Gaasikütte vahetamine õhksoojuspumba vastu

Gaasiküte on olnud aastaid üks kindlamaid ning ka soodsamaid variante kütte ja tarbevee soojendamiseks. Kahjuks on lühikese ajaga maailm tohutult muutunud. Täna ei saa enam kindel olla ei gaasi hinnas või selle kättesaadavuses.

Paljud tarbijad on korraga valiku ees ning otsivad uuemaid, soodsamaid ja usaldusväärsemaid lahendusi. Üha sagedamini leitakse lahendus  õhksoojuspumbas, mille vastu eelistatakse gaasiküte välja vahetada.

Kogemus näitab et klientidel tekib esialgu palju küsimusi. Miks on õhksoojuspump hea lahendus? Kas paigaldamine on keeruline ja aeganõudev? Kuidas selle müraga ikkagi lood on?

Panime siia olulisema kirja, et kõik saaksid teha gaasikütet välja vahetades kaalutletud ning praktilise valiku.

Olete oma otsuse juba teinud ja soovid kindlasti paigaldada gaasikütte asemel õhksoojuspumba? Pöörduge meie poole! Oleme abiks paigaldamisel ja kindlustame, et talve küttehindade pärast enam muretsema ei pea.

Õhksoojuspump aitab loodust säästa ja tagab madalad püsikulud

Õhk-vesi soojuspump kasutab välisõhus leiduvat soojusenergiat hoone kütmiseks kui ka tarbevee soojendamiseks. Täna on õhksoojuspump üks keskkonnasõbralikemaid kütteviise.

Sageli valib klient õhksoojuspumba ja maaküttepumba vahel. Mõlemat tüüpi soojuspumbal on madalad püsikulud. Mõningane vahe on alginvesteeringus, õhksoojuspumba puhul on see mõnevõrra väiksem.

Maakütte valikul tuleb arvestada mitme aspektiga, näiteks vaba kinnistu pinna olemasolu maakontuuri rajamiseks, pinnase niiskusisaldusega jne. Maasoojuspumpa paigaldamine koos pinnasekollektoriga võtab aega 5-7 päeva.

Õhksoojuspumba puhul on asi lihtsam ning kogu süsteem saab enamasti paigaldatud 1-2 päevaga. Ühine on õhksoojuspumba ja maakütte puhul ka see, et tegu on täisautomaatse süsteemiga. Küttehooaja vältel seadistusi muuta pole tarvis. Uuemad seadmed on kõik võrguliidesega ning soojuspumpade kaughaldus on muutunud mugavamaks ja lihtsamaks.

õhksoojuspump on keskkonnasõbralik

Kuidas õhk-vesi soojuspumba süsteem töötab?

Soojuspumbad ei tooda soojust nad vaid pumpavad soojust ühest keskkonnast teise. Soojus kasutatakse hoone kütmiseks ja jahutamiseks ning tarbevee soojendamiseks. Olulisemad komponendid sellel soojuse teekonnal on aurusti, kompressor, kondensaator ning paisventiil.

Aurusti on vajalik, et ammutada soojust välisõhust, aurustis läbi ringlev külmakandja haarab kaasa  kättesaadava soojusenergia ning selle mõjul aurustub. Külmakandja liigub kompressorisse, kus gaas kokku surutakse, see omakorda põhjustab temperatuuri tõusu. Seejärel liigub kuum gaas kondensaatorisse, kus kondenseerumisel antakse soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Külmakandja muutub aga jahtumisel kondenseerudes vedelikuks ja liigub paisventiili, mis alandab külmakandja rõhku. Külmakandja liigub edasi aurustisse ja kogu teekond algab otsast peale.

õhksoojuspump

Soovin gaasikütte vahetamist õhksoojuspumba vastu – mis edasi?

Meie esimene soovitus on liigagi lihtne, kuid vajab siiski üle kordamist. Palun ära seda tööd ise ette võta! Nii gaasikütte kui õhksoojuspumba puhul on tegemist keeruliste süsteemidega. Ka väike viga tingib süsteemi mittetoimimise ning hiljem kulub nii aega kui raha, et kõik korda saada. Selliste tööde puhul tuleb kindlasti kutsuda appi professionaalid.

Tööde teostamine algab alati ruumide ülevaatusega ning seejärel gaasikatla demonteerimisega. Ülevaatuse käigus tehakse kindlaks, kas tehnoruumis on seadmetele piisavalt paigaldusruumi ja vaadatakse üle olemasolev küttesüsteem, näiteks, kas on olemas kolmefaasiline elekter või mitte. Ilma selleta kahjuks õhksoojuspumpa paigaldada ei saa. Gaasikatla demontaaz käib enamasti kiiresti ning üsna varsti saab soojuspumba paigaldamisega alustada.

Seadmeid on palju, mida neist teadma peaksid?

Õhk vesi soojuspump koosneb üsna mitmest seadmest, räägime neist pisut lähemalt.

Lisaks soojuspumba siseosale leiavad tehnoruumis koha ka tarbevee boiler ja akumulatsioonipaak.

Gaasikatla juures olev boiler suure tõenäosusega soojuspumbale ei sobi kuna gaasikatla boileril on tunduvalt väiksema pindalaga soojusvaheti.

Kindlasti kuulub soojuspumba komplekti ka akumulatsioonipaak, mis võimaldab õhk-vesi soojuspumbal sujuvamalt töötada ning vähendab olulisel määral sisse-välja lülituse tsükleid. Lisaks veel muidugi ringluspumbad, mis küttevee vajalikku kontuuri edasi kannavad, kui olemasolev süsteem on hiljuti ehitatud ei pruugi ringluspumpade vahetamine vajalik olla.

Tänapäevastes hoonetes on üha tihedamini teemaks ka jahutus, Alpha Innoteci õhk-vesi soojuspump suudab ka ilma lisaseadmeteta toota suvistel kuumadel päevadel meeldivat jahutust.

Loomulikult kuulub komplekti ka õhk vesi soojuspumba väliseade. Väliseade paigaldatakse maaraamile harvem ka seinakinnitustega hoone fassaadile. Kindlasti pakub paljudele huvi kui valju heli soojuspump tekitab, siinkohal võime olla kindlad et õhk vesi soojuspumba poolt tekitatav mühin ei sega teid ega teie naabreid. Kolisevad ja undavad masinad jäägu minevikku.

õhksoojuspump

Õhksoojuspumba kasutajad võidavad juba sellel talvel

On siiski palju õhksoojuspumba paigaldamise huvilisi, keda hirmutab esialgne suurem alginvesteering. Jah, peab tunnistama, kindlasti ei ole see töö odav. Aga võita on palju, sest erinevalt gaasist on õhku alati võtta ning soojuspumpa kasutades vastutad sa ise oma sooja kodu ja stabiilsete arvete eest.

Lisaks on tegu keskkonnasõbraliku kütteviisiga, mis ei tee loodusele liiga. Kuid, mis peamine, tegu on lihtsalt mõnusa lahendusega, mis täisautomaatsena hoiab kokku palju kallist aega ja kokkuvõttes ka raha.

Vaata meie õhksoojuspumpde valikut siin.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

MART | AIT Nord tootespetsialist +372 5650 8577 | mart@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.

Soojuspumba müügimehed