Est Rus

Soojuspumba 5 müüti

21.12.2022

Soojuspump on mõeldud vaid hoone kütmiseks

Kahjuks antud müüt ei vasta tegelikkusele, kuna soojuspumba tehnoloogia on juba pikemat aega teinud niivõrd suure arengu, et tänaste soojuspumpadega on võimalik lisaks hoone kütmisele ka hoonet jahutada. See on ülimalt mugav funktsioon, mis võimaldab ka näiteks suve kõige palavate ilmadega tagada kodus ideaalse sisekliima. 

Soojuspumba eluiga on tegelikult üsna väike

Meie aastate pikkune kogemus on näidanud, et nii õhk-vesi soojuspumba kui ka maasoojuspumba tavapärane eluiga on sõltuvalt kasutusest kuni 20 aastat. Pika eluea tagab korrapärane ettenähtud hooldus, mida tuleks teha vähemalt kord aastas. Võime näiteks tuua ka sõiduki hoolduse ja remondi. Kui hooldus on tehtud ja usaldad enda soojuspumba koolitatud spetsialistide kätte, siis nemad kannavad hoolt, et sinu soojuspump kestaks aastakümneid. 

Soojuspumba paigaldaja ei pea omama erilist väljaõpet

Selline müüt ei vasta tegelikkusele. Juhul kui see oleks päriselt nii, siis ilmselt ükski paigaldatud soojuspump kahjuks tööle ei hakkaks. Kui me räägime soojuspumbast, siis tuleks arvestada, et tegu on äärmiselt peene küttetehnoloogiaga, mis vajab peenhäälestamist, kuna igal hoonel ja soojuspumbal on oma eripärad, millega tuleks paigaldamisel arvestada. Seetõttu soojuspumba paigaldaja peab olema kindlasti läbinud vastavad koolitused ja olema kvalifitseeritud. Juhul kui seda pole tehtud, siis ei kehtiks paigaldatud soojuspumbale ka tootjagarantii.

Õhk-vesi soojuspump ja maasoojuspump vajab väga tihti hooldust

Tegelikult soojuspumpa tuleks hooldada mitte harvemini kui üks kord aastas. Seega antud müüt ei vasta tõele. Küll tuleks arvestada, et kõik mis liigub, see kulub. Seega kui soojuspump ei tööta korrapäraselt või esineb tõrkeid, tuleks võtta ühendust spetsialistiga, kes teeb soojuspumbale ülevaatuse. Kogemus on näidanud, et korralikult hooldatud soojuspumba eluiga on oluliselt pikem võrreldes mittehooldatud soojuspumba süsteemiga.

Maasoojuspumbad ja õhk-vesi soojuspumbad on äärmiselt kallid ja ülehinnatud 

Nõustume sellega, et soojuspumbad on küll kallimad aga kindlasti mitte ülehinnatud võrreldes teiste küttelahendustega. Arvestada tuleks sellega, et tegu on pikaajalise ja ülimalt rohelise ning keskkonnasõbraliku investeeringuga, mis teenib ennast mitmekordselt tagasi ja aitab säästa teie küttekuludelt aastakümneid. Tuues võrdlusel kütmise elektriga, tarbib õhk-vesi soojuspump ja maasoojuspump kütteperioodi ajal kordades vähem elektrit. Lisaks nagu eelnevalt mainisime, siis tea, et soojuspump ei ole tegelikult mõeldud vaid kütmiseks. Paigaldatud soojuspumba abil on võimalik hoonet kütta ja jahutada, lisaks toota ka tarbevett. Seega tegu on väga effektiivse seadmega. 

Võta julgelt ühendust AIT-Nordi meeskonnaga ja aitame leida just sinule sobiva soojuspumba

Alpha innotec pakub laia valikut ja mitmeid erinevaid õhk-vesi ja maasoojuspumpasid. Pöördudes AIT-Nordi meeskonna poole võid arvestada, et oled väga kindlates kätes ja hoolitseme selle eest, et sinu hoonele saaks paigaldatud sobivaim küttelahendus.

Alpha Innotec soojuspumbad on kindel valik, kuna meie edasimüüjate ja spetsialistide võrgustik üle Eesti on väga lai. Omame üle 20 aasta kogemuse turul ja oleme paigaldanud üle 2500 soojuspumba.

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Tutvu meie soojuspumpade valikuga siin.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on blogi1-pilt3-768x799-1.webp

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

AIT-Nord e-raamat