Est Rus

Alpha innoteci tehas laieneb

02.12.2021

Alpha innoteci tehas, mis on juba aastaid asunud Kasendorfis, laiendab tootmist moodsasse Thurnau tööstuspiirkonda. Thurnau tööstuspiirkonda ehitatakse täiesti uus tootmishoone soojuspumpade tootjale, luues seeläbi kuni 400 uut töökohta.

Alpha innotec on Kasendorfis tehases tootnud ja arendanud soojuspumpasid juba alates 1998. aastast.

Asusime uue tootmishoone äripinna otsingutele, kuna tegu on väga kiirelt areneva turuga ning praeguses tehases polnud enam piisavalt ruumi uutele valdkondadele, mida saaks arendada – ütleb rahanduse, kontrolli ja personali tegevdirektor Marco Roßmerkel. „Kasendorfis oleme jõudmas oma viimastesse piiridesse. Oleme Welschenkahli ja teiste uute kohtadega juba pikka aega tegelenud, et saaksime meie tööstust laiendada.”

Pikad sobiva äripinna otsingud tõid lõpuks tulemuse ja Thurnau tööstuspiirkonnas leiti kuni 20 000 ruutmeetri suurune pind, mis sobis ideaalselt tootmise laiendamiseks. Uue tootmishoone ehitus algab juba 2022 aastal.

2016. aastal laiendati Thurnau tööstuspiirkonda umbes 18 hektari võrra, kokku 42 hektarini. Alpha innotec on nüüdseks üheksas Thurnaus tegevust alustanud ettevõte.

“Meie tööstuse linnakus on viimastel aastatel kodu leidnud väga erinevad ja uuenduslikud ettevõtted ning Alpha innotec sobib sinna suurepäraselt,” ütleb Thurnau linnapea. “See on kindlasti suurim ettevõttetete linnak, mis Thurnaus kunagi olnud on ja me oleme selle üle väga uhked.”

Uuenduslike soojuspumpade valmistamisega annab ettevõte olulise panuse keskkonnasõbraliku energia tootmisesse ja CO2 vähendamisse. “Soojuspump on uuenduslik lahendus parema kliima jaoks.”

Alpha innoteci ettevõttes töötab tänaseks 600 töötajat. Kaasates juurde ka tütarettevõtted on töötajate arv 1000 ringis.

AIT Deuchland GmbH ajalugu ulatub aastasse 1978, mil Baieri liidumaal Kasendorfis valmis esimene Alpha Innoteci soojuspumba prototüüp.

Tollal veel Novelani tootemärgi nime all ning koostöös saksa tööstushiiglase Siemensiga. Tänaseks on tollasest väiketootjast kasvanud üks Euroopa soojuspumbaturu liidritest.

Kasv ei tähenda vaid tootmismahtusid pigem täiuslikku kontrolli seadmete arenduse ja kasutuskogemuse täiustamisel. Erinevalt paljudest tootjatest kes komplekteerivad oma tooted erinevate allhankijate praktikale tuginedes eelistame meie panustada ettevõtte sisese arengu edendamisse, luues jälle ja jälle vaid parimaid lahendusi.

Tehnoloogiline areng, keskkonna säästlikus ning oma valdkonna juhtiv positsioon innovaatiliste toodete loomisel on Alpha Innoteci põhiväärtused läbi aastakümnete. Kui lisada neile veel protsesside optimeerimine, tarneahela jätkusuutlikus ning toodete ülimalt kõrge kvaliteet saab tulemuseks olla vaid üks – Alpha Innoteci soojuspump.

ALPHA INNOTEC ENIM OSTETUD SOOJUSPUMBAD

1. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC SPLIT

Split seeria õhk-vesi soojuspumbad varustavad hoone kütte, jahutuse ning sooja tarbeveega. Split seeria soojuspumbad on saadaval võimsusevahemikus 2 – 12 kW. Sobilik kütmisalustele pindadele kuni 200 m2. Split seeria õhk-vesi soojuspumbad sobivad nii uusehitistesse kui ka olemasolevate küttesüsteemide renoveerimiseks.

Elektribörsi hinna järgimise funktsioon.

Inverter kompressor tagab optimaalse küttevõimsuse vastavalt hetkevajadusele.

Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühes keskuses.

Nutikas juhtautomaatika koos veebiliidesega.

Kõrge pealevoolu temperatuur (-20 C juurde 58 C).

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2.

SPLIT seeria seadmed võimaldavad nii tarbevee ettevalmistamisel kui ka küttereziimil märkimisväärselt kõrgeid pealevoolu temperatuure, mistõttu on seadmeid võimalik liita ka kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse.

2. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC LWD V-LINE

Alpha innotec LWD V-Line õhk-vesi soojuspump on nii vaikne, et Su naaber ei pruugi uskudagi, et oled uue küttesüsteemi endale paigaldanud. Ilma naljata – see soojuspump töötab haudvaikselt. Ei ole mingi ime, et LWD V-Line õhk-vesi soojuspump on omas kategoorias tõeline müügihitt.

Turu üks vaiksemaid õhk-vesi soojuspumpasid.

Efektiivne – COP 5.41 (A7W35).

Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan).

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2.

Ülikvaliteetsete detailidega LWD V-Line soojuspumpa on lihtne opereerida ja tänu kaasaaegsele disainile säästab seade keskkonda ega koorma atmosfääri.

Alpha innotec´I uus õhk-vesi soojuspump on ideaalne lahendus nii uute kui ka renoveeritavate majada kütmiseks. Tulenevalt sellest, et seade suudab toota kõrget pealevoolu-temperatuuri (kuni 70C) sobib soojuspump suurepäraselt ka kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse.

3. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC LWA V-LINE

Alpha innotec LWA V-Line õhk-vesi soojuspump varustab Sinu kodu kütte, jahutuse ning sooja tarbeveega.

LWA V-Line õhk-vesi soojuspumbad on saadaval nii välis- kui ka sisepaigalduse võimalusega. Seepärast on LWA V-Line suurepärane lahendus kliendile, kes ei soovi oma hoovis soojuspumba välisosa näha. LWA V-Line õhk-vesi soojuspumbad on mõeldud hoonetele kütmisaluse pinnaga kuni 200 m2.

Ülimalt madal müratase.

Efektiivne – COP kuni 4.8 (A7W35).

Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega.

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2.

Alpha innotec LWA V-Line õhk-vesi soojuspumpade näol on tegemist inverterkompressoriga varustatud monoblokk õhk-vesi soojuspumpadega. LWA V-Line on saadaval võimsusevahemikus 2.8 kuni 11.5 kW.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat