Est

Rhoss Poker 290 seeria

20.06.2024

Paar blogipostitust tagasi rääkisime me F gaaside normide muutusest ning tootjate reageerimine sellele on olnud märkimisväärselt kiire. Alustas ju EU komisjon selleteemalisi arutelusi alles aasta tagasi. Madala GWP-ga külmutusagensiga soojuspumbad ja külmamasinad on kohal!

Ait Nord OÜ tootevalikusse on lisandunud uus kõrgetemperatuuriline õhk-vesi soojuspump Poker 290PI, nominaalse väljundvõimsusega 47,4 kW, mis kasutab naturaalset ja keskkonnasõbralikku ning madala globaalse soojenemise potentsiaaliga külmutusagensit R290 (propaan).
R290 GWP väärtus on vaid 3, mis võrreldes tavaliselt tööstuslikes soojuspumpades kasutatava külmutusagensi R410A GWP-ga on 2088.

Tänu Poker 290PI modulaarsusele ( kaskaadsüsteemi saab ühendada kuni 4 seadet) on Poker seeria kasutusvaldkond üsna lai. Kaskaadsüsteem mida saab vastavalt vajadusele laiendada 47,4  kuni 190,5 kW.

Mitmekülgne POKER 290PI sobib erinevate paigalduste tarbeks, olgu see siis uusehitus või integreerimine olemasolevasse küttesüsteemi. Seade on loodud töötama maksimaalse efektiivsusega külmas kliimas, pealevooluga temperatuuril kuni 80 °C ja välisõhu temperatuuril -20 °C ning  jahutusrežiimis kuni välisõhutemperatuurini +40 °C

Lisaks suurele talvisele töövahemikule on võimalik soojuspumpa maksimaalselt ära kasutada ka suvises režiimis, tootes nii külma vett konditsioneerimiseks kui ka jahutatud vett madalatel temperatuuridel (kuni -10°C) tööstuslike protsesside jaoks.

Lisaks on soojuspumbal infrapuna gaasiandur, külmutusagensi lekke korral lülitatakse seade automaatselt vooluvõrgust välja ja tehniline kamber ventileeritakse, et vältida plahvatusohtliku õhusegu teket.
Võimalik on lisada seadmele lisasoojusvaheti, mis toodab soojuspumba kõrgetemperatuursel toimimisel läbi kuuma gaasi lisasoojusvaheti (desuperheater) tarbevett.

Tööstuslikule soojuspumbale iseloomulikult on juhtimise võimaluseks nii lokaalne puuteekraan kui liidestatav Rhoss System Touch Manager (SYS-TO).

Üldjuhul ei võta tööstuslike külmamasinate/soojuspumpade juhtimisloogika arvesse selle süsteemi omadusi, milles seadmed opereerivad. Nad reguleerivad tavaliselt tagasivoolu temperatuuri ja selle eesmärk on tagada masinate töö, andes süsteemile vähem prioriteetnõuded.

Uus AdaptiveFunction Plus adaptiivne loogika vastandab neid loogikaid eesmärgiga optimeerida soojuspumba tööd vastavalt süsteemi temperatuuridele ja tegelikule soojuskoormusele. Juhtautomaatika muudab pealevoolu temperatuuri ja reguleerib võimsuse vastavalt töörežiimile.
Tehakse seda ju nö kodukasutuse seadmetega juba aastaid ja nüüd on see siis ka suurte võimsusete ja kõrgetemperatuuriliste seadmete võimekuses. Nii saavutatakse ka tööstuslike seadmetega maksimaalne tootlikus, kõrge efektiivsus ja minimaalne kulu.

Kui eelnev lugemine pakkus huvi või hoopis tekitas küsimusi, võta meiega ühendust või veel parem, tule meile külla. Arutleme kuidas RHOSS soojuspumbad saavad sinu elukeskkonda paremaks muuta. Parim lahendus sünnib alati tuginedes kogemustele ja innovatsioonile.

Rain Laanemets | AIT Nord tootejuht | +372 528 2338 | rain@ait-nord.ee