus suurtemate pindade kütmiseks ning jahutamiseks
  • Pealevoolu temperatuur kuni 70C – ideaalne lahendus kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühest keskusest
  • Ülimalt lai võimsuste vahemik (27.5 kuni 107.5 kW)
maaküte

Maasoojuspump Alpha innotec

Vali maaküte ja hoia oma planeeti ning rahakotti!

Kuidas töötab maaküte?

Maasoojuspump on keskkonnasõbralik kütteseade, mis kasutab ära maapinda salvestunud puhast soojusenergiat. Maaküte on universaalne. Talvel soojendab see Teie kodu ja suvel jälle jahutab.

Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.

maaküte

Iga maasoojuspumba omanik on kangelane

Seda sellepärast, et maasoojuspump on üks kõige keskkonnasõbralikum seade, mida saab kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Selle kasutamisega teed loodusele heateo ja kuulud ka ise meie “maailma päästmise armeesse”.

Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Maaküte Alpha innotec maasoojuspumbaga on igati mõistlik valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

maasoojuspumba hind

Miks võiksid kasutada ära maasoojust?

  • Keskkonnasõbralik

    Maakütte keskkonnajälg on väikseim kui mis tahes teisel energiaallikal

  • Jätkusuutlik

    Tööks on vaja ainult maapinnas leiduvat soojust, mis leidub seal loomulikult. Lisaks on tegu kodumaise soojusenergiaallikaga, mis vähendab sõltuvust välismaisetest energiakanalitest

  • Energiasäästlik

    Vähendab küttekulusid kuni 80%

  • Puhas

    Ei mingit tolmu ega tuhka

  • Mugav

    Kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab juhtida tervet süsteemi kus iganes Te ka ei viibiks

  • Usaldusväärne ja vaikne

    Töötab iga ilmaga

maakütte paigaldus

Millist soojuspumpa valida?

Aitame sind igal sammul. Sinult idee, meie kanname ülejäänu eest hoolt.

õhk-vesi soojuspumbad

Miks Alpha Innotec?

Oleme veendunud, et Te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse.

maakütte jahutus

Pump valitud, kuidas edasi?

Nüüd teeme Teile abieluettepaneku, sest nüüd meie suhe alles algab. Teie soojuspump on aegade lõpuni meie pideva hoole all.

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Mis asjad on maasoojuspumbad?

Maasoosjuspump ehk maaküte on süsteem, mis kasutab efektiivselt looduslikku stabiilset maapinna temperatuuri, et anda talvel sooja ja pakkuda suvel jahutust.

Maapind on soojuse akumulaator, mis kogub endasse niiskust ja päikeselt saadud energiat. Maasoojuspumbad kannavad seda talletunud energiat üle hoone küttesüsteemile. Enim levinud on energia ammutamine maapinna ülemistest kihtidest. Maakontuuri torustik paigaldatakse meetri sügavusele kus temperatuur jääb püsivalt plusspoolele.

Maasoojuspumba hind

Kui palju maksab maaküte? Maasoojuspumba hind oleneb maja pindalast. Suurema maja kütmiseks on vaja võimsamat süsteemi, mis maksab rohkem. Võimsama maasoojuspumba hind on küll suurem, aga samas säästab see ka küttekuludelt rohkem ja teenib investeeringu kiiremini tagasi.

Pinnasekollektor ja energiapuurkaev

Millist energia ammutamise viisi kasutada sõltub mitmest asjaolust. Esmalt muidugi kinnistu suurusest ning pinnase tüübist.

1) Horisontaalne pinnasekollektor

Seda tüüpi paigaldus on üldiselt kõige kuluefektiivsem. Üldlevinud arvamus et ühe köetava ruutmeetri kohta tuleb paigaldada kolm meetrit pinnasekollektorit ei pea üldjuhul paika. Pinnasekollektori pikkus sõltub pinnase niiskuse sisaldusest, mida niiskem pinnas seda lühem saab olla torustiku pikkus.

2) Vertikaalne kollektor ehk energiapuurkaev

Vertikaalsed energaiapuurkaevud on täna oluliselt populaarsemad kui näiteks kümnend tagasi. Puurkaevude võidukäigule aitab kaasa uute hoonete suurenenud jahutusvajadus ning tihti ei ole ka tänapäevases tiheasustuses kinnistu pindala väga suur ning horisontaalne pinnasekollektor ei mahu lihtsalt ära. Samuti on argumendiks kõrgemad temperatuurid soojuspumba maakollektorist ning seeläbi ka kõrgem kasutegur.

Maasoojuse liigid

Maapinna soojust saab pinnasest kätte üsna mitmel moel. Tänased levinumad meetodis on horisontaalne pinnasekollektor, vertikaalne maakütte energiapuurkaev, avatud kaevudega vesi süsteem, veekogusse paigaldatav horisontaalne kollektor.

Horisontaalne pinnasekollektor

Kõige klassikalisem paigaldusmeetod. Maakütte torustik paigaldatakse pinnasesse ühe meetri sügavusele, torude omavaheliseks kauguseks on samuti üks meeter. Ühe toruliini pikkuseks on 400- 450 meetrit mitte enam. Kui torustik on pikem paigaldatakse mitu ühepikkust torukontuuri. Pinnases kasutatakse 40 mm plasttoru seina paksusega 2,4 mm.

Energiapuurkaev

Tänapäeval üha enam populaarsust koguv paigaldusmeetod. reeglina koosneb energiapuurkaevude süsteem mitmest sama sügavusega puurkaevust. Puurkaevus kasutatakse U-kujulist torusüsteemi milles ringleb piirituslahus. Pärast torustiku paigaldust täidetakse puurkaev tamponaaziseguga kindlustamaks soojusülekannet.

Avatud puurkaevud

Puurkaev annab võimaluse saada vajalikku energiat põhjaveest. Põhjavee temperatuur on aastaringselt 5-7 kraadi. See süsteem nõuab kahte puurkaevu, mis on omavahel torustikuga seotud.
Sellise süsteemi puhul võib tekkida küsimus, et kas põhjavesi ei saa reostatud? Kui kõiki ohutusnõudeid on järgitud ning süsteem on õigesti paigaldatud, siis on igasugune reostus välistatud.

Veekogu

Kui läheduses on veekogu, siis see on kõige väiksema kuluga lahendus. Kui selline võimalus on, siis saab veekogu põhja paigaldatud ja üleskerke vältimiseks ankurdatud plasttorustiku abil ammutada kütmiseks vajalikku soojusenergiat. Veekogusse paigaldamiseks tuleb saada kohalikust omavalitsusest eelnevalt luba.

Kuhu sobib maaküte?

Maasoojuspumbad sobivad kõikjale, kus on piisavalt maa-ala, et seda paigaldada. Muidugi on kaks maakütte paigaldamisvõimalust: horisontaalne või vertikaalne. Vertikaalse maakütte paigaldamise puhul peab arvestama suuremate kuludega.

Lisaks kui mõelda, kus oleks maaküte kõige tõhusam, siis maksimaalne tõhusus saavutatakse, kui majal on suurem küttevajadus. Maakütte kasumlikkus suureneb  vastavalt sellele mida suurem on köetav pind. See tähendab, et suuremate majade puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Oluline on veel see, et majas oleks vesiküttesüsteem. Üldjuhul on soojuspumba soojustegur seda suurem, mida madalam on küttesüsteemi temperatuur. Mistõttu sobib maasoojuspump kõige paremini majadele, kus on kasutusel põrandaküte.

Kus on maaküte kõige tõhusam?

Mida suurem küttevajadus majal on, seda tõhusam on maasoojuspumpa kasutada. Maakütte kasumlikkus suureneb vastavalt sellele mida suurem on köetav pind. See tähendab, et suuremate majade puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Oluline on veel see, et majas oleks vesiküttesüsteem. Üldjuhul on soojuspumba soojustegur seda suurem, mida madalam on küttesüsteemi temperatuur. Mistõttu sobib maasoojuspump kõige paremini majadele, kus on kasutusel põrandaküte.

Miks on maaküte hea?

1) Keskkonnasõbralik

Maakütte süsteem on üks keskkonnasõbralikumaid viise oma kodu kütmiseks ja jahutamiseks. Lisaks ei paisata õhku süsinikmonooksiidi ega muid kasvuhoonegaase, mis suurendavad õhusaastet.

Maasoojussüsteemil on ka väike elektrikulu. Kui oled keskkonnasõbralik majaomanik, siis on maaküttele üleminek igati õige samm.

2) Taskukohane kasutada

Investeeringuna võib tunduda maasoojuspumba süsteem kallim kui fossiilset kütust kasutav katel, kuid oluliselt madalamad küttekulud toovad selle vahe kiiresti tagasi.

3) Vastupidavus

Õigesti dimensioneeritud ja paigaldatud maasoojuspump on vastupidav kütteseade.

Regulaarset hooldatud soojuspumba eluiga on 15- 20 aastat. Korralise hoolduse käigus kontrollitakse kuluosade seisukorda ning tehakse vajalikud hooldustoimingud.

4) Vaikus

Tänapäevased maasoojuspumbad on äärmiselt vaiksed seadmed. 

5) Hooldus

Maasoojuspumpade hooldus on kompleksne teenus, mille käigus kontrollitakse nii külmakandja kontsentratsiooni kui ka elektriliste ühenduste korrasolekut. Paariaastase intervalliga tehakse leketetest freoonitorustikule. Loomulikult kontrollitakse ka ohutusarmatuuri korrasolekut.

Kuidas valida maasoojuspumpa?

Maakütet valides peab arvestama mitme erineva aspektiga. Kindlasti pidage nõu müügiinseneriga. Hoone soojuskadude arvestus ning maakütte kontuuri dimensioneerimine on olulised parameetrid mille juures tehtud vead võivad olla hiljem kulukad parandada.

Maasoojuspump vs õhk-vesi soojuspump

Maasoojuspumba ning õhk-vesi soojuspumba tööparameetrid ja kasutusmugavus on üsna sarnased, kasutegur küll maasoojuspumbal siiski veidi kõrgem. Paigalduse seisukohalt on õhk vesi soojuspump mõnevõrra paindlikum seade. Paigaldus ei vaja kaevatavat maapinda ning paigaldusvõimalus on olemas ka külmal talvepäeval kus maakontuuri rajamine võib olla pärsitud. Õhk-vesi soojuspumba väliosa juures peame aga arvestama tekkiva müraga. Eriti oluliseks muutub tekkiv müra just tiheasustusega elurajoonides.

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.