Soojuspumba paigaldus

Kuidas valida endale õige soojuspump?

Sel korral võtame luubi alla õhk-vesi ja maasoojuspumpade paigalduse ning jagame kasulikke nõuandeid, kuidas valida enda kodule just õige soojuspump. Soojuspumba paigaldus on oluline teema, kuid enne sellest rääkimist on esmalt vaja leida endale kõige sobivam seade. Erinevad hoone eripärad ja krundi suurus mõjutavad oluliselt paigaldusviise, mistõttu on valiku tegemine oluline esimene samm.

Kui sinul puudub soojuspumpade valdkonnas varasem kogemus, siis muretsemiseks pole põhjust. Meie Ait-Nordi soojuspumba spetsialistid on valmis sind abistama ning aitavad leida sulle parima sobiva seadme. Nende kogemustest ja teadmistest lähtuvalt saame koos valida just sinu vajadustele vastava soojuspumba.

Aga nüüd, kui oled valmis soojuspumpa otsima, tuleks arvestada mõningate oluliste aspektidega. Oluline on välja selgitada, millised on sinu kodu energiavajadused ning millist tüüpi soojuspump võiks neid kõige tõhusamalt rahuldada. Lisaks tasub uurida erinevate soojuspumpade efektiivsust, töökindlust ja energiasäästlikkust, et teha teadlik valik.

Samuti on väga oluline arvestada paigaldusvõimalustega. Kui sul on õhk-vesi soojuspumba paigalduseks sobivad tingimused, võib see olla hea valik. Kui aga sul on võimalik paigaldada maasoojuspump, siis tasub kaaluda selle eeliseid.

Kokkuvõtvalt, soojuspumba valikul on mitmeid tegureid, millele tähelepanu pöörata. Kui soovid enda jaoks parimat lahendust, soovitame julgelt ühendust võtta meie spetsialistidega, kes jagavad hea meelega oma teadmisi ja kogemusi.

Õhk-vesi soojuspumba paigaldus

Õhk-vesi soojuspumba paigalduse aeg sõltub puhtalt objekti iseärasustest. Näiteks eramajade lahendused võtavad reeglina mitte rohkem kui 2-3 tööpäeva. Õhk-vesi soojuspump paigaldatakse spetsiaalsele raamile või siis seinakandurile sõltuvalt paigalduslahendusest ja soojuspumba mudelist. Seadmete paigaldus teostatakse nii, et hiljem oleks võimalik teostada järelhooldust, mida on oluline teha igal aastal.

Maasoojuspumba paigaldus

Maasoojuspumba paigaldamine on võrreldes õhk-vesi soojuspumba paigaldusega veidi keerukam ja seetõttu koosneb see mitmest etapist ning kokku võtab paigaldusprotsess aega tavaliselt 3-5 tööpäeva. Täpne paigaldamise aeg oleneb puhtalt kui pikalt maakollektorit paigaldada tuleb. Maasoojuspumpa on võimalik paigaldada kahel viisil, millest üks kõige efektiivsemaid lahendusi on vertikaalselt paigaldatav makollektor (ehk soojuspuurkaev) ja horistontaalne maakollektor.

Maasojuspumba paigaldamisel võib tulla ette olukord, kus horisontaalse maakollektori paigaldamiseks ei ole näiteks maaomanikul piisavalt maapinda, siis sellises olukorrs on kõige paremaks alternatiiviks oleks kaaluda just vertikaalse maakollektori ehk soojsupuurkaevu rajamist.

Kui võrrelda vertikaalset ja horisontaalset maakollektori paigaldust, siis vertikaalse lahenduse puhul on eeliseks sügavamalt maapinnast saadav energia, mis on palju stabiilsem, kuna see ei sõltu ilmastikust.

Soojuspuurkaevuks ehk soojuspuurauguks nimetatakse maapinna sisse paigaldatavaid vertikaalseid puurauke, kuhu veetud torustiku abil ammutatakse pinnasekihti salvestunud päikeseenergiat.

Rajatavad soojuspuuraugud on sügavusega 50-200 m ja tavaliselt keskmise eramu küttevajaduse katmiseks on tarvis puurida üks kuni kaks puurauku – keskmiselt 1 m puurauku 1 m² köetava pinna kohta.

Vertikaalselt paigaldatav maakollektori lahendus sobib nii väiksematele eramajadele kui ka suurematele ärihoonetele ja korterelamutele. Puuraukude väikseim kaugus maja seinast peaks olema 2-3m.

Soojuspuuraugud on hea puurida peale vundamendi valmimist. Puuraukude magistraaltrassid, mis ühendatakse soojuspumbaga on hea teostada paralleelselt vundamendiga, et hiljem poleks vaja eraldi auke läbi seina puurida.

Kui suur peaks olema krunt, et paigaldada maakollektor?

Krundi vajalik suurus sõltub mitmest asjaolust. Rusikareegel ütleb seda, et 3 meetrit maakollektorit vajab ca 3,6 m² krundi pinda. Maakollektori jooksvate meetrite hulga arvestamisel tuleks arvesse võtta ka seda, mis pinnasega tegu on.

Miks võiksid valida soojuspumba Alpha innotecilt?

Pöördudes Ait Nordi meeskonna poole võid arvestada, et oled väga kindlates kätes ja hoolitseme selle eest, et sinu hoonele saaks paigaldatud sobivaim küttelahendus ja oleme sulle abiks tervel teekonnal.

Alpha innotec soojuspumbad on kindel valik, kuna meie edasimüüjate ja spetsialistide võrgustik üle Eesti on väga lai. Omame üle 20 aasta kogemuse turul ja oleme paigaldanud üle 2500 soojuspumba.

Enim müüdud õhk-vesi soojuspump: inverter õhk-vesi soojuspump Split

Split seeria õhk-vesi soojuspumbad varustavad hoone kütte, jahutuse ning sooja tarbeveega. Split seeria soojuspumbad on saadaval võimsusevahemikus 2 – 12 kW. Sobilik kütmisalustele pindadele kuni 200 m2. Split seeria õhk-vesi soojuspumbad sobivad nii uusehitistesse kui ka olemasolevate küttesüsteemide renoveerimiseks.

  • Inverter kompressor tagab optimaalse küttevõimsuse vastavalt hetkevajadusele.
  • Küte, jahutus ning soe tarbevesi – kõik ühes keskuses.
  • Nutikas juhtautomaatika koos veebiliidesega.
  • Kõrge pealevoolu temperatuur (-20 C juurde 58 C).
  • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele kuni 200 m2

SPLIT seeria seadmed võimaldavad nii tarbevee ettevalmistamisel kui ka küttereziimil märkimisväärselt kõrgeid pealevoolu temperatuure, mistõttu on seadmeid võimalik liita ka kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse.

Enim müüdud maasoojuspump: maasoojuspump V-Line seeria

Tänu kaasaegsele invertertehnoloogiale tagab V-Line maasoojuspump täpselt sellise hetkejõudluse, mida hoone parajasti kütmiseks või jahutamiseks vajab. Toode on saadaval nii integreeritud boileriga (180 l), kui ka ilma.

Alpha innotec Alterra V-Line tooteseeria koondab enda alla vaieldamatult kõige laiema valiku erinevaid võimsusastmeid. V-Line maasoojuspump on saadaval lausa neljas erinevas võimsusevahemikus. Kõik Alpha Innotec maasoojuspumbad on kaugjuhitavad.

  • Efektiivsus – kõrge SCOP tagab madalad püsikulud 
  • Praktiliselt olematu müratase 
  • Online juhtimine ning tööseire 
  • Usaldusväärsus – lai partnerite võrgustik üle Eesti 
  • Keskkonnasõbralik – vähendatud CO2 emissioon

Aitame sind õige soojuspumba valimisel

Kui sul tekkisid küsimused, pöördu julgelt meie tootespetsialisti poole või tule meie juurde tasuta nõustamisele!

Kliki siia, kui soovid näha meie soojuspumpade valikut

Kliki siia, kui soovid vaadata videoid, kus eksperdid jagavad teadmisi ja kliendid kogemusi

Kliki siia, kui soovid rohkem lugemismaterjali soojuspumpadest

ARTEM | AIT Nord tootespetsialist +372 5686 8984 | artem@ait-nord.ee

Aitame sind soojuspumba valikul

Tule tasuta konsultatsioonile.

Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse.

Soojuspumba müügimehed