Est Rus

Enim levinud soojuspumba müüdid

28.09.2021

LÜKKAME SOOJUSPUMBA MÜÜDID ÜMBER

Pakase saabudes tõusevad sageli ka inimeste küttearved ning see teema pakub alati jutu- ja mõtteainet. Üsna tihti pole rahva poolt levivad arvamused ja faktid aga õiged. Meie eksperdid on kokku pannud mõned punktid, mida peaksid soojuspumpade osas teadma.

SOOJUSPUMP TÕSTAB SINU KÜTTEKULUD LAKKE

Selline fakt ei vasta tõele. Soojuspumbad on väga energiasäästlikud ja rahakotisõbralikud. Kui kütsid enda kodu varasemalt elektriga, kasutades näiteks elektriradiaatoreid ja puhureid, siis soojuspumpa kasutades on rahaline võit ja sääst mõõdetav lausa kordades. Jah soojuspump kulutab küll samamoodi funktsioneerimiseks elektrit aga teeb seda ikkagi tänu uudsetele ja automatiseeritud süsteemidele väga säästlikult võrreldes otse elektriga küttes.

Kui kasutasid enne soojuspumba lahendust vaid ahikütet ning tõid selleks ise metsast puid, võivad sel juhul külmal ja talvisel ajal elektriarved tõesti näida kõrgemad, kui varem. Kindlasti tuleks arvestada faktiga, et mugavusel on alati oma väärtus. Kasutades soojuspumpa võid olla kindel, et kasutad kindlasti palju tuleohutumat ja keskkonnasäästlikumat energiat, ei kogune prügi ega mustust, ei teki suitsu ja tahma, rääkimata eraldi vajaminevast ruumist, kus oleks küttematerjale vaja ladustada. Kasutades soojuspumpa saab Sinu tuba soojaks kõigest ühe nupuvajutusega.

SOOJUSPUMBAD ON VÄGA KALLID

Soojuspumpa valides. tuleks endale selgeks teha, et tegu on pikaajalise investeeringuga ning enne paigaldamist tuleks hinnata kindlasti ka selle tasuvust. Esialgu võib tunduda, et tegu on tõesti suure investeeringuga, kuid edasipidi märkad kohe, et Sinu elektriarved on tunduvalt väiksemad ning investeering tasub end tegelikult ka üsna kiiresti ära.

Tänaseks on soojuspumpade tehnoloogia väga arenenud ning uute soojuspumpade kasutegur ka oluliselt suurem, tänu millele on ka tasuvuse aeg lühem. Näiteks õhk-vesi ja maasoojuspump võib ennast võrreldes elektrükuttega juba kuni 5 aastaga ära tasuda. Korralikult hooldatud soojuspumbad kestavad lausa kuni 20 aastani.

Tuletame meelde, et võimalikult täpse tasusuvusaja ja investeeringu suuruse saab paika projekti tehes. Just enda kodule kõige parema küttelahenduse saad siis, kui pöördud soojuspumba spetsialisti poole, kes teeb vajalikult kalkulatsioonid ja soovitab just Sinule sobiva soojuspumba lahenduse.

SOOJUSPUMBAD TEEVAD PALJU LÄRMI

Alpha innotec-i soojuspumbad on äärmiselt vaiksed. Soojuspump teeb isegi vähem häält kui sinu külmutuskapp ning ei tekita mingit prügi ega mustust. Tegu on väga puhta ja keskkonnasõbraliku küttelahendusega, mis tagab Sinu kodus täiusliku sisekliima.

SOOJUSPUMP EI TÖÖTA SUURE PAKASEGA

See fakt ei vasta tõele. Kui valid endale kaasaegse maasoojuspumba, mis sobitub hästi põhjamaisesse kliimasse siis võid arvestada, et uued seadmed tagavad tõhuse kütte ka käredate pakastega.

Õhk-vesi soojuspump aga vajab külmematel välisõhu temperatuuridel veidi lisakütet. Selleks võib olla elektrienergia (näiteks elektriküttekeha akumulatsioonipaagis / soojuspumbas endas) või lisakütte katel (pellet, õlikatel, gaasikatel, tahkepuidu katel jne).

AIT-Nord OÜ ehitab täiesti automaatselt töötava süsteemi. Soojuspumba automaatika annab vajadusel signaali katlale / elektriküttekehale lisakütte rakendamiseks. Kui kasutusse jääb puidukatel, reageerib süsteem akumulatsioonipaagis paiknevale temperatuuriandurile. Kui soovitud temperatuur on saavutatud (katlas põleb tuli), saab spetsiaalne mootoriga ventiil automaatikalt käskluse ning tsirkulatsioon lülitub ümber puidukatlale ning soojuspump läheb üle puhkereziimile.

Mõistlik bivalent-punkt (ehk välisõhu temperatuur alates millest hakkab õhk-vesi soojuspump kasutama lisakütet) eramaja lahenduste puhul võiks olla alates näiteks -6 kraadist. Õhk-vesi soojuspump võib olla ka dimensioneeritud bivalent-punktiga alates -18 kraadist, kuid sellisel juhul tuleb paigaldada üsnagi võimas soojuspump ning kui välisõhu temperatuur hakkab tõusma, hakkab soojuspump liiga palju sisse-välja lülitustsükleid tegema. See on jällegi lisaelektrikulu tellijale.

Siinkohal soovitame pöördudad AIT-Nord OÜ müügispetsialistide poole leidmaks just teile sobiv lahendus.

SOOJUSPUMBAD VAJAVAD VÄGA TIHTI HOOLDUST

Soojuspumpa tuleks hooldada mitte harvemini kui üks kord aastas. Kõik mis liigub, see kulub. Meie pikaaegne kogemus on näidanud, et korralikult hooldatud soojuspumba eluiga on oluliselt pikem võrreldes mittehooldatud süsteemiga.

Korralise hoolduse käigus kontrollitakse üle kõik olulised süsteemi-komponendid ning nende tööfunktsioonid. Korraline hooldusvisiit hõlmab endas üsnagi pika loetelu erinevatest toimingutest.

Hoolduse tulemuseks on veendumus sellest, et soojuspump töötab talle tehase poolt ettenähtud parameetritel ning kui säärastest parameetritest esineb kõrvalekaldeid – siis saame selge pildi ette, milliste toimingutega antud soojuspump jällegi õigesti toimima panna.

MIKS VALIDA JUST ALPHA INNOTEC SOOJUSPUMBAD?

Alpha innotec pakub laia valikut ja mitmeid erinevaid õhk-vesi ja maasoojuspumpasid. Pöördudes AIT-Nordi meeskonna poole võid arvestada, et oled väga kindlates kätes ja hoolitseme selle eest, et sinu hoonele saaks paigaldatud sobivaim küttelahendus.

Alpha Innotec soojuspumbad on kindel valik, kuna meie edasimüüjate ja spetsialistide võrgustik üle Eesti on väga lai. Omame üle 20 aasta kogemuse turul ja oleme paigaldanud üle 2500 soojuspumba.

Aitame sind järelteeninduse küsimustes ja õige soojuspumba valimisel!

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat