ait-nord

Soojuspumbad eramajadele

Kui Sinu kodu on Sinu kindlus, siis Ait-Nord teeb Su kodust 21. sajandi kindluse. Me pakume kõige laiemat valikut kaasaegseid soojuspumpasid (maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad).

Tahad õhk-vesi lahendust või maasoojuspumpa, eelistad horisontaalset maakontuuri vertikaalsele puuraugule? Ei teagi, mida tahta või eelistada? Unusta stress, Ait-Nord teeb Sinu eest kõik! Me projekteerime, ehitame ja hooldame Sinu küttesüsteeme ükskõik millises Eesti kohas.

soojuspumba paigaldus

Midagi igale maitsele

Soojuspumbasüsteemi paigalduseks sobiv meetod sõltub projekti iseärasustest ja teguritest nagu haljastus, pinnas ja muidugi Sinu enda eelistused! Helista meile ja paneme koos kokku mitte hea, vaid parima lahenduse. Tutvu meie tehtud töödega lähemalt siin.

õhk-vesi soojuspumbad

Kirjuta meile. Veel parem - tule meile külla!

mart toom

Mart Toom

Müügiinsener

rain laanemets

Rain Laanemets

Müügiinsener

artem rusak

Artem Rusak

Müügiinsener

Miks soojuspumbad head on?

Erinevad soojuspumbad on ideaalsed küttelahendused praktiliselt igasse majapidamisse. Soojuspumba paigaldus saab kaasa aidata hetkel töötava küttesüsteemi toetamist ning need sobivad nii kortermajadesse, kui ka eramutesse. 

Kui võrrelda soojuspumpasid muude elektrit tarbivate kütte võimalustega, siis õhk- õhk ja õhk-vesi soojuspumpadega võid elektri pealt kokku hoida kuni 75%. Kokkuvõttes annab soojuspump väga säästlikud küttekulud ning täidab oma eesmärki märkimisväärselt hästi. Tänu säästlikele numbritele on õhkküte väga populaarseks muutunud.

Mida tuleb enne soojuspumba paigaldamist teada?

Enne soojuspumba paigaldust on vaja teha ka mõned ettevalmistustööd, mis on paigaldus protsessis väga vajalikud. Ettevalmistused tuleb enamasti teha just tellija poolt, sest siis sujub müügi ja paigaldus protsess kõige kiiremini. Peamised kolm asja millega tuleb arvestada on: 

  • Loa taotlemine
  • Kuhu täpselt soojuspump paigaldada
  • Muud ettevalmistustööd ning nende teostus

Loa taotlemine

Enne kui hakkate küttesüsteemi paigaldama on tarvis sellest teada anda enda kohalikule omavalitsusele. Neile tuleks ideaalis esitada nii ehitusteatis, kui ka projekt. Lisaks ärge visake kindlasti ära kasutusjuhendit ning hoidke see alles. Mugav on see, et soojuspumba projekti saab koostada tellija ise, jälgima peab ainult seda, et projekt vastaks kõikidele nõuetele.

Kui elate näiteks kortermajas, siis on oluline saada nõusolek ka ühistult ja teistelt korteriomanikelt. Samme mida jälgida on päris mitu ning kõige sujuvamaks paigalduseks, tuleks need enne ära lahendada.

Kuhu paigaldada soojuspump?

Soojuspumba asukoht peab enne paigaldust olema välja valitud. Süsteem tuleb viia enne paigaldaja kohale tulekut õigesse asukohta. See kehtib nii sisemise, kui ka välimise osa puhul.

Muud ettevalmistustööd

Eelnevalt tasuks üle uurida, kas on vaja pind, kuhu soojuspump paigaldatakse ette valmistada. Välisosa puhul tuleks arvestada, selle paigaldus leiab aset maapinnal. Soovitatav on veel paigaldajale ette valmistada voolu kasutamise võimalus ja tuleks kontrollida ka selle võimsuse sobivust. Soovitatav on uurida, kas võib vaja minna veel mingeid paigaldustarvikuid.

Õhksoojuspumba paigaldus

Paigaldamine koosneb kahest poolest ehk välis- ja siseosast. Välisosa paigaldusega tagatakse see, et pump võtaks õuest soojusenergiat ning siseosa laseb soojuse tuppa.

Välisosa paigaldus

Levinud viis välisosa paigalduseks on rajada see koos oma raamiga otse maapinnale. Seda just sellepärast, et siis ei kandu välisosast tulev vibratsioon edasi. Asukoha valikul peab arvestama sellega, et soojuspumbast tulev väike müra ei hakkaks segama magamist. Üldjuhul on uued ja kaasaegsed seadmed väga vaiksed.

Välisosa ei tohi jääda suletud ruumi!

Kindlasti ei tohi paigaldada välisosa ruumi, mis on suletud. Levinud arvamus on see, et välisosa peaks jääma maja lõunaküljele, mis tegelikult ei mängi absoluutselt rolli. Rolli ei mängi see sellepärast, et läbi pumbatava õhu kogus on lihtsalt niivõrd suur.

Soojuspumba ülesseadmine kinnisesse ruumi on üks suurimaid vigasid. Tavaliselt paigaldatakse sellisel juhul soojuspump  keldrisse, garaazi, hoopis kuuri või pööningule. Kinnise ruumi puhul juhtub kiiresti see, et ruumis saab soojus otsa ning ruumi temperatuur kukub madalamale, kui seda on õues.

Väliskeskkonnas sellist probleemi ei teki, sest seal ei saa õhk ja soojusenergia mitte kunagi otsa. 

Milliseid kohti paigaldusel vältida?

Soovitatav on veel vältida soojuspumba paigaldust treppide ja uste lähedusse. Soojuspumbast tekkiv kondents võib talvel ära jäätuda ning muuta sellised kohad väga libedaks ja ohtlikuks. 

Vältima peaks ka paigaldamist liiga kõrgele, sest sellisel juhul on soojuspumpa halb hooldada. Kindlasti ei tohi pumpa paigaldada katusele, sest see hakkab katusele jääd ja lund koguma, mis võib sulades ohtlikuks muutuda. Lisaks on katusel olevat seadet väga ebameeldiv hooldada.

Välisosa kõrgus

Teadma peab küll seda, et külmematel temperatuuridel sulatab õhksoojuspump välisosast ise jääd ning kasutab selleks sulatusvett mida võib tekkida lausa liiter tunnis. See tähendab seda, et välisosa ei saa paigaldada liiga madalale. Sest vastasel juhul ei saa liigne vesi ära voolata ning talvel jäätub see vesi sinna ära. Lisaks võib liiga madalal olev soojuspump tuisuga lume alla mattuda.

Seadet tuleb vihma eest kaitsta

Kui soojuspump rajada räästa alla, tuleb jälgida, et katuselt tulev vesi ei hakkaks soojuspumba peale püsivalt tilkuma. Sellise probleemi korral on lahenduseks kaks varianti. Esimese puhul tuleb katuselt vihmavesi mujale suunata. Teisel juhul tuleb soojuspumbale teha eraldi varikatus. 

Siseosa paigaldus

Soe õhk levib kõige paremini avatud ruumides. Tihti paigaldatakse soojuspump tubadesse, mis on avarad ja kus puuduvad vaheseinad. Arvesse tuleb võtta veel seda, et soe õhk suudab väga hästi liikuda alt ülesse. Seega suudab soojuspumbast tulev soe õhk kütta ka ülemist korrust.

Sooja õhu liikumist alumiselt korruselt üles võivad takistada veel erinevad mööbliesemed. Suuremate hoonete puhul on kasulik paigaldada kaks seadet, mis ei pea olema nii suure võimsusega. Tark on mõelda ruumide peale, mis on tavapäraselt suletud ning kuhu soe õhk niisama sisse ei pääse. Sellistel juhtudel on mõtekas leida tuppa mingi teine soojaallikas.

Siseosa kõrgus

Tähtis on jälgida, et soojuspump ei oleks liiga madalal ega liiga kõrgel. Kui pump pannakse liiga madalale võib juhtuda, et ta saab igapäevaste tegevuste tõttu kannatada. Muidugi sõltub see ruumist, mis seal täpsemalt tehakse. Kui see on liiga lae all võib õhust puudu jääda ning küttevõimsus saab sellega kannatada.

Siseosa asukoht

Nagu eelnevalt mainisime, siis soovitatav on paigaldad sisemine osa avarasse ruumi, kus soojus saab edasi liikuda. Nii saab ühest avast võtta maksimumi. Kui soovite kütta näiteks ainult teist korrust, siis on võimalus siseosa paigaldada ka ainult sinna. Vajadusel saab soojuspumba panna ka spetsiaalsesse ruumi, kui selleks on soovi.

Mida paigaldusel veel jälgitakse?

Paigaldamine algab esmalt objektile kohale tulemisest ja toote turvaliselt lahtipakkimisest. Paigaldamisel pööratakse suurt rõhku sisemise ja välimise osa ühendus torule ning jälgitakse, et kõik nõuded oleksid selle juures täidetud. 

Oluline on kasutada veel kvaliteetseid kummipukse ja vibratsioonikaitset, sest see tagab soojuspumba sujuva töö ning eemaldab igasuguse ebameeldiva värina. 

Rõhku paneme veel seadme peamiste funktsioonide tutvustamisele, et klient omaks tellitud tootest täpset ja põhjalikku ülevaadet. Peale paigaldust testime veel seadme korrasolekut, et kõik töötaks laitmatult.

Miks valida Ait-Nord?

Soojuspumba paigaldusel pakub Ait-Nord ainult kõige kvaliteetsemaid ja parimaid soojuspumpasid, mis turul hetkel üldse saadaval on. Omame pikaajalist kogemust ning teostame soojuspumba paigaldusi üle Eesti ning oleme oma töös täpsed, sest meie jaoks on kõige olulisem kliendi rahulolu ning hindame kvaliteetselt paigaldatud tooteid. 

Meie juurest leiad endale sobiva soojuspumba ning aitame selle ka soojuspumba paigaldusega. Kui sa ei tea milline oleks just kõige parem lahendus sinu majapidamisse, siis võta meiega julgelt ühendust. Anname sulle nõu ning leiame koos parima lahenduse. Tutvu meie hinnakirjaga juba täna!

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.