Alpha innotec on ilma igasuguse kahtluseta suurepärane valik. Alpha innotec õhk-vesi soojuspumbad sobivad nii uusehitistesse kui ka olemasolevate süsteemide renoveerimiseks.
Oleme veendunud, et te pole esimene ega viimane, kes valib Saksa kvaliteedi ning asjaliku järelteeninduse. Alpha innotec pakub oma soojuspumpadele 5 a garantiid.
Hoides oma planeeti ning rahakotti!
Soojuspump kasutab ära meid ümbritsevas õhus sisalduvat soojusenergiat hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks.
Kogu meid ümbritsevat keskkonda saab vaadata kui ammendamatut soojusallikat. Alpha innoteci tooted panevad selle soojuse Sinu kasuks tööle.
Talvel kütame ning suvel jahutame – nii tagavad meie soojuspumbad täpselt sellise sisekliima nagu soovid!
Vaata ka, mis meie tiimil on soojuspumpade kohta öelda.
Vaata videosidÕhk-vesi soojuspumbad on vaieldamatult ühed kõige keskkonnasõbralikumaid seadmeid, mida saab maja kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Soetades Alpha innotec õhk-vesi soojuspumba teed suure heateo meid ümbritsevale loodusele ning kuulud ka ise meie „maailma päästmise armeesse.“
Alpha innoteci maailma päästmise armee liikmete arv on jõudsalt kasvamas. Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Alpha innotec õhk-vesi soojuspump on suurepärane valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.
Esmalt tuleks soojuspump õigesti dimensioneerida. Selleks soovitame kasutada spetsialistide abi. Meie niiskesse kliimasse on eelkõige sobilikumad suure aurustipinna ning laiade lamellide vahega soojuspumbad. Nii saavad tagatud harvemad sulatustsüklid ning tänu sellele on soojuspumba soojustegur oluliselt suurem.
Soojuspumpade tehnilistes andmetes näidatud soojustegur (COP) ei kajasta sulatustsüklitele kuluvat energiat. Tegemist on niiöelda varjatud kuluga, mis ilmutab end alles peale seadme lisamist süsteemi. Seega on oluline pöörata sellele nüansile tähelepanu enne, kui konkreetne seade saab välja valitud.
Kahtlemata oluline faktor on ka soojuspumba müratase. Me kõik soovime rahulikku und ning oma naabritega head läbisaamist. Küsige soojuspumpade mürataseme kohta spetsialistidelt, et ei tekiks hiljem ebameeldivaid üllatusi.
Meie seadmed käivitavad ennast pärast elektrikatkestust automaatselt ning puudub vajadus manuaalselt sekkuda. Kindlasti tasuks soojuspumba paigaldaja tähelepanu juhtida võimalikele voolupinge kõikumistele, mis piirkonniti esinevad. Pinge kõikumised võivad seadet kahjustada ning piirkondades, kus pinge kõikumiste oht on suurem, oleks mõistlik paigaldada lisaks ka üle- ning alapinge relee, et kaitsta soojuspumba elutähtsaid osasid ja tagada, et Teie õhk-vesi soojuspump kogeb pikka eluiga.
Kõikidel Alpha-InnoTeci soojuspumpadel on internetist juhtimis- ja jälgimisfunksioon (ka nutitelefoniga) standard-varustuses. Soojuspumba lisamiseks internetti (täpsemalt Alphawebi) on tarvilik DSL püsiühendust, ruuterit ning võrgukaablit. Kui nimetatud eeldused on täidetud, käib Internetti ühendamine kiirelt. Täpsema info saamiseks pöörduge meie müügiesindajate poole.
Pakume kõikidele Alpha-innoTec soojuspumpadele järelhooldust, mida teostab tehases koolituse saanud tehnik. Kuna enamik Alpha-innoTec’i soojuspumpasid on ühendatud internetti, saab vajadusel paluda probleemi analüüsimisel abi ka tootjatehases töötavate tippspetsialistide käest.
Pakume klientidele ka hoolduslepingid, mis tagavad kiire probleemi lahenduse ning ööpäevaringse tugiteenuse. Olenevalt hoolduslepingust saame Alpha-innoTec soojuspumbale pakkuda kuni 5-aastase garantii. Selleks peame olema aga veendunud, et soojuspump töötab sujuvalt ning ettenähtud režiimis. Veendumiseks on tarvilik tellida tehniku korraline soojuspumba hooldus objektil ning seda mitte vähem kui üks kord aastas.
Väliseadet on võimalik paigaldada kuni 50 meetri kaugusele. Samuti on kliendil vabad käed juhtautomaatika mooduli asukoha valikul. Moodulit on samuti võimalik paigaldada kuni 50 meetri kaugusele. Mugav lahendus, kui maja soojusõlm asub raskesti ligipääsetavas kohas.
Sulatustsüklitega tekkivad sulatusvesi ning kondensaat tuleb juhtida läbi drenaaži kanalisatsiooni. Kui drenaaži ei ole välja-ehitatud, tekib aurusti ümber jääväli, mis raskendab oluliselt hooldustöid ning jätab äärmiselt ebaesteetilise mulje.
Tagamaks kindlustunde, et soetatud seade oleks kaitstud voolukõikumiste eest, oleks mõistlik lasta paigaldada ka üle-ning alapingerelee. Voolukõikumistest tulenevad kahjustused ei kuulu reeglina garantii alla. Voolukõikumistest tulenevate kahjustuste kõrvaldamised võivad aga väga kalliks osutuda kuna tihtipeale tuleb väljavahetada soojuspumba kompressor.
Õhk-vesi soojuspump töötab seda efektiivsemalt, mida madalamat pealevoolu temperatuuri küttekehad nõuavad. Fakt on see, et uusehitise planeerimisel on kõige mõistlikum valida põrandaküte. Samas ei saa väita, et radiaatorküte soojuspumba rakendamise välistab. Kõik oleneb radiaatorite iseloomust. Mida suurema veemassiga radiaatorid on, seda efektiivsem õhk-vesi soojuspump on. Reeglina kui radiaatorite pealevoolu temperatuur külmemate pakaste puhul (-20 kuni -24 kraadi) ei ületa 55 kraadi, on õhk- vesi soojuspumba liitmine küttesüsteemi igati mõistlik ning võite kindlad olla, et paigaldatud õhk-vesi soojuspump hakkab töötama reziimil, mis on igati efektiivne.
Teeme siinkohal väikese võrdluse. Aluseks olgu näiteks 13,7 (A7/W35) kW võimsusega õhk-vesi soojuspump Alpha-innoTec ´lt (mudel LWC 120).
(A7/W35) / põrandaküte – välisõhu temperatuur + 7 kraadi ning õhk-vesi soojuspump teeb pealevoolu temperatuuri +35 kraadi. Sellisel reziimil on soojuspumba soojustegur (COP) 4,2.
(A7/W45) / radiaatorküte – välisõhu temperatuur + 7 kraadi ning õhk-vesi soojuspump teeb pealevoolu temperatuuri +45 kraadi. Sellisel reziimil on soojuspumba soojustegur (COP) 3,3.
Nagu näha on soojusteguri (efektiivsuse) vahe lausa üle 20%. Praktika näitab, et eramaja-lahenduste puhul tuleb soojuspumba soojusteguriks puhul 3,0 kuni 3,2 ning radiaatorkütte puhul 2,5 kuni 2,7. Tegemist niiöelda rusikareegliga, mis kindlasti mingil määral varieerub sõltuvalt objekti küttespetsiifikast. Täpsema info saamiseks soovitame pöörduda AIT-Nord OÜ müügispetsialistide poole.
Soojuspump vajab külmematel välisõhu temperatuuridel lisakütet. Selleks võib olla elektrienergia (näiteks elektriküttekeha akumulatsioonipaagis / soojuspumbas endas) või lisakütte katel (pellet, õlikatel, gaasikatel, tahkepuidu katel jne).
AIT-Nord OÜ ehitab täiesti automaatselt töötava süsteemi. Soojuspumba automaatika annab vajadusel signaali katlale / elektriküttekehale lisakütte rakendamiseks. Kui kasutusse jääb puidukatel, reageerib süsteem akumulatsioonipaagis paiknevale temperatuuriandurile. Kui soovitud temperatuur on saavutatud (katlas põleb tuli), saab spetsiaalne mootoriga ventiil automaatikalt käskluse ning tsirkulatsioon lülitub ümber puidukatlale ning soojuspump läheb üle puhkereziimile.
Mõistlik bivalent-punkt (ehk välisõhu temperatuur alates millest hakkab õhk-vesi soojuspump kasutama lisakütet) eramaja lahenduste puhul võiks olla alates näiteks -6 kraadist. Õhk-vesi soojuspump võib olla ka dimensioneeritud bivalent-punktiga alates -18 kraadist, kuid sellisel juhul tuleb paigaldada üsnagi võimas soojuspump ning kui välisõhu temperatuur hakkab tõusma, hakkab soojuspump liiga palju sisse-välja lülitustsükleid tegema. See on jällegi lisaelektrikulu tellijale.
Siinkohal soovitame pöördudad AIT-Nord OÜ müügispetsialistide poole leidmaks teile sobiv lahendus.
Sõltub puhtalt objekti iseärasustest. Näiteks eramajade lahendused võtavad reeglina mitte rohkem kui 2-3 tööpäeva.
Soojuspumba lahenduse kombineerimiseks päikesenergiaga kasutab AIT-Nord OÜ väga laia valikut erinevaid boilereid ning akumulatsioonipaake. Siinkohal soovitame lugeda boilerite ning akumulatsioonipaakide alajaotust: https://ait-nord.ee/boilerid-akumulatsioonipaagid-ja-lisatarvikud/ ning kindlasti võtke ka ühendust AIT-Nord OÜ müügispetsialistidega.
Meie õhk-vesi soojuspumbad töötavad vahemikus -20°C kuni +40°C. Kui temperatuur langeb alla -20°C, siis lülitab õhk-vesi soojuspump ennast kompressori kaitseks välja. Kõik õhk-vesi soojuspumbad nõuavad lisakütte allikat. Selleks võib olla näiteks kamin või elekter. Samuti saab pumpa kombineerida juba olemasolevate kütteallikatega nagu gaas või õli.
Õhk vesi soojuspump on kütte- ja jahutusseade, mis kasutab välisõhu soojusenergiat tootmaks ruumidesse vastavalt soojust või jahutust. Õhk vesi soojuspumbad töötavad vastavalt termodünaamika seadustele, millele tuginedes liigub soojus kõrgema temperatuuriga keskkonnast madalama temperatuuriga keskkonda, soojendades või jahutades ruume vastavalt vajadusele.
Õhk vesi soojuspump koosneb neljast põhikomponendist: kompressorist, kondensaatorist, aurustist ja paisumisventiilist. Kompressor surub kokku välisõhust võetud külma ja madalarõhulise gaasi, muutes selle kuumaks kõrgrõhuliseks gaasiks. Gaas suunatakse kondensaatorisse, andes soojuse edasi küttesüsteemis liikuvale veele. Kondenseerumise tulemusel muutub gaas vedelikuks, mis suunatakse paisumisventiili kaudu aurustisse. Aurustis muutub vedelik uuesti gaasiks, mis suunatakse tagasi kompressorisse ning kogu tsükkel algab uuesti.
Õhk vesi soojuspumbad toimivad lihtsal, aga efektiivsel tööpõhimõttel. Võrreldes kasutatud elektriga, toodavad õhk vesi soojuspumbad rohkem kui kolm korda soojust, olles samal ajal keskkonnasõbralik ja mitmekülgne alternatiiv teistele küttelahendustele. Kuna õhk vesi soojuspumbad võimaldavad lisaks soojendamisele ka hoonete jahutamist, on tegemist hea lahendusega suvel kasutamiseks.
Kuumadel suvekuudel on õhk vesi soojuspump äärmiselt efektiivne viis hoonete jahutamiseks. Vastupidiselt kütterežiimile, neelab jahutamisel õhk vesi soojuspump soojust siseruumidest ja kannab selle väliskeskkonda, põhjustades jahutatud vee ringlust hoone kütte/jahutussüsteemis ning siseruumide temperatuuri langust. Jahutusfunktsioon tagab hoone ühtlase jahutuse igas ruumis.
Üks olulisemaid eeliseid õhk vesi soojuspumpade kasutamisel on nende energiatõhusus, mis tähendab, et hoone kütmiseks või jahutamiseks kulub oluliselt vähem energiat ning raha. Lisaks võimaldavad õhk vesi soojuspumbad pakkuda ühest süsteemist nii kütte- kui jahutusvõimalusi, mis aitab säästa ruumi erinevate seadmete paigaldamise pealt. Kolm ühes lahendus võimaldab säästa raha ka paigalduse ja hoolduse pealt, kuna mitme süsteemi asemel vajab paigaldust või hooldust vaid üks.
Õhk vesi soojuspump panustab ka keskkonna säästmisse, sest võrreldes fossiilseid kütuseid kasutavate kütteseadmetega ei emiteerita CO2-te ega muid põlemisjääke ümbritsevasse keskkonda. Tegemist on efektiivse, soodsa ja keskkonnasäästliku lahendusega – kõik võidavad.
Õhk vesi soojuspump töötab ammutates välisest keskkonnast soojust ning kandes seda üle hoone kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks. Madalamate välistemperatuuride korral koguneb soojuspumba aurustile jääd mis omakorda vähendab seadme efektiivsust, selle lahendamiseks teeb soojuspump vastavalt vajadusele sulatusi. Jää kogunemine takistab soojuspumba tööd ning vähendab selle efektiivsust, mille takistamiseks on õhk vesi soojuspumbad varustatud sulatusrežiimiga.
Sulatusrežiim pöörab soojuspumba jahutusagensi voo ümber, põhjustades välisseadme aurusti kuumenemist ja jää sulamist. Õhk vesi soojuspump käivitab sulatusrežiimi automaatselt tulenevalt välistemperatuuri või õhuniiskuse muutustest ja töötamise kestusest. Sulatamise ajal peatab pump ajutiselt vee soojendamise, mis võib põhjustada ajutist küttevõimsuse ja -tõhususe vähenemist, ent pikas perspektiivis on sulatamine oluline seadme eluea pikendamiseks ning jõudluse säilitamiseks.
Õhk-vesi soojuspumbad on innovatiivsed seadmed, mis pakuvad kodudes ja ettevõtetes arvukalt kasulikke omadusi. Allpool on välja toodud 5 peamist põhjust, miks õhk-vesi soojuspumbad on suurepärane valik küttesüsteemiks:
Kokkuvõttes pakuvad õhk-vesi soojuspumbad mitmeid eeliseid, alates energiasäästlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest kuni mugavuse ja rahaliste kokkuhoiuni. Need moodustavad tarka valikut kodude ja ettevõtete küttesüsteemide uuendamisel ning aitavad luua säästlikumaid ja keskkonnateadlikumaid elukeskkondi.
Vaata täpsemalt meie valikus olevaid õhk vesi soojuspumpasid:
"*" indicates required fields
Täida vorm ja leiame koos Sulle sobivaima lahenduse
"*" indicates required fields