Est

Reflex paisupaagid

07.06.2024

Küttesüsteemi efektiivsus ja usaldusväärsus sõltub mitmetest teguritest, sealhulgas vee paisumise kontrollist. Kütte- ja jahutussüsteemides rõhu stabiilsena hoidmine on süsteemi häireteta tööks oluline komponent. Kahjuks näeme üsna tihti kas valesti dimensioneeritud, valesti paigaldatud või vale otstarbega paisupaake küttesüsteemides.

Kuna vesi kuumeneb ja jahtub, muutub selle maht, mis omakorda põhjustab rõhu kõikumist süsteemis. See võib tekitada mitmeid probleeme, nagu rõhu tõus, lekked, torustiku või seadmete kahjustused ning süsteemi tõhususe langus. Seetõttu on oluline mõista vee paisumise mõju ja rakendada sobivaid meetmeid selle kontrollimiseks.

Maakontuuri torustikul tohib kasutada ainult kummikotiga paisupaake, kuna maakontuuri külmakande vedelik on hapnikurikas ning kokkupuutel paisupaagi metallpinnaga tekkida võiv korrosioon kahjustab paisupaaki. Reflexi puhul DE seeria paisupaagid.

DE Seeria paisupaagid sobivad samuti ka tarbeveele. Tarbevee paisupaakidel tuleb tagada veevaru läbivool paagist ehk teisisõnu vältida seisva vee teket paisupaagis. Tarbevee puhul on vee kvaliteet ja hügieenilisus äärmiselt tähtis. Vee läbivoolu paisupaagist aitab tagada spetsiaalne ventiil, mis paigaldatakse vahetult paisupaagi külge. Reflexil on selleks Flowjet ventiil, mis alati suunab osa vett läbi paisupaagi.

Samuti on oluline küttevee paisupaagi paigalduskoht, kuna süsteemi rõhukadu võib teatud tingimustel olla märkimisväärne, on oht, et  süsteemi tagasivoolul võib tekkida vaakum, mida paisupaagi veevaru kompenseerima peaks. Juhul kui paisupaak on paigaldatud küttesüsteemi pealevoolule jääb kompenseeriv veehulk süsteemis osalemata.

Vigade vältimise ja õigete paisupaakide valiku teeb oluliselt lihtsamaks Reflexi toodete valiku tarkvara „RSP“, mis asub siin: rsp.reflex.com

Valikus on paisupaakide valik küttele, tarbeveele, maakontuurile, jahutusele kui ka päikeseküttele. Lihtsasti sisestatavad andmed süsteemi parameetrite kohta ja programmi intuitiivne ülesehitus teevad sellega töötamise lihtsaks. Kogu genereeritav infohulk, mida programm on võimeline väljastama, on muljetavaldav. Lisaks toote spetsifikatsioonile on saadaval ka .pdf ja .dwg formaadis toodete joonised ning palju muud kasulikku.

Ait-Nord pakub täna kogu valikus Reflexi paisupaake, deaeraatoreid ning rõhu hoidmise seadmeid nii kütte kui jahutussüsteemidesse.

Kui see teema sind kõnetab, võta meiega kindlasti ühendust ning räägime juba täpsemalt. Või veel parem, tule haara meilt oma järgmisele küttesüsteemile Reflex paisupaagid, sest suure plussina on Reflexi paisupaakidel ka 5-aastane garantii!

Rain Laanemets | AIT Nord tootejuht | +372 528 2338 | rain@ait-nord.ee