Est Rus

Elektrikulu vähendamine õhk-vesi soojuspumbaga

19.12.2023

Raha säästmiseks ja keskkonnamõju vähendamiseks: kuidas õhk-vesi soojuspumbad elektrikulusid vähendavad

Tänapäevasel jätkusuutlikkusele ja energiasäästmisele keskendunud ajastul pöörduvad koduomanikud üha enam õhk-vesi soojuspumpade poole kui kulutõhusa ja keskkonnasõbraliku kütte lahenduse poole. Kuid mis täpselt on õhk-vesi soojuspump ja kuidas see võib aidata vähendada teie kodu küttekulusid?

Õhk-vesi soojuspump töötab soojuse ülekandmisel välisõhust küttesüsteemi veesüsteemile. Veesüsteem köetakse vastava temperatuurini, mis oleks piisav, et toas oleks soovitud temperatuur ning oleks piisav maht tarbevett. 

Tegemist on mugava ning täisautomaatse lahendusega. Lisaks aitab õhk-vesi soojuspump hoida märkimisväärselt kokku küttearvetelt. Võrreldes otse elektriküttega, on sääst mitmekordne. 

Õhk-vesi soojuspumpade eelised

Õhk-vesi soojuspumbad pakuvad mitmeid eeliseid, millest tulenevalt üha enam maja ehitajaid otsustavad justnimelt õhk-vesi soojuspumba kasuks: 

  • Vähendatud elektrikulud: õhk-vesi soojuspump toodab kuni 4 ühikut soojusenergiat ühe ühiku 1 elektrikulu kohta. Sellest tulenevalt aitab õhk-vesi soojuspump vähendada teie küttearveid mitmekordselt.  
  • Keskkonnasõbralik: soojuspumpade süsinikujalajälg on olematu võrreldes traditsiooniliste fossiilsete kütmismeetoditega. 
  • Mitmekülgsus: Soojuspumbad tagavad teie majale kütte, jahutuse ning sooja tarbevee. Suvel jahutame ning talvel kütame. 

Õhk-vesi soojuspumbad: tõhusad alternatiivid elektriküttele

Valides õhk-vesi soojuspumba, saavad koduomanikud nautida mugavaid koduseid temperatuure ilma kõrge energiatarbimise südametunnistuse piinadeta. Võrreldes traditsioonilise elektriküttega säästavad soojuspumbad küttearvetelt kuni 70%. 

Iga maja on erinev. Iga maja vajab erinevat lähenemist ning soojuspumpa. Kõik algab maja küttekoormusest. Kui teame maja küttekoormust, saame valida õige võimsusega soojuspumba. Ka paigaldusel on terve rida erinevaid faktoreid, mis mängivad kogu süsteemi toimimises suurt rolli. Korrektne paigaldus on toimiva süsteemi alus. 

Õhk-vesi soojuspumba rakendamine: loome rohelisema kodu

Teie kodu muutmine rohelisemaks kohaks on lihtne, integreerides õhk-vesi soojuspumba süsteemi. Selleks on tavaliselt vajalikud järgmised sammud:

  • Professionaalne paigaldus: Pöörduge spetsialistide poole, kes kujundaksid just teie kodule sobiva kütteprojekti ning tagaksid, et teie soojuspump on paigaldatud korrektselt.
  • Soojuspumba valik: Vali tuntud brändide hulgast ning kaalu iga mudeli plusse ja miinuseid. 
  • Pakkumusega tutvumine: tasub detailselt süveneda erinevatesse pakkumustesse ning veenduda, et kõik vajalik oleks lisatud. 

Kui soovite madalate kuludega küttesüsteemi, siis õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik. Nii on teie kodus alati tagatud just selline sisekliima nagu soovite. 

Õhk-vesi soojuspumbad muutuvad üha populaarsemaks valikuks koduomanike seas, kes soovivad end tuleviku energiahindade tõusu eest kaitsta.