Est Rus

Järelteenindus ja hooldus

28.09.2021

MIKS JA KUI TIHTI TULEKS SOOJUSPUMPA HOOLDADA?

Soojuspump ei ole lihtne seade, mis töötaks nagu mõni klassikaline külmkapp. Tegu on moodsa uue ajastu küttetehnoloogiaga, mis vajab õiglaselt funktsioneerimiseks aeg ajalt korralist hooldust ja ülevaatust. Korraline hooldus tagab seadmele pikaajalise eluea ja laseb omanikul südamerahus magada, olles kindel, et seade töötab korrapäraselt ja ilma tõrgeteta.

AIT-Nord soovitab usaldada oma küttesüsteemide järelvalve asjatundjatele. Näiteks meie ettevõttel on vastav külmatööde litsents ja meie spetsialistid käivad regulaarselt tehasepoolsetel koolitustel.

AIT-Nord on Alpha Innotec pumpade maaletooja ning hooldaja olnud juba 13 aastat. Lisaks on meie tehniline osakond heaks partneriks Alpha innotec´i edasimüüjatele.

Tänu tugevale partner-võrgustikule suudame kiiret ning asjalikku teenindust võimaldada üle kogu Eesti.

Selleks, et soojuspump töötaks korrapäraselt – tuleks soojuspumpa hooldada mitte harvemini kui 1x aastas.

Kõik mis liigub, see ka kulub. Kogemus on näidanud, et korralikult hooldatud soojuspumba eluiga on oluliselt pikem võrreldes mittehooldatud süsteemiga.

MILLISEID TOIMINGUID KORRALINE HOOLDUS SISALDAB?

Korralise hoolduse käigus kontrollitakse üle kõik olulised süsteemi-komponendid ning nende tööfunktsioonid.

Korraline hooldusvisiit sisaldab endas üsnagi pikka loetelu erinevatest olulistest toimingutest. Korralise hoolduse tulemuseks on veendumus sellest, et soojuspump töötab talle tehase poolt ettenähtud parameetritel ning kui säärastest parameetritest esineb kõrvalekaldeid – siis saame selge pildi ette, milliste toimingutega antud soojuspump jällegi „rööpasse turgutada.“

Andmaks paremat ülevaadet hooldus-toimingutest oleme kokku pannud ülevaatliku nimekirja teostatavatest toimingutest soojuspumba hoolduse käigus:

– Soojussõlme kütte, jahutuse ning veetorustike lekete kontroll

– Kütte, jahutuse ning tarbevee mudapüüniste puhastus

– Paisupaakide vasturõhkude kontroll

– Töörõhkude kontroll (küte / jahutus / tarbevesi)

– Soojuspumpade peale- ning tagasivoolu temperatuuride vahe kontroll

– Lisakütte-allika rakendumise kontroll

– Soojussõlme ringluspumpade tööreziimide kontroll ning seadistamine

– Külmaringi imi- ja survepoole töötemperatuuride kontroll

– Kompressori (-te) töötemperatuuride mõõtmine

– Temperatuuriandurite kontroll (sh välisõhu temperatuurianduri kontroll)

– Juhtautomaatikate ning elektriseadmete signaali kontroll

– Vajadusel elektriklemmide pingutamine

– Juhtautomaatikate programmseadistuste kontroll

– Isolatsiooniparandused (vajadusel)

– Primaarringi temperatuuride vahe ning külmaine konsistentsi ja rõhu kontroll, vajadusel täitmine.

SOOJUSPUMBA GARANTII

Kõikidele Alpha Innoteci soojuspumbale kehtib garantii 2 aastat peale esmakäivitust.

Garantiid on võimalik pikendada 5 aastani, kuid selleks tuleb täita mõned eeldused:

Soojuspump peab olema ühendatud meie veebimooduliga (selleks, et saaksime teostada tööseiret üle veebi)

Kliendil tuleks sõlmida AIT-Nord OÜ-ga garantii pikendust käsitlev kirjalik kokkulepe, mille läbi võtab klient kohustuse tellida mitte vähem kui 1 x aastast soojuspumba-süsteemi korralise hoolduse.

NB! Viieaastane garantii kehtib vaid soojuspumbale. Ülejäänud paigalduse käigus liidetud detailidele kehtib kaheaastane garantii.

SOOJUSPUMBA JUHTMINE LÄBI INTERNETI

Kõikidel Alpha Innoteci soojuspumpadel on väga mugav internetist juhtimis- ja jälgimisfunksioon (ka nutitelefoniga) standard-varustusega kaasas.

Soojuspumba lisamiseks internetti (täpsemalt Alphawebi) on tarvilik internetiteenuse pakkuja poolt, et oleks avatud PORT 21 ning kliendi poolt peaks olema seadmeni toodud võrgukaabel (seadmel on integreeritud võrgukaabliga ühendamise valmidus).

Kui kaabli paigaldamine on raskendatud (nt olemasoleva hoone rekonstrueerimisel), saame veebiühenduse loomise teostada ka läbi wifi-vastuvõtja (täpsema info saab meie hooldusosakonnalt).

AIT-NORD LEPINGULINE HOOLDUS JA VÕIMALUSED

Meie hoolduslepingute tüübid jagunevad kaheks erinevaks paketiks:

I pakett – reageerimisaeg (vea tuvastamine ning juhised kliendile) 24h jooksul. Tõrke kõrvaldamine 5 tööpäeva jooksul. Kui tõrkest tulenevalt on tarvis tellida varuosasid, võib tõrke kõrvaldamiseks kuluda kuni 10 tööpäeva.

II pakett – kõrgendatud valmisolekuga. Reageerimisaeg (vea tuvastamine ning juhised kliendile) 4h jooksul. Tõrke kõrvaldamine 48h jooksul.

Enamik võimalikest tõrgetest saab likvideeritud üle veebi. Sellest tulenevalt soovitame kindlasti lisada paigaldatud soojuspump internetti, et meie tehnik omaks pidevat ülevaadet soojuspumpa töö üle, mis võimaldab vea või rikke korral kiirelt reageerida ja vea eemaldada.

MIKS VÕIKSID VALIDA AIT-NORDI ENDA JÄRELTEENINDUSE PARTNERIKS?

Meie töö on Sinu idee, visioon või soov tegelikkuseks muuta. AIT-Nord ei ole vaid soojuspumpade edasimüüja. Meie meeskonna peamine eesmärk on Sind päriselt aidata, pakkudes väärtust ja pikaajalist kogemust, mis on aastate jooksul kogunenud.

Soojuspumpade valik Eesti turul on üsna lai ning paljude toodete tehnilised detailid on üsna sarnased. Pöördudes AIT-Nordi spetsialistide poole võid olla kindel, et läheneme igale kliendile väga personaalselt ja aitame leida just Sinu projektile sobiva soojuspumba.

Oleme Alpha Innoteci soojuspumpade maaletooja olnud juba üle 13 aasta.

Valides Alpha Innoteci tooteid kuulud meie perekonda ja kommuuni, kus oled hästi hoitud ja hoolitsetud ning Sinule on tagatud kiire ja professionaalne järelteenindus pikkadeks aastateks.

Meie kommuunis on paigaldajaid üle terve Eesti, kes omavad pikaaegset kogemust Alpha Innoteciga – seega pole oluline, kus klient asub. Kiire tugi nii paigalduses kui tehnilistes küsimustes on alati tagatud.

Soetades Alpha Innotec soojuspumba AIT-Nordist või mõnelt Alpha Innoteci edasimüüjalt – võid olla kindel, et sinu eest on hästi hoolitsetud.

Aitame sind järelteeninduse küsimustes ja õige soojuspumba valimisel!

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat