Est Rus

Kuidas õhk-vesi soojuspump toimib

02.12.2021

KUIDAS ÕHK-VESI SOOJUSPUMP TOIMIB?

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ära meid ümbritsevast õhust sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks, jahutamiseks ning tarbevee soojendamiseks. Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innotec´i õhk-vesi soojuspumbad panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle. Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!

ÕHK-VESI SOOJUSPUMBAD JA NENDE TÖÖPÕHIMÕTE

Õhk-vesi soojuspumba leidlikkus seisneb selles, et soojuspump kasutab välisõhus leiduvat soojusenergiat ning suunab selle hoone veepõhisele küttesüsteemile ning tarbevee soojendamisele.

Kogu tööpõhimõte on mõnes mõttes sarnane tavalise külmutuskapiga. Kui külmutuskapi puhul juhitakse kapi seest soojusenergia välja, siis õhk-vesi soojuspumba puhul juhime soojusenergiat õuest tuppa (kütteks ning tarbevee soojendamiseks).

Kogu protsess seisneb rõhkude tõstmisel ning langetamisel. Kogu protsessis osaleb neli põhilist komponenti: aurustikompressorkondensaator ning paisventiil.

Külmakandja ringleb läbi aurusti. Aurusti ammutab soojust välisõhust. Külmakandja haarab kaasa aurustist kättesaadava soojusenergia ning aurustub.

Seejärel liigub külmakandja soojuspumba sees olevasse kompressorisse. Kompressor surub gaasi kokku, mille tulemusel gaasi temperatuur tõuseb oluliselt.

Seejärel liigub kuum gaas kondensaatorisse, kus kondenseerumisel antakse soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Gaasilises olekus külmakandja muutub kondenseerudes vedelikuks ning liigub paisventiili. Paisventiil alandab külmakandja rõhku, mistõttu viimase temperatuur langeb oluliselt. Peale paisventiilis rõhu alandamist suundub külmakandja uuesti aurustisse, kus kogu protsess algab otsast peale.

MILLE JÄRGI VALIDA ENDALE ÕHK-VESI SOOJUSPUMP?

Esmalt tuleks soojuspump õigesti dimensioneerida. Selleks soovitame kasutada spetsialistide abi. Meie niiskesse kliimasse on eelkõige sobilikumad suure aurustipinna ning laiade lamellide vahega soojuspumbad. Nii saavad tagatud harvemad sulatustsüklid ning tänu sellele on soojuspumba soojustegur oluliselt suurem.

Soojuspumpade tehnilistes andmetes näidatud soojustegur (COP) ei kajasta sulatustsüklitele kuluvat energiat. Tegemist on niiöelda varjatud kuluga, mis ilmutab end alles peale seadme lisamist süsteemi. Seega on oluline pöörata sellele nüansile tähelepanu enne, kui konkreetne seade saab välja valitud.

Kahtlemata oluline faktor on ka soojuspumba müratase. Me kõik soovime rahulikku und ning oma naabritega head läbisaamist. Küsige soojuspumpade mürataseme kohta spetsialistidelt, et ei tekiks hiljem ebameeldivaid üllatusi.

MIKS VALIDA ALPHA INNOTEC ÕHK-VESI SOOJUSPUMBAD?

Alpha innotec õhk-vesi soojuspumbad tagavad Sulle madalad püsikulud olles seeläbi suurepäraseks alternatiiviks maaküttele.

– Lülita sisse ja naudi (täisautomaatne süsteem)

– Väiksem alginvesteering (võrreldes maakütte paigaldusega)

– Täiuslik sisekliima just nagu soovid

– Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

– Keskkonnasõbralik

– Vaikne ning puhas

MEIE 3 POPULAARSEIMAT ÕHK-VESI SOOJUSPUMPA

1. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC SPLIT

Split seeria õhk-vesi soojuspumbad varustavad hoone kütte, jahutuse ning sooja tarbeveega. Split seeria soojuspumbad on saadaval võimsusevahemikus 2 – 12 kW. Sobilik kütmisalustele pindadele kuni 200 m2. Split seeria õhk-vesi soojuspumbad sobivad nii uusehitistesse kui ka olemasolevate küttesüsteemide renoveerimiseks.

Inverter kompressor tagab optimaalse küttevõimsuse vastavalt hetkevajadusele.

Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühes keskuses.

Nutikas juhtautomaatika koos veebiliidesega.

Kõrge pealevoolu temperatuur (-20 C juurde 58 C).

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2.

SPLIT seeria seadmed võimaldavad nii tarbevee ettevalmistamisel kui ka küttereziimil märkimisväärselt kõrgeid pealevoolu temperatuure, mistõttu on seadmeid võimalik liita ka kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse.

2. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC HYBROX

Alpha innotec Hybrox õhk-vesi soojuspump on nii vaikne, et Su naaber ei pruugi uskudagi, et oled uue küttesüsteemi endale paigaldanud. Ilma naljata – see soojuspump töötab haudvaikselt. Ei ole mingi ime, et Hybrox õhk-vesi soojuspump on omas kategoorias tõeline müügihitt.

Turu üks vaiksemaid õhk-vesi soojuspumpasid.

Efektiivne – COP 5.41 (A7W35).

Seadmes on kasutusel naturaalne külmaine (propaan).

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 150 m2.

Ülikvaliteetsete detailidega Hybrox soojuspumpa on lihtne opereerida ja tänu kaasaaegsele disainile säästab seade keskkonda ega koorma atmosfääri.

Alpha innotec´I uus õhk-vesi soojuspump on ideaalne lahendus nii uute kui ka renoveeritavate majada kütmiseks. Tulenevalt sellest, et seade suudab toota kõrget pealevoolu-temperatuuri (kuni 70C) sobib soojuspump suurepäraselt ka kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse.

3. INVERTER ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ALPHA INNOTEC LWA V-LINE

Alpha innotec LWA V-Line õhk-vesi soojuspump varustab Sinu kodu kütte, jahutuse ning sooja tarbeveega.

LWA V-Line õhk-vesi soojuspumbad on saadaval nii välis- kui ka sisepaigalduse võimalusega. Seepärast on LWA V-Line suurepärane lahendus kliendile, kes ei soovi oma hoovis soojuspumba välisosa näha. LWA V-Line õhk-vesi soojuspumbad on mõeldud hoonetele kütmisaluse pinnaga kuni 200 m2.

Ülimalt madal müratase.

Efektiivne – COP kuni 4.8 (A7W35).

Soojuspump saadaval nii sise- kui ka välispaigalduse võimalusega.

Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2.

Alpha innotec LWA V-Line õhk-vesi soojuspumpade näol on tegemist inverterkompressoriga varustatud monoblokk õhk-vesi soojuspumpadega. LWA V-Line on saadaval võimsusevahemikus 2.8 kuni 11.5 kW.

MILLISES TEMPERATUURI VAHEMIKUS TÖÖTAVAD MEIE ÕHK-VESI SOOJUSPUMBAD?

Meie õhk-vesi soojuspumbad töötavad vahemikus -20°C kuni +40°C. Kui temperatuur langeb alla -20°C, siis lülitab õhk-vesi soojuspump ennast kompressori kaitseks välja. Kõik õhk-vesi soojuspumbad nõuavad lisakütte allikat. Selleks võib olla näiteks kamin või elekter. Samuti saab pumpa kombineerida juba olemasolevate kütteallikatega nagu gaas või õli.

KAS ON VÕIMALIK SOOJUSPUMPA KOMBINEERIDA KA PÄIKESEPANEELIDEGA?

Soojuspumba lahenduse kombineerimiseks päikesenergiaga kasutab AIT-Nord OÜ väga laia valikut erinevaid boilereid ning akumulatsioonipaake. Siinkohal soovitame lugeda boilerite ning akumulatsioonipaakide alajaotust: https://ait-nord.ee/lisatarvikud/ ning kindlasti võtke ka ühendust AIT-Nord OÜ müügispetsialistidega.

ÕHK-VESI SOOJUSPUMBA OMANIK ON KANGELANE

Õhk-vesi soojuspump on vaieldamatult üks kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“

Alpha innotec´i maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

RAIN | AIT-Nord tootespetsialist +372 52 82 338 | rain@ait-nord.ee

Lae alla meie praktiline E-raamat Kogu tõde soojuspumpadest 

Meie spetsialistide koostatud raamat teeb sulle 15 minutiga selgeks kõige olulised detailid soojuspumpade kohta. Lae e-raamat alla siin.

Ait-Nord e-raamat