Est Rus

Õhk-vesi või maasoojuspump: Mis on Sinu kodu jaoks parim?

24.08.2023

Soojuspump on tänapäevase energiatõhusa kodu ülimalt tähtis osa. Kui olete otsustanud soojuspumpa soetada, olete ilmselt mõelnud, kuidas need seadmed täpselt töötavad. Selles blogipostituses selgitame põhjalikult, kuidas toimivad populaarsed õhk-vesi soojuspumbad ja maasoojuspumbad.

Alustame kõigepealt soojuspumpade üldise tööpõhimõttega. Soojuspumbad kasutavad soojusenergia ümberpumpamise põhimõtet – nad ammutavad soojust väliskeskkonnast (nt välisõhust või maapinnast) ja kannavad selle üle hoone küttesüsteemi. Oluline erinevus fossiilset kütet kasutavate kütteseadmetega võrreldes on see, et soojuspumbad ei kasuta energiat soojuse tootmiseks, vaid olemasoleva soojuse liigutamiseks.

(h3) Kuidas aga see protsess täpselt toimib?

Soojuspump koosneb neljast põhielemendist: aurustist, kompressorist, kondensaatorist ja paisventiilist. Aurusti võtab soojuse ümbritsevast keskkonnast, muutes külmaaine vedelast olekust gaasiliseks. Seejärel surutakse gaas kompressoris kokku, tõstes selle rõhku ja temperatuuri. Kondensaatoris muutub kõrgel temperatuuril oleva gaas tagasi vedelikuks, vabastades samal ajal soojust, mida kasutame hoone kütmiseks või tarbevee tootmiseks. Paisventiil reguleerib külmaaine kogust aurustisse, alandades rõhku ja temperatuuri ning tsükkel kordub uuesti.

Külmaringi tööpõhimõte on õhk-vesi soojuspumpadel ning maasoojuspumpadel sarnane vahe on vaid keskkonnas millest soojuspumbad energiat ammutavad. Õhk-vesi soojuspumpade paigaldus on mõnevõrra lihtsam ning kiirem.

Maasoojuspumbad, kasutavad soojusallikana maapinda. Maasoojuspumpade paigaldus võib olla keerulisem ja kallim kui õhk-vesi soojuspumpadel, kuid nad on ka oluliselt tõhusamad, eriti külmemates kliimatingimustes.

Oluline on mõista, et soojuspump ei tooda soojusenergiat, vaid liigutab seda ühest kohast teise. See on põhjus, miks soojuspumbad on nii energiatõhusad.

Hea meelega aitame Teid sobivaima pumba tüübi ja toote valimisel.

Kui olete huvitatud soojuspumba paigaldamisest oma koju või kui teil on küsimusi, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

MART | AIT-Nord tootespetsialist +372 5650 8577 | mart@ait-nord.ee

Kliki siia, kui soovid näha meie soojuspumpade valikut

Kliki siia, kui soovid vaadata videoid, kus eksperdid jagavad teadmisi ja kliendid kogemusi

Kliki siia kui soovid rohkem lugemismaterjali soojuspumpadest